sofi1
24.08.06,08:34
Ahojte,
prosim o radu. Mam zivnostnika, ktorý má trvalý pobyt v BA a zaroven i miesto podnikania. Teraz ide menit miesto podnikania a potrebovala by som vediet, ci sa mu zmeni aj miestna prislusnost k danovemu uradu a k socialnej postovni.
Vdaka vsetkym, ktori pomozu dobrou radou. ;)
Marianna01
24.08.06,19:12
Ahojte,
prosim o radu. Mam zivnostnika, ktorý má trvalý pobyt v BA a zaroven i miesto podnikania. Teraz ide menit miesto podnikania a potrebovala by som vediet, ci sa mu zmeni aj miestna prislusnost k danovemu uradu a k socialnej postovni.
Vdaka vsetkym, ktori pomozu dobrou radou. ;)

Samozrejme sa mení všetko podľa nového miesta podnikania.
Orsz
24.08.06,19:28
Samozrejme sa mení všetko podľa nového miesta podnikania.

Celkom to tak nie je, záleží na tom, či zriaďuje v inom meste prevádzku, a pritom trvalé bydlisko zostáva, a to sa aj pri zriadení prevádzky naďalej uvádza ako miesto podnikania na živnostenskom liste, vtedy príslušnosť k DÚ zostáva v mieste trvalého bydliska. Obvykle nenapíšu do živnostenského listu za miesto podnikania adresu prevádzky, pretože údaje o živnostníkovi musia korešpondovať s občiankym preukazom, a ak nezmení trvalé bydlisko, bude to stále to isté. Známa pracovala ako krajčírka v nitrianskej firme - bola to živnostníčka, ktorá mala dielňu v Trenčíne, a všetky odvody a dane sa odvádzal na DÚ, SP, ZP do Nitry. Keď mala PN, chodili jej šeky na výplatu nemocenských dávok z SP v Nitre.
LudmilaM
30.03.09,17:08
ahojte , viete mi poradit, ak si PO zmeni miesto podnikania k 15.1.2009 kde podava danove priznanie za rok 2008 v mieste prislusnom k 31.12.2008? dakujem neviem sa nikde k tomu na nete dopatrat