nemozna
01.03.19,12:11
Rozmýšľam ako sa k tomu postaviť. Nastupujem do novej práce. Mám dlh v SP aj ZP, aj v nebankovkách, ktoré môžu vymáhať dlh aj cez zamestnávateľa. Povedať to na začiatku, alebo až keď tam budem a začnú chodiť listy? Ďakujem.
veronikasad
01.03.19,11:18
Exekúcie by si mala mať uvedené v zápočtovom liste od posledného zamestnávatela. Ten treba odovzdať pri nástupe, takže zamestnávatel sa o nich dozvie hneď pri vzniku pracovného pomeru.
marleau
01.03.19,11:29
mňa ako zametnávateľa tvoje finančné problémy netrápia pokiaľ nemajú nepriaznivý vplyv na tvoju prácu
veronikasad
01.03.19,11:34
mňa ako zametnávateľa tvoje finančné problémy netrápia pokiaľ nemajú nepriaznivý vplyv na tvoju prácu
Teba ako príp.šéfa možno nie, ale mzdárku určite ano ...
Zuzanka_ba
01.03.19,15:06
Ak uz dlh vymaha exekutor a/alebo predpokladas ze nebankovka zasle ziadost o zrazky do firmy, odporucila by som hned na zaciatku informovat prislusne oddelenie -personalno mzdove, ze maju take nieco ocakavat. Budes vyzerat serioznejsie v zmysle ze svoju situaciu riesis a nie ze sa tvaris akoby nic. Ak by nejake exekucie ci ziadosti dosli uz pocas skusobnej doby "bez varovania", mohlo by to mat podla mna vplyv na pripadne rozhodnutie skoncit s tebou pocas skusobnej doby.. ak budes o svojej situacii aktivne informovat, je podla mna vacsia sanca ze pripadne exekucie ci zrazky budu zamestnavatelom lepsie stravene :)
Mzdarka sa moze rozculovat kolko chce ale je to povinnost zamestnavatela vykonavat tieto zrazky. Po spravnosti by sa o tvojej situacii nemali dozvediet nepovolane osoby t.j. nemali by sa po firme sirit reci o tvojej financnej situacii, za predpokladu ze povolane osoby vykonavaju svoju pracu profesionalne.
nemozna
01.03.19,17:13
Tiež mám ten pocit. Trochu sa toho bojím lebo kvôli tomu idem na tpp veľa som sa snažila a potom o robotu prídem. Ach jaj