martynnka
28.02.19,09:47
Dobrý deň, od septembra 2018 som si platila dobrovoľne odvody s vymeriavacím základom 1200EUR. Keďže som ešte nebola tehotná, v decembri som toto prerušila. Teraz tehotná som, termín pôrodu je v septembri. A od februára som opäť prihlásená na dobrovoľné poistenie, tentokrát už s minimálnym vymeriavacím základom, keďže som až teraz zistila, ze výška materského mi i tak bude vypočítaná z vymeriavacieho základu podľa daňového priznania (ešte neviem výšku), ale moje faktúry boli okolo 1000EUR. Ide len o to, aby sa mi započítal počet dní 270 za posledné dva roky, ako povedali tetušky v Sociálnej poisťovni, takže mi i tak stačí minimálny vymeriavací základ a rovnako stačil aj od setpembra do decembra 2018.

Obávam sa, že kvoli dobrovoľným odvodom, ktoré som od septembra 2018 do decembra 2018 platila z vysokého vymeriavacieho základu, dokonca prídem o peniaze :(

Viete mi poradiť, čo spraviť? Napríklad by mi pomohlo, keby sa zamestnám? Alebo mám nejakú inú možnosť?

Ďakujem veľmi pekne
Martina
veronikasad
28.02.19,09:25
najsť si zamestnanie s vysokým príjmom aspoň 90 kal.dní bez PN. Materské potom bude počítané z VZ zo zamestnania.

Aby si mala nárok na materské z vyššieho ako minimálneho vymeriavacieho základu, dobrovolné poistenie musí trvať viac ako 26 týždňov.