sorka
20.02.19,01:43
Dobry den, chcel by som vas poprosit o radu. kupujem byt ku ktoremu je pozemok. 30 m2 z vymery pozemku ma samostatny list vlastnictva je to plocha urcena na stavbu garaze. Ja by som chcel ale namiesto garáže atelier. Ake mám možnosti?
Dakujem všetkým pekne
Mária27
25.02.19,09:46
Podľa § 44 priloženej stavebnej vyhlášky :
Bytový dom musí mať najmenej jedno garážové stojisko na jeden byt. Ak nemožno garážové stojisko situovať v dome alebo stavebným napojením naň, musí byť vymedzená zodpovedajúca plocha na odstavenie vozidla. Odstavné a parkovacie stojisko môže byť umiestnené aj mimo pozemku stavby bytového domu, ak ho nemožno technicky umiestniť na tomto pozemku.

Aj podľa § 8 Odstavná a parkovacia plocha pre osobný automobil sa zriaďuje pri každom potenciálnom zdroji a cieli dopravy, ...

Mohol by si si postaviť garáž tak, aby si ju využíval ako atelier?

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2002/532/20030411
sorka
13.03.19,21:29
Ďakujem Mária27 za tvoju reakciu. Môžem ale postaviť oficiálne na mieste na garáž atelier? Sú na ceste voľne stojace autá ktoré nestoja na nejakých vymedzených miestach. Ja by som mohol tiež parkovať takto ale namiesto kupovania garážovej brány by som mohol zaplatiť poplatky spojené s oficiálnym povoleňim na stavbu ateliéru. Niekedy to nijako možné? Ďakujem pekne vopred.