adozo
24.08.06,10:09
Ahojte
Mam dosku Gigabyte GA 7VT600 1394 (zostava: zdronj 350W, HD Seagate 250GB, 768MB DDRAM, VGA Geeforce4 MX,DVD napalovacka, CD ROM, zvukovku SB Live). Pouzivam v tom stary proc. AMD Duron 700MHz. Vsetko funguje OK.
Uz davnejsie som k tomu kupil proc. AMD Athlon XP 2600+ Barton SocketA. Ak vymenim processor system je nestabilny, nepouzitelny, mrzne. Skusal som nainstalovat aj novy system, nepomohlo to, alebo mi to uz pocas instalacie zamrzlo.
Vyskusal som ten processor este v dvoch zostavach, ale to iste. Dal som to reklamovat, ale nic nenasli. Po roku som sa predajcom dohodol a vymenil na proc. AMD Sempron 2800+ SocketA.
Vyskusal som ten novy processor, ale system sa chova tak isto, ako pri Athlone.
Ked ze som to vyskusal na roznych zostavach, neviem v com moze byt problem.
Preto som sa obratil na Vas. Prosim Vas poradte mi!!!!
Dakujem!
M3G
24.08.06,19:16
Stabilne sa na tejto doske dajú spustiť athlony do 2000+.

XP 2600+ Barton SocketA a podobné spôsobujú svojim nízkovoltovým napätím nestabilnosť systému.

Odporúčam urobiť update biosu a potom podtaktovať procesor.
Ak mi napíšeš akú verziu biosu máš, mohol by som ti pomôcť.
V najhoršom prípade ak si z okolia Partizánskeho alebo Bratislavy, môžeš mi to aj doniesť, urobím ti to.

Ak sa ti to všetko však nechce robiť, odporúčam napr. na www.onetwosold.sk (http://www.onetwosold.sk) kúpiť nejakú staršiu dosku, podporujúcu bartony, to je to najlepšie, čo môžeš urobiť, pretože táto doska je možno prvý odpad od Gigabytu...