Ina9
28.02.19,14:48
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ohladne preberania zásielok. Trvalé bydlisko mám inde a balíky si preberám v meste kde pracujem a v tom istom meste mám aj prechodný pobyt. Len neviem ako to je v prípade, keď mi nechajú balík na pošte a tam sa musím preukázať občianskym,na ktorom mám trvalý pobyt. Potrebujem od majitela firmy kde pracujem nejaké splnomocnenie a teda aj od priatela u ktorého mám prechodný pobyt?Ako to je. Ďakujem za radu Ina
Mária27
28.02.19,15:10
Zásielky si môžeš dať posielať na hocijakú adresu, nielen na trvalý či prechodný pobyt. Ak si dostala oznámenie o uložení zásielky a prídeš na poštu, je jasné, že sa na uvedenej adrese zdržiavaš. Pošta ti zásielku vydá, opíše si tvoje údaje z občianskeho preukazu.
ivka70
28.02.19,15:39
Suhlasim ,akurat vtedy posta vyzaduje dopisat k podpisu : osobne, aby bolo jasne, ze to prevzal adresat , aj ked s inym TP.
bjuty smis
28.02.19,17:58
nepoužívaj poštu, ale kurierske služby
sú lacnejší a dodajú ti zasielku tam, kam si určiš ty
a nemusíš vystávať rad na pošte...
ivka70
28.02.19,18:02
nie vzdy sa da vybrat ina moznost .....
bjuty smis
28.02.19,18:22
aký jeden dôvod si našla v zadaní ?
ivka70
28.02.19,18:31
aky by som tsm mala hladat? komentar bol mysleny vseobecne, nie vzdy si pri objednani niecoho vies vybrat sluzbu, ktora ti to prinesie ....
bjuty smis
28.02.19,18:54
ok :)
len ked niekto zadá konkrétnu otázku....s presným popisom..
ZuzanaA
01.03.19,06:35
Kurierske sluzby maju urcite svoje vyhody ale urcite nie su lacnejsie ako posta... Kuriera co by dopravil pod 3 (resp. 3,50) som este nevidela, kdezto maly a lahky balicek postou ako list sa da poslat za 1,70 :)
buchač
01.03.19,06:47
Zuzana...BINGO !!!

Ešte doplním, že mi nie raz doniesol zásielku kuriér Sl.pošty. Je jasné, že ak som nebol doma, tak ma v schránke čakal žltý lístok o uloženej zásielke.

Zásielky, ktoré mi boli doručené inými kuriermi, tak tieto neboli pod 5€.

P.S.:
...a preto som aj dal neužitočné.
ZuzanaA
01.03.19,06:53
:) Som trosku internetovo-nakupovaci maniak, takze mam o tomto prehlad. Ze ako zboznujem nakupovat z Ciny, kde je doprava zdarma. :D
Nandrolon
01.03.19,07:56
Zásielky si môžeš nechať poslať na hociktorú poštu v SR, stačí, ak adresáta napíšeš v takejto forme:

