dic
21.02.19,10:09
Dobrý deň,

rád by som sa spýtal, ako sa dá vyriešiť situácia, kedy na Slovensku som jediným konateľom s.r.o., ktorá generuje obrat, som v nej automaticky zamestnaný na plný pracovný úväzok a budem pracovať, resp. už pracujem i v ČR (nie na dohodu, na pracovný pomer) a bol som upozornený, že je to trochu problematické v ČR z pohľadu, že okrem toho, že musia za mňa odvádzať odvody do socky a zdravotnej, tak sa údajne musí ešte platiť i výpalné za moje príjmy v ČR i do zdravotnej na Slovensku (som občan SR).

Je možné prosím urobiť to, že by moja s.r.o. stále fungovala, ale nebol by som v nej zamestnaný? Iba v ČR a teda že by som na SK neplatil odvody do socky a zdravotnej? Alebo ako sa dá táto situácia vyriešiť, aby som zbytočne neplatil niekoľkonásobne odvody, za ktoré sa už odviedlo potrebné v ČR?
BXLmiami
21.02.19,12:33
V zdravotnej poisťovni by si mal byť len v jednej,ak si zamestnaný v Čechách tak asi tam a tu sa do 8 dní odhlásiť.Ale sú tu múdrejšie hlavy ako ja na poradenie.
ivka70
21.02.19,15:12
Musis poziadat Socialnu poistovnu o urcenie uplatnitelnej legislativy.
Podla rozhodnutia bude jedna strana posielat odvody do druheho statu.
Zdravotnu poistovnu mozes mat v EU len jednu v jednom state.
Ziadne vypalne, vsetky odvody.

7. Žiadosť o určenie uplatniteľnej legislatívy osoby zvyčajne vykonávajúcej činnosť ako samostatne zárobkovo činná v dvoch alebo viacerých členských štátoch EÚ
https://www.socpoist.sk/475-menu/1168s