Aladarzdolneho
18.02.19,19:50
Dobrý deň chcel by som sa opýtať . Bývam na siedmom poschodí čiže na najvyššom poskytovateľ internetu sa rozhodol ťahať optický kábel niekde kde je motor výťahu neviem presne. Avšak jedná se o to že od elektriky od hodin ťahá kabel popod strop popri mojom byte. Nedal som mu na to ani súhlas ani sa tu nikto nebol opýtať unás či vôbec môžu také káble tadiaľ ťahať aj keď sú to spoločné priestory chodby pri výťahu ale myslím si že by to tam bez môjho vedomia nemal ťahať kableb tak som mu napísal aby si to odstránili doteraz sa neozval kableb tam stále vysia z chranicky . Máte niekto s tým tom skúsenosti ďakujem za odpovede pekný deň
misoft
18.02.19,19:31
Ten "strop" patrí VŠETKÝM. Takže ak poskytovateľ mal súhlas nadpolovičnej väčšiny - tak môže. Že ty nesúhlasíš - nuž - väčšia berie!
BTW. U nás tiež "ťahali" káble. A dokonca traja poskytovatelia. Ťahali to elektroinštalačnou šachtou, k bytom, ktoré boli ďalej od šachty to ťahali tiež po "strope" (ale pekne to dali do elektroinštalačných líšt, takže to ani nekazí vzhľad). A tí čo "protestovali" - tým bolo jednoducho povedaný výsledok hlasovania na schôdzi a museli prijať.
Dokonca - hlavné siete ťahali pivnicami do ďalších vchodov a poskytovatelia za dokonca platia (nie síce veľa, ale platia).
Aladarzdolneho
18.02.19,19:44
Mne by bolo jedno že si to tam ťahajú len nikto ma o to neinformoval a za ďalšie nech si to ťahajú ale nie tesne popri stene s mojím bytom nech si to dajú stredom chodby prečo by som to mal znášať ja že mne popred byt pôjdu chranicky s káblami ?
ivka70
18.02.19,20:51
Co nebolo pochopitelne na tom, ze ide o spolocne priestory bytoveho domu?
ivka70
18.02.19,20:53
Mozu, zjavne ste si to ako spoluvlastnici v bytovom dome tak objednali. Nikto ti nemusi nic specialne oznamovat, pracuju v spolocnych priestoroch, do tvojho bytu nezasahuju.
sito
18.02.19,21:04
Môžu! Hranicou medzi tvojim priestorom v dome na bývanie a priestorom cez ktorý sa do neho dostaneš, spoločným nebytovým priestorom sú tvoje vchodové dvere do tvojho bytu. O tom, čo a ako sa bude robiť pred tvojimi dverami rozhodujú spoluvlastníci domu. O tom, či si dáš zaviesť internet do svojho bytu za tvoje dvere z namontovaného rozvodu rozhoduješ len ty. Jednoduché, že? :D
misoft
18.02.19,21:08
Aladárko - tá stena na chodbe nie je TVOJA! Tebe patrí tá druhá strana (v byte), vonku na chodbe to patrí VŠETKÝM. Pochopil si pojem spoločné vlastníctvo? Tak isto ani fasáda s oknom tvojej izbe TEBE nepatrí, ale patrí VŠETKÝM.
sito
18.02.19,21:16
Ale nie! Ani tá mu nepatrí, nie je jeho. Ten múr, panel je spoločná časť domu. O jej povrchovej úprave pred bytom rozhodujú spoluvlastníci domu. O jej povrchovej úprave v byte rozhoduje vlastník bytu, že? ( Tapety štuka, ... ) :D
vicktor
19.02.19,08:35
"Bývam na siedmom poschodí čiže na najvyššom" = vsak ty si z horneho...
felix1
19.02.19,12:32
Je len škoda, že v SR často 51% vlastníkov nemá problém akceptovať ťahanie káblov rovnakým spôsobom ako sa ťahajú káble v chlieve alebo maštali.
Hurá, ušetrili sme , veď moje kráľovstvo je až za dverami :)