lotina
21.02.19,08:02
Dobrý deň, poprosím o radu. Som SZČO, platca DPH, JÚ. Menil som na predajni pokazený kotol na kúrenie za nový. Starý som odviezol do šrotu, bolo mi vyplatená suma za šrot 70 eur. Ako to mám zaúčtovať? Ako POZD bez DPH?Ďakujem za odpovede. V prípade nejasností doplním otázku.

Vie mi dakto poradiť?
marleau
21.02.19,10:49
prečo treba toto priznávať?
lotina
21.02.19,11:17
No myslím, že ani neviem, či pri kontrole nebudú potrebovať niečo, čo mi ako tak dokáže, že kotol som menil a dal si ho do nákladov. Ale veru neviem.
marleau
21.02.19,11:18
keby som mal mať doklad o každej vŕtačke a píle, ktorú vyhodím že som ju vyhodil a kúpim novú....
lotina
21.02.19,11:21
teda, že bolo nutné ho meniť, jasné že od nového kotla mám doklady a aj vyjadrenie, že sa pokazil.
lotina
21.02.19,11:22
chápem, len toto bola vysoká položka a dal som ju hned do nákladov. ale ak myslíte, že netreba, tak nebudem nič riešiť.
marleau
21.02.19,11:33
nie som ekonóm, ale ak by som mal mať doklad, že ho likvidujem, tak si zoženiem taký, ako že som za likvidáciu platil a nie inkasoval
jakubzemko
21.02.19,21:48
Ano je to pozd. Dph nie je prijem ovlyvnujuci zaklad dane. Fakturu vystavite s prenosom danovej povinnosti na prijemcu, za predpokladu, ze je prijemca plnenia platitel dph. Fakturu neuvediete v kontrolnom vykaze ani v danovom priznani. Ak prijemca nie je platitel dph, fakturu vystavite bez prenosu danovej povinnost s dph.