petogabo
25.02.19,21:04
Potreboval by som vyrezat do lepenky a kartonu laserom presne otvory, viete mi poradit kde v BA by mi to vedeli spravit, nejaku konktretnu firmu?
buchač
25.02.19,20:09
kde v BA by mi to vedeli spravit, nejaku konktretnu firmu
================

G O O G L E .......
misoft
25.02.19,20:17
Hmmm.... 30 sekúnd.... a hneď mi jednu vyhodilo - dokonca v BA na Vajnorskej.....
Martuk
25.02.19,20:19
ako napísal buchač, treba začať uja gúúgla. Ujo gúgel vie všetko.
misoft
25.02.19,20:24
...len sa ho treba správne spýtať.....;)
buchač
25.02.19,20:48
misoft (Dnes 21:24) ...len sa ho treba správne spýtať.....
==================

Doplním svoj príspevok pre prípadných vrtákov.

Nie raz, nie dva krát som sa realizoval...nemám s tým absolútny problém pri určitých informáciách....


Ale kuwa...je vrcholne nevhodné, neetické, ba priam drzé (ani sorry nedávam) uyebať takúto sprostú otázku, na ktorú si jeden môže vyhľadať aj sám...
Lenže keby lenivosť kvitla, tak je tu pomaly každý nový ja zakvitnutá záhrada.

A niečo podobné od rozumového šampióna...
https://www.porada.sk/t229463-kde-mozem-kupit-prepravne-obaly-na-vajicka-pre-30ks-vajec.html#post2448421
petogabo
25.02.19,21:49
Naco na to reagujes ked ta to otravuje? Chcel sim vediet konkretnu firmu ak ma niekto skusenosti. Eateze sa to tu vola porada a ludia poradia kde maju ake skusenosti a koho mozu odporucit.
buchač
25.02.19,22:22
Mňa to neotravuje...to si na omyle.

Ja sa len čudujem, že ako môže byť niekto tak oné ( vymeniť za úplne iný výraz)...a proste si nenájde danú firmu sám.
Ba vyskytli sa už aj exoti s "otázkou" a aj poznámkou..." že nemám čas hľadať náležité info"....čo je pre mňa už vyslovený koniec.

Porada je od slova "poradiť" a nie "Hľadačka - vyhľadávať"...

...a s tými skúsenosťami, ktoré hľadáš, na mňa nechoď...ak niečo chcem, tak to napíšem do otázky a nie pindať až po funuse.

...a odporučiť ? Ach jo....na stránku účtovníkov dať dotaz ohľadom vyrezávania je to "najlepšie", čo si mohol len urobiť.
petogabo
26.02.19,07:11
pozri sa mudrosko, ak nevies poradit, co je mi jasne, tak naco na to reagues? dalsie vec, na google si viem najst aj sam hociaku firmu, ked chce niekto poradit tak asi od niekoho kto uz ma s tym nejake skusenosti a vie naozaj poradit

vola ta to tu PORADA, takze kto chce a vie poradit tak poradi, kto nie, tak ako ty, tak nepise

aki uctovnici???

teraz pouzijem nieco z tvojej komunkacie, "takze nebud ONY (vymenit za uplne iny vyraz)" a nereaguj alebo porad

na zaver musim uznat, otazak nebola presne a konkretne sformulovana

dakujem
buchač
26.02.19,07:28
petogabo (Dnes 08:11) pozri sa mudrosko, ak nevies poradit, co je mi jasne,
=======================

OT

Áááále viem...o to sa ty neboj.

Odhliadnuc od problematiky, od tej blbej otázky, ktorá vyžaduje nejakú skúsenosť si dovolím tvrdiť jedno.
Málokto z Porady má skúsenosť s rezaním laserom alebo vodným lúčom...
Dám ti moje poznatky na nejakú firmu ? Hm...prídeš na druhý koniec republiky ? Asi nie, pochybujem...

Ale keďže mám dobrú náladu, tak ti poradím :
- nájdi si sám dotyčnú firmu, v tej Blave ich bude určite zopár.
- už dopredu ti vravím, že daj na papier (alebo USB) náčrt, výkres toho, čo chceš rezať.
- alebo urob rovno šablónu
- firmy majú k dispo materiál...od dreva, cez lepenku až po nerez
- zbehni do firmy a daj si vyrezať 1-2 ks daného výrobku
- budeš spokojný s výsledkom ? Dáš objednávku na komplet zákazku


P.S.:
Toho mudroška si nechaj od cesty...iné problémy som vyriešil.
Do nerezu bežne robím otvory vo svojej dieľničke...a nie nejaké smiešne otvory do lepenky/kartónu. Je jasné, že na to sú potrebné aj kvalitné vrtáky.
vicktor
26.02.19,08:05
Aj ked sa spytas (trochu) nespravne, tak ti nevynada ako tu poniektori mudroskovia a hundroskovia.
buchač
26.02.19,08:11
Ešte furt je to nič moc oproti tym niektorým "diskutujúcim" v inych diskusiach...napr. na Pravde.
lubko6394
26.02.19,10:18
A nešlo by to vodným lúčom ? Naozaj nevhodná otázka na tomto fóre. Ja keď niečo takého hľadám tak použijem gúgla a zavolám tým ktorí s tým priamo pracujú a ešte sa mi nestalo že by mi neporadili, aj úplne inú technológiu ako napadla mňa. Mal som pred rokmi tiež z BA požiadavku či by som im na drátovej rezačke nevedel vyrezať koberce...
misoft
26.02.19,10:21
Hmmmm.... vodný lúč.... na lepenku a kartón..... "dobrý" nápad. I keď - ani laser nie je "zlý" nápad.
Lepenka, kartón - na báze celulózy (papier) - veľmô to obľubuje vysoké teplo a veľa vody.... :D:D:D
lubko6394
26.02.19,10:41
Nie som odborník, ale vodný lúč môže byť aj piesok, len neviem či sólo alebo aj s vodou. Aspoň tak bolo pred 30 rokmi.