roberto bella
26.02.19,09:06
Mám v akvarku cca 17cm dlheho koi kapra. Pustil som k nemu 3 cca 6cm dlhé závojnatky a asi po 2 dňoch som si všimol že jednej obžral chvost a stále sa na ňu púšťa. Prečo to môže byť? Ten chvost už nikdy nedorastie??
Nandrolon
26.02.19,08:19
Koľko litrové máš to akvárium? Lebo KOI kapra v domácom akváriu som ešte nevidel...?
misoft
26.02.19,08:44
https://sk.aqua-fish.net/clanky/koi-kapor
Ak máš nejaké malé akvárko - o chvíľu prerazí sklo :D:D:D
roberto bella
26.02.19,09:01
260l. Vies mi poradit alebo odpovedat na otazku?
Nandrolon
26.02.19,09:04
Tam je plno iných problémov od teploty vody, cez rastliny až po filtráciu.
každopádne ak si zoberieme napr. skalára, tak 1 ks potrebuje cca 100-150l vody. To len ako ilustráciu... Takže v dvestolitrovom, čo je malé by teoreticky mohlol byť 1 pár skalárov...
Nandrolon
26.02.19,09:31
Na to sa nedá jednoznačne odpovedať. Dal si do maličkého akvária /sám mám aj jedno 200 litrové/ rybu, ktorá tam nepatrí, má málo miesta, má málo úkrytov, je tam sama svojho druhu, zrejme má aj teplejšiu vodu ako má mať. To jej správanie bude tým pádom neprirodzené a nepredvídateľné.
roberto bella
26.02.19,21:26
A ten chvost už nikdy nedorastie?
jslancik
27.02.19,04:10
Expert :) Ja som na začiatku spravil podobnú chybu... do 40 l akvaria som dal rýb ako do 200l. Aj dve zavojnatky. Neviem, ako to máš dlho, ale filter nebude stíhať riešiť ich exkrementy. Zavojnatky sú veľmi výkonné v tejto oblasti.

Chvost jej nebude mať kedy dorásť.

Kapor sa nudí a je mu veľmi tesno. Ty sa zavri do kúpeľne, daj si k sebe zo 10 menších zvierat, a bývaj tak aspoň týždeň. Koi kapor v akváriu! A so zavojnatkami :D Čo tak si najprv niečo o tom naštudovať, kým sa do niečoho pustis? Nechováš ty na balkóne huskyho? :)
roberto bella
27.02.19,04:36
Nechápem načo mi tu spomínaš 40litrové akvarko ked ja mam 260litrové... tie 4 ryby sú tam normálne stratené. Kapor sa inak správa prírodzene nevyzera že by sa nudil. Ako to myslíš že jej nebude mať kedy dorásť? Chcem vedieť či rybám poškodené chvosty alebo plutvy prírodzene môžu dorásť alebo to už nikdy nenarastie. Ona si žije nadalej ako by sa nič nestalo.
jslancik
27.02.19,04:49
Stratený je niekto iný. Sú to ryby vhodné do jazierka. Nech by si mal aj 1000l akvarko.
K tomu dorasteniu sa spýtam inak. Prečo by jej mal dorásť? Resp. prečo by sa už nemal zmenšovať ten chvost? Dostane šancu jedine ak ten "zmenšujúci faktor" nebude...
Nandrolon
27.02.19,05:13
Zdá sa mi, že dorastie, ale nie som si úplne istý, nikdy som to zvlášť nesledoval. Ak mala niektorá ráno obhryzený chvost, druhý deň už bola nejakej cichlide v žalúdku...
roberto bella
27.02.19,08:33
Prečo by sa mal ďalej zmenšovať ten chvost?? Prečo by sa vlastne zmenšoval? Chcem konkrétnu odpoved na moju konkrétnu otázku. Sú to ryby vhodné aj do akvária nie len do jazierka. Jedine ten kaprík ktory je mimochodom tiež závojnatý by sa mal lepšie v jazierku.
Nandrolon
27.02.19,09:28
Kolega to myslel tak, že "obkúsavanie" neprestane...
afrikánka
27.02.19,09:40
roberto bella (Včera 23:26) A ten chvost už nikdy nedorastie?

A tebe by dorástol "okúsaný chvostík"???
roberto bella
27.02.19,09:59
To je už na mne ako to zariadim aby som zamädzil obkúsanie ale otázka mala iný zámer. Odpovedajte prosim konstruktívne na priamu otázku. Dakujem.
misoft
27.02.19,10:24
Dostal si! Ak si z toho nevieš vybrať podstatné - to je potom TVOJ problém.