279191
24.08.06,11:24
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu. Som povinná podávať na DÚ prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, keď mám iba dohodárov?
A ešte jedná otázka, kde prosím nájdem tlačivo - oznámenie o zrážkovej dani pre DÚ,ako často sa musí podávať?

Vopred pekne ďakujem

Inge
Tweety
24.08.06,09:34
Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu. Som povinná podávať na DÚ prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň, keď mám iba dohodárov?
A ešte jedná otázka, kde prosím nájdem tlačivo - oznámenie o zrážkovej dani pre DÚ,ako často sa musí podávať?

Vopred pekne ďakujem

Inge
AK si im vyplácala príjmy zo ZČ tak samozrejme musíš. Tlačivo nájdeš na stránke www.drsr.sk. Ak vyplácaš príjmy zo ZČ, ktoré podliehajú mesačne ZD, tak v mesiaci, v ktorom bola zrazená.
daniek
24.08.06,09:36
áno prehľad musíš podať, oznámenie ti posielam v prílohe dúfam že sa ti to otvorí robím to prvýkrát:D :) :D
Evaman
24.08.06,10:36
No a dokonca aj keby si mala mať nulové prehľady , takže pozor na pokutu za nepodanie.
tacika
24.08.06,10:57
Dohoda je pracovnoprávny vzťah - vždy.
Pri dohodách je daň zo mzdy.
Dohody s nulovou daňou neexistujú.
skvarki
24.08.06,11:18
Na DU maju usmernenie ze sa nemusia podavat prehlady ked zamestnavatel vyplaca prijmy zdanene zrazkovou danou a poda oznamenie. Ale radsej by som podal aj nulovy prehlad lebo sa to moze zmenit a pokuta ta neminie.
Zoltán Kovács
24.08.06,11:20
Dohoda je pracovnoprávny vzťah - vždy.
Pri dohodách je daň zo mzdy.
Dohody s nulovou daňou neexistujú.

Nesúhlasím. Dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o brigádnickej činnosti študenta môže mať nulovú daň. Keď napr. študent nemá iný pracovnoprávny pomer kľudne môže podpísať Vyhlásenie k zdaneniu príjmov zo závislej činnosti. a keď má v hrubom 4.000,- potom daň je nulová. Samozrejme, že v tomto prípade sa jedná o preddavkovú daň a nie o zrážkovú.