1. Meno a Priezvisko
2. POSTE RESTANTE
3. Adresa pošty
4. PSČ pošty

Takúto zásielku príjdeš vybrať so svojím občianskym, kde skontrolujú meno a vydajú balík, adresu nemajú, takže ju ani nekontrolujú.
Síce môžu existovať dvaja ľudia s rovnakým menom a priezviskom, ale náhoda, že by ti ho vybral niekto iný je minimálna. To, že vieš kedy ti na poštu dorazí vlastne iba ty, to je by som povedal taká "prvotná ochrana".
V ČR a SR som problém nezaznamenal.
Využívam pravidelne aj na zásielky, aj na prichádzajúce šeky.
ivka70
01.03.19,07:59
Zadavatelka nema problem s dodanim zasielky, len sa pyta, akym sposobom sa zasielka prebera, ked ma ine TP ....
Nandrolon
01.03.19,08:03
Kuriérske služby využívam NAJMENEJ RÁD. Síce to doručia kde chcem, ale musím ich očakávať a zariadiť sa podľa nich. Zvlášť keď je človek rozlietaný, že za deň je na 3 miestach 50 km od seba. Aj kvôli tomu ak nie je možná iná doprava iba kuriér, buď ho navigujem k rodičom, alebo objednám tam, kde ponúkajú aj balík na dedinskú poštu, čo je najluxusnejšie riešenie pre mňa. Autom človek príjde takmer až k priehradke, na parkovisku 1 auto a 9 miest voľných, ľudí v počte 0-1 ks. A hlavne si príjdem vtedy, kedy chcem a o koľkej chcem.
Kuriéri ma iba obmedzujú a niekedy až obťažujú.
Nandrolon
01.03.19,08:12
V mojej odpovedi sa predsa táto informácia nachádza.
Preberá sa IBA na základe OP, konkrétne MENO a PRIEZVISKO, žiadny TP, žiadna ulica, nič, nakoľko aj na zásielke je iba adresa pošty, na ktorú to majú doručiť.
ivka70
01.03.19,08:14
to je ale uplne ina sluzba posty .... nejde o dorucovanie na adresu ....
Nandrolon
01.03.19,08:14
Mimochodom, žiadne oznámenie netreba, to je iba informácia. To oznámenie častokrát dotyčný ani nemôže mať, nakoľko pri POSTE RESTANTE je iba adresa pošty, takže pošta nepozná adresu adresáta.
vicktor
01.03.19,09:01
Dodat sa da aj do kadejakych obchodov "zasielkovna", alebo do skriniek podobnych ako uschovna batoziny. Ked lietas v terene, urcite aj okolo takychto pointov.
Nandrolon
01.03.19,09:02
Vychádzal som z toho, že balíky fyzicky preberá na pošte, preto tam treba dať to PR a je problém dokonale vyriešený.
vicktor
01.03.19,09:03
Tento tyzden som objednaval vec za 15 eur. Esopy mali ceny s rozdielom 10-20 centov, tak som hladal najlacnejsiu dopravu. Kurier za pat - hahaha, posta za 2,90 - to je lepsie, ale napokon vyhral kurier - za 2,40.
Nandrolon
01.03.19,09:06
To tiež využívam, ale najradšej mám klasika pošta. Tie balíkomaty su tiež všelikde po ritiach /exponovaných miestach/, kde sa nedá zaparkovať...
Keď bude balíkomat najlepšie niekde mimo civilizácie, potom ich budem využívať viac....
:-)))
Mária27
01.03.19,09:17
Máš pravdu, aj tam sa dá poslať, ľudia to málo poznajú. Ale keď to máš do podniku, na veľkej pošte nehľadajú podľa mena, vyžadujú oznam s číslom zásielky.
ZuzanaA
01.03.19,09:20
Victor, daj tip ze aka kurierska sluzba vozi za 2,50 :) Asi maju dobru dohodu s predajcom :)
Nandrolon
01.03.19,09:29
Pri PS žiaden oznam neposielajú, je to na príjemcovi, aby si to odsledoval pomocou trackingu.
vicktor
01.03.19,09:31
Neviem, auto s logom som nevidel...
Ale opytaj sa predajcu: "Dopravné pri objednávke od 10€ do 70€: kuriérom je 2,40€"
https://autodielyvika.sk/index.php?route=information/information&information_id=6
Nandrolon
01.03.19,09:56
Ak nakupujem v SR a ČR eshopoch, tak najlacnejší je väčšinou kuriér, to môžem potvrdiť.
bjuty smis
01.03.19,12:59
ok...píšeš balíky, tak som čakal niečo vačšie, nie listy...
ked si objednávam niečo a je v ponuke doprava aj slovenská pošta, vždy je najdrahšia...

a druhá vec je, že štandartne hodí poštárka žltý lístok do schránky, aj ked sme doma......a musím mastiť na poštu

možno máte poctivších poštárov....
pavol54
01.03.19,13:14
zuzi včera cena výrobku 38, dhl kurier 2, Ak je kurier - pošta, tak si môžem vyzdvihnúť na pošte.všetci vždy píšu sms kedy to bude
afrikánka
01.03.19,14:50
Moja pošta má kuriéra, ráno pošle sms, po dohode privezie, dosť využívam ponuky "poštovné zdarma"
Iní kuriéri...záleží od eshopu, stáva sa, že privezú zadarmo, samozrejme pri objednávke nad určitú sumu.
Ak je poštovné a mám možnosť vybrať si, tak pošta býva v prehľade cien najlacnejšia