kika323
25.02.19,08:54
Aký doklad potrebuje manžel pracujúci v zahraničí od manželky k daňovému priznaniu? je to potvrdenie o zdaniteľných príjmoch alebo potvrdenie o vykonaní RZD?
Katy a R
25.02.19,08:10
nuž také potvrdenie - aké vyžadujú - podľa legislatívy daného štátu. ☺
Možnože treba všetky príjmy dokladovať, nielen zdaniteľné ?

Ak máš na mysli náš štát - je rezidentom SK - tak povinnou prílohou je sobášny list - a DU si môže vyžiadať ešte doklad, že manželka spĺňa podmienky na uplatnenie NČZD na manželku - či je v ev UoZ, alebo je ŤZP, alebo niekoho opatruje - tak je vhodné rovno to doložiť. ak je starostlivosť o dieťa - si bude uplatňovať aj DB - tam prikladá r.l. detí.
kika323
25.02.19,08:19
Zametnankyňa chce odo mňa doklad pre manžela pracujúceho v zahraničí k daňovému priznaniu. Chcela som jej dať potvrdene o zdaniteľných príjmoch, ona sa ale nevie vykoktať čo chce. Vraj to musí byť doklad, že jej bolo vykonané RZD, s tým musí ísť na DÚ a dajú jej nejaké ďalšie tlačivo. Neviete mi teda poradiť čo to môže byť? pretože doklad o vykonaní RZD jej môžem dať až v polovici marca a to už bude pre ňu neskoro...
zanetth
25.02.19,08:24
Manžel zrejme bude podávať aj nemecké daňové priznanie a k tomu treba formulár EU/EWR Bescheinigung, ktorý potvrdzuje náš daňový úrad len na základe podaného daňového priznania. Ak chce manžel podať v Nemecku spoločné DP, tak vo formulári EU/EWR sa potvrdzujú aj príjmy manželky. Tzn. manželka musí mať vyplnené a podané slovenské DP, ročné zúčtovanie dane zamestnávateľom nestačí, na základe neho DÚ formulár nepotvrdí. (To je len moja dedukcia, čo asi potrebuje). Takže dajte je potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a nech si DP A vyplní a podá sama. Potom DÚ vystaví a potvrdí formulár EU/EWR Bescheinigung.
Katy a R
25.02.19,08:25
veštecká guľa ? - veď z tohto ani nevieme, že čí vlastne manžel je (rezident). Možnože si manžel robí v zahraničí DP - pozri ich legislatívu. Daj jej, čo máš, resp čo si povinná jej dať☺ alebo urýchli to RZD?? Alebo si hneď môže spraviť DP.
Anik
25.02.19,09:53
Katka myslím, že Žanetka má pravdu. Myslela som presne na to isté. Ak sa jej vykonané RZD, nakoniec budú musieť aj tak urobiť DP a to buď riadne do 1.4, alebo potom dodatočné a ja osobne by som neriskovala a radšej urobila, ako píše Žanetka
Katy a R
25.02.19,10:00
to som reagovala na kiku 323, nie na žanetku! (všimni ten malý časový rozdiel, tak bleskovo nepíšem - len ma predbehla)
- aj mne napadlo nemecké (ste tu už o tom písali) - no ale keď do zadania ani nenapíše - tak len tá guľa ?? A DP môže podať aj dnes. a bude vyriešené:)
kika323
25.02.19,10:16
Ďakujem.