Tinkasxxx
28.02.19,07:16
Ahojte, chcela by som sa poradiť. Ako evidujete pokladničné doklady - podľa reálneho dátumu na bločku z ERP alebo kedy ich vy dostanete do ruky? Ide mi o to, ze to zatial evidujem podľa dátumu z ERP s tým, že si doklady odkladam a na konci mesiaca ich usporiadam podla dátumu...len tých dokladov je strasne veeeeela na konci mesiaca....takze som uvazovala, že by som ich účtovala podľa dátumu, kedy sa ku mne dostali? Len neviem či je to správne...dakujem
Tweety
28.02.19,06:40
Nie je to správne, účtuješ dátumom vzniku účtovného prípadu. A ten nie je vtedy, keď sa doklad dostane k tebe.
Tinkasxxx
28.02.19,06:59
ok...dakujem....a viete mi poradiť ako to najefektivnejsie robit? teda zrejme nie je možné hneď zakladat doklady kedže dátumovo za sebou ich nedostanem asi nikdy :D...tiez to dávate po zaúčtovaní "len" bokom a potom ich triedite podla dátumu?
veronikasad
28.02.19,07:46
V akom účtovnom SW robíš ? Čo tak tlačiť ich bez poradového čísla a na konci mesiaca prečíslovať ? Ručne dopísať poradové číslo a zotriediť ?
Tinkasxxx
28.02.19,07:51
len ja ochrankyna prírody sa snažím tlačiť 3 vpd na jednu stranu :) ..... robím v Oberone
kn-alka
28.02.19,09:44
ja tiež robím v Oberone, zaúčtuj, na konci mesiaca prečísluj a až potom vytlač
veronikasad
28.02.19,09:47
aký je rozdiel či tento postup uplatníš pri tlači jedného alebo troch dokladov na liste ? Ak ich nepotrebuješ tlačiť v priebehu mesiaca, tak vytlač až na konci ako píše kn-alka
Tinkasxxx
28.02.19,12:40
ved to ze je toho potom naraz strasne veeela...chcela som po castiach
veronikasad
28.02.19,12:47
citaš pozorne čo som písala ? Účtuješ vtedy keď ti prinesu doklady, s dátumom z dokladu. Len doklady vytlačíš buď bez poradového čísla, alebo naraz na konci mesiaca. Predtým dáš ich prečíslovanie. V ALFA+ to ide v pohode, určite sa to dá aj v tvojom SW.
Tinkasxxx
28.02.19,12:51
len ja tlacim doklady - 3 vpd na jeden list....a kedže neviem či medzi nimi do konca mesiaca ešte niečo nepribudnem, možem to tlaciť az na konci mesiaca....Asi prehodnotim postup a každý jeden doklad hned vytlačím a prilepím na papier doklad z ERP ....takto mam kopu dokladov z ERP len v euroobale a tam sa mi to kopi...
veronikasad
28.02.19,12:57
tie doklady potom striháš, či nechávaš tri na jednom liste ?