JOFO128
25.02.19,09:18
Zdravim Vas poraďáci, mam taky menši problem, s ktorým si necviem rady. Zákaznik v marci 2018 kupoval na hotovost tovar, ktorý som mu vybolokoval cez klasickú ERP. Teraz mi volal, že nemôže nájsť bloček, či mu viem vystaviť kopiu, aby si mohol uplatniť v DzP. Problém je, že v apríli 2018 som ERP odhlásil a teda aj deaktivoval a od Aprila 2018 blokujem už iba cez VRP. Dá sa táto situácia nejako vyriešiť, alebo už kópiu paragónu z pred aprila nevystavím? Ďakujem
KloferHladny
25.02.19,14:18
Máš povinnosť archivácie !! Musí existovať archivovaná fiškálna pamäť a z nej sa to dá vytlačiť.
Odpoveď: Táto situácia sa dá vyriešiť.
veronikasad
25.02.19,15:11
Fiškálna pamäť slúži pre kontrolu daňovým úradom. Nemyslím si, že je povinnosťou dodávatela tlačiť takmer po roku kopiu náhradného dokladu aj keby ERP nebola deaktivovaná.
JOFO128
25.02.19,15:14
Obsah fiškálnej pamäte mam na sd karte, ale nemôžem si to vytlačiť iba tak, keďže paragon musí spĺňať nejaké podmienky. Tak ako píše veronika, povinnosť archivácie mam, ale mne to nijako nepomôže. Je to práve pre prípad kontroly. Tak to vyzerá, že také niečo asi možné nebude.
veronikasad
25.02.19,15:33
Tiež si myslím, že to možné nebude, aj keď s ERP nerobím ... To by bola iná "podnikatelská turistika" keby sa takéto doklady dali bežne hocikedy tlačiť ...
KloferHladny
26.02.19,07:43
Dajú sa tlačiť celkom bežne a sú označené podľa § 4 odst 2.b. Zákona 289/2008 Zb.
Pre toho, kto stratil doklad sa dá vyhotoviť takáto kópia. Otázne je, či ja ako predajca mám povinnosť tlačiť kópie dokladov pre "strácajúcich"
JOFO128
26.02.19,17:46
Áno, z aktívnej funkčnej erp som bežné tlačil kópie vystavených dokladov, keď zákazník stratil. Ale keďže je pokladňa už deaktivovaná (fiškálny modul je vymontovaný a deaktivovaný) tak k dokladom sa už nedostanem.