Petra.Manos
24.02.19,10:30
Pracujem v zahraničí a mám tu komerčne poistenie v prípade urazu a pod. Lenže mám ešte investične poistenie aj na Slovensku a v rámci toho toho tiež podobne poistenie ako tu. Je to protizákonne alebo je to len na moju škodu že platím 2x to iste? Budem vďačná aj za rady ako sa zbaviť investičného poistenia bez veľkých finančných strát. Ďakujem veľmi pekne vopred za akýkoľvek podnet.
buchač
24.02.19,09:40
Tá anketa je na dve veci :
- na trt
- na to druhé
Ice dive
24.02.19,11:16
a nesplietaš si dve rôzne veci dokopy? nakoľko ak má komerčné poistenie v zahraničí t.j. stane sa ti úraz tak toto poistenie platí účty v nemocnici za tvoje ošetrenie t.j. ty si za výkony neplatíš (obdobne ako u nás zdravotné poistenie) a investičné poistenie, okrem toho, že sporíš, tak tam máš pripoistenie úrazu (ak som to správne pochopil...) tak potom v prípade úrazu dostávaš dávku resp. odškodné mimo úhrad pre zdravotnú poisťovňu.... keďže úrazových poistení môžeš mať aj 100 je to tak, že si neplatiš 2x za to isté.. ale máš dvojnásbnú ochranu t.j. dostaneš 2x zaplatené.. (i keď v tvojom prípade ide raz plnenie nemocnici a raz tebe..)
profesional
26.02.19,05:41
Investičné životné poistenie je z matematického hľadiska absolútny nezmysel