Vladimír Ozimý
24.08.06,08:55
no mam dilemu, lebo jeden moj klient vedie autoskolu a kupuju auto ale kupuje ho ako sukromna osoba nie na zivnost pricom zaplati si cestnu dan a chce ho uzivat v podnikani...to je v pohode...Hm problem vsak je v tom ze ulatnovat si nahrady 6,20 sk na km asi nie je moc realne pri uzivanie vozidla osobami teda ziakmi autoskoly alebo nie je v tom problem? Ja by som skor videl realnost v tom ze nech ho kupi ako sukromna osoba a vlozi ho v Obstaravacej cene do podnikania. Je vsak kupovane na leasing...aku variantu by ste zvolili vy?
Zita5
24.08.06,07:03
no mam dilemu, lebo jeden moj klient vedie autoskolu a kupuju auto ale kupuje ho ako sukromna osoba nie na zivnost pricom zaplati si cestnu dan a chce ho uzivat v podnikani...to je v pohode...Hm problem vsak je v tom ze ulatnovat si nahrady 6,20 sk na km asi nie je moc realne pri uzivanie vozidla osobami teda ziakmi autoskoly alebo nie je v tom problem? Ja by som skor videl realnost v tom ze nech ho kupi ako sukromna osoba a vlozi ho v Obstaravacej cene do podnikania. Je vsak kupovane na leasing...aku variantu by ste zvolili vy?


Určite by som sa priklonila ku kúpe MV na účel podnikania ...v autoškole niet o čom pochybovať . Ale určite kúpu MV nie ako súkromná osoba .
Vladimír Ozimý
24.08.06,07:07
no jasne ja to tiez tak chapem ale ide o to ze ludia su komplikovani. Bol by velky problem keby ho kupil ako sukromna osoba a vlozil by ho do podnikania v obstaravacej cene a uctoval o majektu na podnikanie, napriek tomu ze ho kupuje na leasing?
Zoltán Kovács
24.08.06,07:16
no jasne ja to tiez tak chapem ale ide o to ze ludia su komplikovani. Bol by velky problem keby ho kupil ako sukromna osoba a vlozil by ho do podnikania v obstaravacej cene a uctoval o majektu na podnikanie, napriek tomu ze ho kupuje na leasing?

Podľa mňa nie, nakoľko počas trvania leasingovej zmluvy nie je vlastníkom MV len držiteľom.
Vladimír Ozimý
24.08.06,07:22
Takze ak ho kupi ako sukromna osoba a zaplati si cestnu dan uplatni si benzin a nahradu 6,20 sk na kilometre nim najazdene nie ziakmi autoskoly

ak ho kupi ako podnikatel ma narok na uplatnenie benzinu v ramci autoskoly to jest aj ako zivnostnik aj ako auto ktore jazdi a vyucuju sa v nom ziaci a odpisy. to jest tato varianta je jasne lepsia....
Fragaria
24.08.06,08:02
Auto musí byť prispôsobené na vyučovanie atoškoly / rôzne úpravy vo vozidle/ ako súkromná osoba si tieto nemôže uplatniť do nákladov. Súhasím zo Zitou5.