Yvvetta
19.11.04,12:24
Menili sme sídlo spoločnosti a máme nový Výpis z Obchod. reg.
Zasiela sa do Zb. listín aj Výpis z OR ?
Neviete náhodou ?
vladan
19.11.04,11:52
Menili sme sídlo spoločnosti a máme nový Výpis z Obchod. reg.
Zasiela sa do Zb. listín aj Výpis z OR ?
Neviete náhodou ?Môžem vedieť, čo bolo prílohou k návrhu na zápis do OR? Lebo ak ste tam náhodu nedávali úplne znenie spoločenskej zmluvy určené pre Zbierku listín (so zmeneným sídlom spoločnosti), tak to treba do Zbierky listín poslať. Výpis z OR sa do Zbierky listín neposiela.
Yvvetta
19.11.04,11:59
Prílohou bola zmena spoloč. zmluvy.
Ďakujem za odpoveď, že Výpis z OR sa neposiela.
vladan
19.11.04,12:07
Prílohou bola zmena spoloč. zmluvy.
Ďakujem za odpoveď, že Výpis z OR sa neposiela.
zmena? alebo úplné znenie spoločenskej zmluvy (s novým sídlom spoločnosti)? Do zbierky listín treba zaslať úplné znenie spoločenskej zmluvy (nové, zmenené, ale úplné).
sway
19.11.04,13:34
Menili sme sídlo spoločnosti a máme nový Výpis z Obchod. reg.
Zasiela sa do Zb. listín aj Výpis z OR ?
Neviete náhodou ?

Včera sme dávali do OR doplnenie predmetu podnikania a automaticky chceli od nás aj zápisnicu z VZH a doplnok na ich tlačive-/tak 30listov/,
a k veci:zauímavé bolo, že to chceli všetko v 2 vyhotoveniach, vraj jedno vyhotovenie ide automaticky do zbierky listín. Tak si myslím, že keď mi dajú nový výpis z OR už bude aj v ZB.listín ?!
vladan
19.11.04,13:39
Včera sme dávali do OR doplnenie predmetu podnikania a automaticky chceli od nás aj zápisnicu z VZH a doplnok na ich tlačive-/tak 30listov/,
a k veci:zauímavé bolo, že to chceli všetko v 2 vyhotoveniach, vraj jedno vyhotovenie ide automaticky do zbierky listín. Tak si myslím, že keď mi dajú nový výpis z OR už bude aj v ZB.listín ?! :o
na doplnenie predmetu podnikania v OR by mala stačiť zápisnica z VZH, ale keď k tomu ich "tlačivu" pripojíš aj úplné znenie spoločenskej zmluvy (2x), tak to automaticky posielajú do Zbierky listín a ty ušetríš poštovné, tuším to po novele je zadarmo (to uloženie do zbierky listín). Ale myslím, že sa výpis z OR neukladá do Zbierky listín, šak tie dve "organizácie" sú vlastne "prepojené", nie? Ale asi by to trebalo kuk do novely Zákona o Obchodom registri:D
sway
19.11.04,13:46
naozaj som to robila tak, že nestačila zápisnica z VZH, ale na ich formulároch OR som musela vyplniť zmenu - na nete poskytli tlačivá (www.ORSR.sk na "formuláre na podávanie návrhov") a keď meníš len čiarku musíš to vytlačiť celé. A platila som 1500,-usudzujem že 1000 do OR a 500 ZBL, ale to neviem isto, chceli 1500.- kolok. a oni mi povedali že to ide aj do ZBL. Ale je pravda, že som tam dávala aj DODATOK k spol. zmluve. Ale nie celé znenie. Že by to ako je u nás zvykom fungovalo rozdielne v rôznych OR? - no neviem....
vladan
21.11.04,09:17
naozaj som to robila tak, že nestačila zápisnica z VZH, ale na ich formulároch OR som musela vyplniť zmenu - na nete poskytli tlačivá (www.ORSR.sk (http://www.orsr.sk/) na "formuláre na podávanie návrhov") a keď meníš len čiarku musíš to vytlačiť celé. A platila som 1500,-usudzujem že 1000 do OR a 500 ZBL, ale to neviem isto, chceli 1500.- kolok. a oni mi povedali že to ide aj do ZBL. Ale je pravda, že som tam dávala aj DODATOK k spol. zmluve. Ale nie celé znenie. Že by to ako je u nás zvykom fungovalo rozdielne v rôznych OR? - no neviem....
sway, do OR by mal stačiť aj dodatok k spoločenskej zmluve, ale pred novelou zákona o Obchodnom registri sa do Zbierky listín malo dávať úplné znenie spoločenskej zmluvy. Neviem ako je to po novele, ale tuším sa to nemenilo. Ak si prečítaš zákon, tak budeš vedieť, či stačí iba dodatok alebo úplné znenie.
Aj ja skúsim pozrieť, že ako to je a potom sa ozvem. Ak to náhodou bude tak, ako tvrdím, tak ti treba urobiť ešte úplné znenie (aktuálne) spoločenskej zmluvy a poslať to do Zbierky listín.
Ešte sa ozvem
Pekný deň
vladan
21.11.04,10:08
sway, takže pozerala som novelu zákona o Obchodnom registri, a žiadna zmena v uložení do Zbierky listín tam nebola (no okrem poplatku za uloženie), takže do Zbierky listín treba poslať aktuálne úplne znenie spoločenskej zmluvy. Ešte kuknem aký to je paragraf ... hovorí o tom zákon č. 530/2003 § 3 ods. 1a,b,c. Pozri :-)))
Pekný deň
sway
22.11.04,05:57
sway, takže pozerala som novelu zákona o Obchodnom registri, a žiadna zmena v uložení do Zbierky listín tam nebola (no okrem poplatku za uloženie), takže do Zbierky listín treba poslať aktuálne úplne znenie spoločenskej zmluvy. Ešte kuknem aký to je paragraf ... hovorí o tom zákon č. 530/2003 § 3 ods. 1a,b,c. Pozri :-)))
Pekný deň

;) vďaka, asi to bude ako s DÚ - myslela som si že ma niekto tam upozorní, ale nič, tak doložím to, len je to strašne moc písačky, ale čo už.