petacuckova
26.02.19,09:07
Dobrý deň. Prosím vás neviem sa pohnúť z miesta ... Majitel firmy, v pracovnom pomere si nevyplácal pravidelne mzdu z dôvodu nedostatku fin.prostriedkov... K 31.1. mu ostala nevyplatená mzda : za november zostatok zo mzdy 1000 eur v čistom a za december celá nevyplatená mzda. Za december ešte nebolo zaplatené ani poistenie do zdravotnej poisťovne.
Ako prosím vás postupovať pri vystavení potvrdenia o zdaniteľnej mzde ?
Predpokladám, že mu tam nemôžem zahrnúť príjem za december a tiež za november zostatok... Čiže musím napočítať koľko by bola hrubá mzda, poistenie a daň za mesiac november zo mzdy 1000 eur a to zo sumy odpočítam?
A ako je to s poistením do zdravotnej poisťovne? Keď nebolo poistenie zaplatené nemá to vplyv na sumu v potvrdení ?
Ďakujem za odpovede.
Zuzanka_ba
01.03.19,16:01
Mzda za november: Ak dobre rozumiem zaplatili ste SP, ZP, dan, ale zamestnancovi ste cistu mzdu nezaplatili. Dan sa ma platit vtedy ked zamestnancovi skutocne vyplatite mzdu, takze toto ste neurobili dobre. Ja by som sa tvarila ze mzda za november bola zamestnancovi skutocne vyplatena -on sa stazovat nebude ked je majitelom. Normalne by som dala vsetky polozky - prijem, SP, ZP, dan, do potvrdenia.
Mzda za december: Moj nazor je ze ste mali odviest SP, ZP - ale mozno ma niekto iny nazor?, a nemali ste odviest dan tym ze ste mu mzdu nevyplatili. Otazka je, co ste dali do decembrovych miezd, aky VZ ste poslali v mesacnych vykazoch do SP, ZP za december?