oniiicek
21.02.19,07:10
Dobrý deň,

zakúpil som kliešte vo veľkoobchodnej predajni ako podnikateľ, pre účeli vykonávania svojej profesie. Po 7 mesiacoch používania sa značne poškodili - uznávam strihal som s nimi aj materiáli ktoré boli pre ne dosť náročné. Chcem sa opýtať mám nárok na vrátenie peňazí ak bola už prekročená doba reklamácie ? Predajca sa ohrádza tým, že jeho dodávateľ ich musel dať na expertízu a teraz čaká taktiež na vyjadrenie, že boli značne poškodené a pravdepodobne bude zamietnutá reklamácia. Ja chcem peniaze a nezaujíma ma žiadna expertíza, ked bola prekročená lehota 30 dní!!!

Ďakujem
buchač
21.02.19,06:27
uznávam strihal som s nimi aj materiáli ktoré boli pre ne dosť náročné.
....
Ja chcem peniaze a nezaujíma ma žiadna expertíza, ked bola prekročená lehota 30 dní!!!
----------------------------
Uznávaš len svoje nároky, no okamžite neuznávaš podmienky druhého (alebo naopak).

P.S.
Ja napríklad nestrihám nerezový drôt s kliešťami na kvety...ale radšej vezmem do ruky pílku na železo, prípadne flexu.
ivka70
21.02.19,06:40
30 dni neplati pre podnikatelov....
marco
21.02.19,08:14
Ak si ich kupoval na firmu, Váš obchodný vzťah sa rieši podľa Obchodného zákonníka a teda podľa podmienok toho VO skladu. Môžu mať že uznávajú reklamácie len do napr. 7 dní /akékoľvek podmienky/ a keď si u nich kupoval súhlasil si s ich podmienkami.Nevzťahuje sa na nich žiadna 30 dňová lehota a 2ročná záruka, ibažeby si to dobrovoľne v podmienkach vybrali.