vulxy
27.02.19,11:11
zdravim,story v skratke:kupil som si na Ali pred pol rokom alarm a pokazil sa ,konzultoval som s predajcom a vraj bude vyhoreny chip,vravi ze mi to posle a ci to budem vediet vymenit....podla obrazku viete mi napisat co to je ,ci je to nieco vysuvacie,zasuvacie ako napr.procesor,pamete a pod alebo bude sa musiet pajkovat proste ci je to jednoduche aj pre mna laika alebo treba odbornika...vdaka

tak vyriesene dufam...
jelikoz som VIP nakupujuci(celokovo len 3 nakupy unho za cca 100€:) )tak som to dojednal s predajcom ,za 15€ mi posle novu riadiacu jednotku bez baterii...to som spokojny lebo kebyze poslem naspat na opravu tak postovne 6-8 €...a najhorsie je ze by to trvalo aj mesiac kym sa mi vrati ...a zlodeji nikdy nespia:)
Nandrolon
27.02.19,10:31
Na 99% to bude nejaký "šváb" priletovaný na doske. Chce to mikropájku s hrotom.
danno177
27.02.19,11:15
Vzhľadom na to, že neviete na pohľad posúdiť "čo s tým robiť" bude lepšie keď to prenecháte človeku, ktorí tomu rozumie. Podľa textu ste si kúpili kvázi zabezpečovací systém do domu/bytu, koľko takáto sranda stojí?
misoft
27.02.19,11:22
Tento čip je pripevnený na dosku na pevno - pricínovaný. Sám to nevymeníš. V servise by to (možno) vymenili - ale nepoužíva sa na to klasická pájkovačka, dokonca ani mikropájkovačka, robí sa to teplom (používajú sa na to stroje, ktoré to prispájkujú horúrim vzduchom). Ak by mal opravár poriadne náradie, mohol by to i tou mikropájkovačkou - treba si uvedomiť, že medzera medzi jednotlivými vývodmi je niekedy 1,5-2mm! Stačí sa trochu "netrafiť" a už to nebude fungovať (prípadne sa zničí aj nový čip).
bodliak
27.02.19,11:40
Predajca ti pošle súčiastku za 2 USD. Ty sa to pokúsiš vymeniť, ale nepomôže to. Buď nebola chyba v čipe, alebo pri práci odpáliš ten nový, alebo niečo iné, no a keďže ide o neodborný zásah, bude po záruke. Predajcu to stálo 2 USD a Ty si pôjdeš kúpiť nový alarm.
Fajn, nie ? (pre predajcu)

Neviem, ako diagnostikovali problém, ale 10x častejšie vyschne kondenzátor, než zhorí zapúzdrený čip.
misoft
27.02.19,11:45
Chcelo by to kvalitnú fotku, nie len z čipu, ale celej dosky... Táto rozmazanina - ledva niečo vidíš.... (i keď môj názor je, že to nie je jeho fotka, ale prebraté a zväčšené z netu).
PotPalo
27.02.19,12:08
aké 2 mm? Možno kedysi... Štandardne sú 0,5 mm od seba, aj menej, a dá sa to robiť mikropájkou.
PotPalo
27.02.19,12:12
Podľa toho, ako sa v dnešnej dobe vyrába elektronika, tak to bude najskôr nejaký naprogramovaný čip. A ak mu padol software, treba dať nový. Okrem neho na tej doske už asi veľa toho nebude, neviem či sa skôr neoplatí dať novú celú dosku, ako sa to v dnešnej dobe zvyčajne robí. Nová doska je zvyčajne lacnejšia ako práca okolo menenia čipu.
misoft
27.02.19,12:15
A možno bude ešte lacnejšie z Ali si objednať nový alarm :D:D:D, ako dávať toto opravovať.
Ferdosondo
27.02.19,12:24
Súhlas, len treba vedieť
allgreen
27.02.19,12:29
a odsávačku cínu ! :)
Nandrolon
27.02.19,12:31
Áno.