cocker.ba
17.02.19,14:06
zdravim, je normalne, ze zimozelen mi uz zakvitla ma 15.2 uz ma kvety? vraj kvitne v aprili.
a je normalne, ze 3 rocna bugenvilea, ktoru zimujem v miestnosti, uz druhy rok po sebe zakvitla krasnymi kvetmi zaciatkom februara, pricom listy sa jej objavia asi az na jar?
a otazka na zaver- je normalne, ze mam vonku 3 roky zasadeny vavrin, teda bobkovy strom , ktory je vraj teplomilny a doteraz nezmrzol? uz ma uctihodny meter vysku
Anina2
17.02.19,16:22
My sme asi z tých šťastnejších, aj moja bugenvilea kvitne teraz. Kvietky sú menšie, ako tie letné, ale potešia. Je to asi tým, že sme im nechali cez zimu trochu teplejšie prostredie, ako by optimálne mali mať / 10st./. Vlani som zimovala 3 - ročné dve bielu, aj fialovú bug. v garáži, vytešovala som sa , ako dobre prežili zimu, ale tie vlaňajšie mrazy koncom februára ich odrovnali.Aj v garáži klesla teplota cez noc na -2. Bolo mi do plaču nad tou skazou. Kúpila som si nové oranžovú a 2 fialové. Po tejto skúsenosti som ich zobrala do práce na parapet - býva tam oko 18 st. Zdá sa, že už to spolu do jari dáme...:) A vavrín - asi žiješ v teplejšej oblasti, možno je chránený závetrím a páči sa mu u teba.Šikovný záhradník si.:)
ZahradnikAmater
17.02.19,20:55
Ľudia moc pozerajú na kalendár. Pritom si za posledných desať rokov mohli uvedomiť, že dôležitejší je teplomer. Keď som vlani v januári povedal, že jar bude o mesiac skôr (mal som to z dôveryhodného verejného zdroja) a papriky treba vysievať v januári, aby v apríli mohli ísť do zeme, veľa ľudí sa mi smialo. A aký bol vlaňajší rok?
Včera a dnes sme v záhrade našli nie len kvitnúce sedmokrásky, ale aj lietajúce včely (asi nie medonosné od suseda, ale naše samotárky). Neviem, aký bude tento rok (zdroje mlčia), ale všetko naznačuje, že jar je tu. A rastliny sa neriadia nejakým ľudským kalendárom, majú svoje systémy.

Si si istá, že je to bobkový strom/vavrín a nie bobkovišeň, vavrínovec? Ten je mrazuvzdorný.
vicktor
18.02.19,08:58
Moje vavrinovce su po zime bujnejsie nez boli v lete. :)
vicktor
18.02.19,09:00
Lieska fotena vcera - uz som ju videl kvitnut v kazdom mesiaci okrem leta.
A este akasi burina.
Jarka 1
18.02.19,09:19
tá burina je veronika obyčajná - liečivka napr. kašeľ
cocker.ba
27.06.19,17:35
nuz,, moja bugenvilea kvitla vo februari a zacina kvitnut aj teraz.