miramff
25.02.19,12:54
Dobry den, prosim Vas, vedeli by ste mi niekto poradit, ci sa mi vobe coplati ziadat o vratenie dani v Rakusku? Som tu zamestnana, ale az od 1.9.2018, takze za minuly rok tu platim len dane z prijmu v AT. tie mi priebezne stahovali zo mzdy a celosvetove prijmy zdanujem na SR. Mam 2 deti, ale neviem, ci podla ich zakona splnam definiciu poberania Familiebeihilfe minimum 7 mesiacov, pretoze som sa nedocitala, ci ide striktne o Rakuske Fam.beihilfe (ktore samozrejme poberam kratsie kedze som do AT prisla az od septembra, aj s detmi), alebo obecne o rodinne pridavky, ktore som predtym poberala na SR kym mi nepriklepli tie Rakuske. Tiez neviem, ci mi potom prinalezi odpocitatelna polozka alebo ako sa to prepocitava ten prijem, ked som v zdanovacom obdobi tam bola len 4 mesiace, ako funguje potom ta tabulka na vysku dani, kde sa zohladnuje prijem za cely rok? Spriemeruje sa to nejak ten moj prijem za 4 mesiace a vynasobi 3 aby to bol akoze rocny prijem, alebo sa ten prijem za 4 emsiace vezme ako rocny? Nejake stranky som nasal, ale v nemcine, ktorej az tak nerozumiem na urovni tychto odbornych terminov a potom samozrejme million odkazov na rozne firmy, ktore sa na tom prizivuju. Viem, ze sa to da nejako vypocitat aj na finanzamt, ale nikde som nenasla kde by sa zadavalo odkedy dokedy v tom danom roku som vlastne pracovala, co mi pride zvlastne a hlavne to nepocita, je to len formular co sa ma vyplnit. Vopred velka vdaka.
cobibrubpn
29.10.20,09:08
Dobrý deň posnažím sa stručne popísať odpovede na vaše otázky.

Rok 2018 :

1. ak boli príjmy mimo Rakúska v roku 2018 nižšie ako 11.000,00 € =“oplatí sa“ žiadať o vrátenie daní
2. daňový bonus na dieťa v žiadosti o vrátenie daní z Rakúska 2018 nie je možné uplatniť = 1 z podmienok je poberanie rakúskych rodinných prídavkov 7 mesiacov
3. žiadosť o vrátenie daní z Rakúska = týka sa odpracovanej doby v Rakúsku, príjem mimo Rakúsko je potrebné zdokladovať formulárom EU/EWR

Neviem, či vás tieto odpovede naplno nasmerujú správnym smerom ale napríklad tu https://www.tj-legal.com/blog/categories/rakusko je blogov k rodinným prídavkom z Rakúska a vráteniu daní z tej krajiny požehnane. Snáď pomôže.