mulda
28.02.19,21:50
Ťahá sa to od XI.2018, navštívil som optiku a podľahol som vidine komfortu a objednal som si multifunkčné okuliare.
Multifunkčné okuliare fungovali iba na diaľku, počítač a čítanie problém. Okuliare som vrátil a vyrobili mi jedny na diaľku, druhé na čítanie a tretie kombinované PC/čítanie.
Problém pokračoval, diaľka ako tak a zbytok po krátkom používaní nasledovala bolesť očí, večer problém zaspať.
Navštívil som inú optiku, kde som si nechal zmerať ostrosť zraku a namerali mi zaujímavé údaje. Teraz používam na PC/čítanie cca 1,7 dioptrií a bolesť očí zrejme zapríčinilo 3,8 dioptrií tam kde podľa nového merania na čítanie stačilo 2,7 dioptrií.

Navštívil som optiku za účelom reklamácie a popísal som problém, reklamáciu mi neuznali, vraj mi dioptrie nasadila podľa ich normy a s rezervou, aby som si nemusel o dva tri roky kupovať nové okuliare - ten nový optik to vidí na rezervu tak 5 - 6 rokov :)
Čo teraz ?
misoft
28.02.19,21:04
Tvoja prvá a jediná chyba je, že ty si navštívil OPTIKU. Presné dioptrie ti zmeria jedine očiar. On ti zároveň zmeria i presný ohniskový stred pre jednotlivé sklá. A podľa toho optici MUSIA vyrobiť sklá.
Merania u optikov - to je cesta k ešte väčšiemu zhoršeniu zraku.
alaya1
28.02.19,21:09
Mal si navstivit ocneho lekara, nedat sa zamerat v optike. Mozes skusit podat podnet na SOI na presetrenie, ale neviem, ci pochodis.
buchač
28.02.19,21:24
Mal si navstivit ocneho lekara, dat sa zamerat v optike.
===============

Ty asi nenosíš okuliare....či ?
Ak áno, tak by som veľmi rýchlo zmenil očiara, ak by používal také postupy.

Očný predsa vyšetrí zrak, vypíše poukaz a hajde do optiky.
Táto následne už len vyrobí-vybrúsi multifokálne sklá, ktoré vloží do rámu podľa výberu klienta.
Teda aspoň u mňa to tak fungovalo....