Peter_14
17.02.19,23:21
Dobrý deň,
uvažujem o kúpe pozemku v obci no je to pre mňa hotová španielska dedina.
Chcel by som sa preto spýtať na názory a skúsenosti Vás.
Ako už som spomínal, chcem si kúpiť pozemok na výstavbu rodinného domu v jednej nemenovanej obci.
Obec má vypracovaný územný plán a počíta v ňom s vybudovaním novej ulice s cca 30 rodinnými domami. Viem, že to bude trvať ešte nejaký ten rok a o pozemky je veľký záujem. Preto by som to chcel poriešiť čo najskôr.
Problém je, že sa v tomto absolútne nevyznám.
V územnom pláne nie sú zakreslené presné parcely, ich čísla, ani cca kde by RD mali stáť, len priestor určený na výstavbu rodinných domov a komunikácie.
Neviem sa nijak dopracovať ku konkrétnym parcelám a v podstate ani k informácii, či sa vôbec dajú odkúpiť.
Za starostom obce som zatiaľ nebol, keďže vôbec neviem ako k tomu pristupovať a nechcem vyzerať ako blbec.
Viete mi prosím Vás poradiť čo treba robiť, ak mám záujem o pozemok v danej obci v rámci tejto plánovanej ulice?
Ďakujem.
Katy a R
17.02.19,22:31
otvor si MAPKU ... nájdi tú ulicu a klikni na ľubovoľnú parcelu ... nájdeš tam aj LV - aj vlastníka. Podľa toho sa zariadiš, lebo hádam je najlpšie jednať s vlastníkom :) - že či vôbec je pozemok na predaj? A či to už náhodou nevlastní nejaký developer ?
https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster/?bm=zbgis&z=8&c=19.530000,48.800000#
sosak
18.02.19,06:03
Kto iný ako starosta obce by mal vedieť kde a kedy sa bude v obci stavať?
vicktor
18.02.19,09:07
Referent(ka) na stavebnom odeleni, clen stavebnej komiesie, vsetecni obcania, ...
vicktor
18.02.19,09:09
Myslim ze ulica este neexistuje, inak dobra rada.
Otazne ci najde velku parcelu alebo mnozstvo "slizikov".
Katy a R
18.02.19,09:14
tak to ozaj nevieme - či to je ešte len orná pôda, TPP - a register E? ... preto v prvom rade musí kliknúť, že čo tam je. Ale ak sa už hovorí o novej ulici - píše. že priestor je už zakreslený v UP - tak si myslím, že už je to "v pazúroch " developerov. Možno lepší prípad - ak obec vlastní ?