felicita87
19.02.19,11:36
S nasou zamestnankynou sme ukoncili PP dohodou k 31.3.2019. Podpisali sme k nej dodatok, ze dna 13.2.2019 opusti pracovisko, ale bude jej zaplatene za cely februar aj marec, teda na zaklade dohody.

Vcera sme sa dozvedeli, ze nastupila ku konkurencii na rovnaku pracovnu poziciu, Kedze nam to neozvamila a nema teda nas suhlas podla § 83, mozme s nou ukoncit PP kvoli hrubemu poruseniu prac. discipliny?

dakujem za odpovede
Tweety
19.02.19,12:43
A máte ten § ošetrený v jej PZ? Ak nemáte, tak s tým nemôžete nič urobiť.
felicita87
19.02.19,13:12
nie, nemáme. A nie je zákon nad akukolvek zmluvu ci dohodu? resp. sa tam nepise, ze to musi byt zmienene v PZ. az §83a hovori o Obmedzeni zárobkovej činnosti PO skončení pracovného pomeru, zatial co v tomto pripade PP stale trva.
Tweety
19.02.19,13:16
Práveže píše, treba mať dohodu. Zákon to umožňuje,