Tati5
21.02.19,07:56
Dobrý deň, som SZČO, používam paušálne výdavky. Chcem sa spýtať, pri úhrade faktúry za tovar od klienta pri platbe na účet, aký je doklad o prijatí a úhrady? Ako je to platbe dobierkou, doručenie slovenskou poštou? Ďakujem...
avalik
21.02.19,07:19
ak klient -zakaznik zaplati na ucet - doklad o uhrade faktuty pre teba je vypis z tvojho uctu
ak zaplati dobierku, doklad o uhrade pre teba je potvrdenie z posty o vyplate dobierkovej sumy, alebo znova vypis z uctu ak dobierka bola pripisana na tvoj ucet

a je jedno ci vedies jednoduche uctovnictvo, danovu evidenciu alebo uplatnujes vydavky percentom z prijmov

doplnenie:
ano, doklad z posty na ktorom je potvrdenie kolko ti vyplatili prilozis k prijmovemu dokladu vo svojej evidencii (tlacivo PPD kupis v papiernictve)

emailovy vypis z uctu si bud vytlacis sam, alebo ti ho vytlacia v banke za poplatok

ucet v prvom rade musis mat nahlaseny na danovom urade, aj ti nevadi, ze v pripade kontroly sa ti budu hrabat av v sukromnych prijmoch a vydavkoch, tak mozes sustredovat platby aj na sukromnom ... vseobecne sa odporuca na podnikanie mat zvlast ucet

tu je to dobre vysvetlene

https://ludskourecou.sk/2014/11/pausalne-vydavky-ake-evidencie-k-nim-viest-pocas-roka/
Tati5
21.02.19,09:52
Ďakujem, stačí potvrdenie prevzatia dobierkovej sumy, čo vydáva pošta pri vyplatení dobierky?

Čo sa týka účtu, mám osobný účet, nevadí, keď sú tam aj súkromné platby? Mám VÚB, a oni zrušili papierové výpisy z účtu automaticky dávnejšie, treba si ísť vypýtať papierový účet na pobočku, alebo akým spôsobom? ďakujem...
avalik
21.02.19,19:22
doplnila som odpoved
Tati5
10.03.19,15:16
ďakujem, chcem sa spýtať, vystavujem Fa v softvére od IKROS je tu možnosť si vytlačiť k faktúre pokladničný doklad, tu mi ale systém automaticky vyplní dátum vystavenia PPD totožný s dátumom vystavenia faktúry, keďže platby prijímam dobierkou, tak platby chodia neskôr, ako je tento dátum, je to takto ok?
avalik
12.03.19,08:06
nie je to OK, PPD vypises v den prevzatia penazi na poste, vtedy skutocne nastal prijem - uhrafa faktury