denda1
28.02.19,07:29
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o názor ohľadom evidencie dochádzky. Máme el. dochádzku, no niektorým zamestnancom je to prepisované takmer každý deň. Prepisuje im to nadriadený. Mám právo ja ako person. zamestn. žiadať prístup nadriadeného k dochádzke predtým ako je prepísaná a vytlačená ako by mala byť? Ďakujem
ivka70
28.02.19,06:32
nerozumiem tvojej otazke, predpokladam, ze nadriadeny ten pristup ma, ked to prepisuje
o co chces ziadat?
denda1
28.02.19,06:42
že prečo niekto nedodržuje prac. dobu
ivka70
28.02.19,06:47
cize chces pristup ty k dochadzke a chces kontrolovat to, co kontroluje nadriadeny a podla vlastneho uvazenia upravuje?
To si musite dohodnut hierarchicky vo firme, ak je za dochadzku podriadenych zodpovedny ich nadriadeny, nema mu ziadny personalista do toho co "kafrat".
Ak tu pravomoc dostal, vykonava ju, kontrolovat ho moze tak jeho nadriadeny .... ak niekto iny nedostal na tuto konkretnu cinnost opravnenie.
denda1
28.02.19,06:48
Ďakujem
ivka70
28.02.19,06:57
ty mozes upozornit na rizika, ktore by mohli vyplyvat z pripadnej kontroly z IP, s tym, ze nevhodnymi upravami nesie za pripadnu pokutu zodpovednost ten, kto ich robi ... tato zodpovednost by mala nadriadenemu vyplyvat z jeho pozicie
profesional
05.03.19,10:44
To, ako zamestnávateľ vedie evidenciu dochádzky je vecou zamestnávateľa.

Avšak ak skutočné záznamy z elektronickej evidencie modifikuje v rozpore s tým, či je realita a skutočnosť, môže sa dopúšťať trestného činu.