Mila123
28.02.19,12:45
stará mama, poberateľka starobného dôchodku má vnúča zverené do svojej starostlivosti (tak je definované právoplatné súdne rozhodnutie). Pritom stará matka je vydatá , ale nepracuje.
Otázka: môže si starý otec tiež poberateľ SD uplatniť DB na dieťa , ktoré má jeho manželka zverené do starostlivosti?

Ja ako mzdárka nemám povinnosť riešiť prípadnú kolíziu so štátnou dávkou - Príplatok k prídavku na dieťa? Pretože starý otec má príjem ale nie počas celého roku(zastupuje neprítomnosť na pracovisku- nočný vrátnik)
ďakujem
(Drak mlčí a dokonca na ploche nevidím zadanú otázku, t.j. Drak štrajkuje)

nikto nepomôže????
veronikasad
28.02.19,16:31
stará mama poberá príplatok k prídavku na dieťa ?
Mila123
28.02.19,16:34
tvrdí, že nie
veronikasad
28.02.19,17:22
Podľa môjho názoru nemôže, stará matka, ktorej bolo vnúča zverené do osobnej starostlivosti, by mala požiadať Úrad práce o príplatok k prídavku na dieťa.
Mila123
28.02.19,17:59
Veronika, stará matka a starý otec sú manželia, teda podľa mňa by si mohol starý otec uplatniť DB (o ho nemá zverené do starostlivosti - či dáva súd obom starým rodičom, či iba jednému, to netuším ) ....
chcela som vedieť aký je na to názor , ale ďakujem za tvoj názor
Katy a R
28.02.19,19:05
Ja by som sa priklonila - že môže si uplatniť (ak teda splnil podmienku príjmu ). Však nech požiada - prinajhoršom bude musieť vrátiť;) - či? A prípadne potom si požiadajú (babka) o ten príplatok - neviem, koľko sa dá spätne - ale min pol roka áno. Platí to aj opačne - ak dostane DB - tak potom musí vrátiť príplatok, ak by ho poberali
zze/2003-595/33/2
Mila123
28.02.19,19:54