Jan Hrko
02.03.19,16:35
Manželka chce zmeniť ošetrujúcu lekárku. Preto zašla k tej novej lekárke a sestrička jej dala výmenný lístok so žiadosťou o zaslanej zdravotnej dokumentácie. No nepochodila. Doktorka na dovolenke a sestrička odmietla prevziať výmenný listok s tým, že doktorka bude o tri týždne a má si prísť osobne s i s nou to vybaviť.
Ako dalej postupovať, trochu dlho čakať tri týždne...majú na to právo?l
buchač
02.03.19,16:38
Postup
https://infomedica.sk/moj-lekar/zmena-lekara/zmena-vseobecneho-lekara/

Sestrička nemá právo vydať dokumentáciu.
Doktorka má právo (ako každý iný) na dovolenku.
Jan Hrko
02.03.19,18:32
manželka nechcela, aby jej ju vydala, ale aby ju preposlala, urobila opis....a pod. Súhlasím, že dr. má právo na dovolenku, ale tiež by ju mal niekto zastupovať-myslím lekár a čo má zmena lekára s jej dovolenkou. Sestra mala prijať od nej zmenu a nekomentovať...
buchač
02.03.19,18:39
Jan Hrko (Dnes 20:32) Súhlasím, že dr. má právo na dovolenku, ale tiež by ju mal niekto zastupovať-myslím lekár ..
==================
Samozrejme, že lekára niekto vždy zastupuje...ale len v poskytovaní zdravotnej starostlivosti.
To ale neznamená, že v tom zastupovaní môže robiť aj tie zmeny v oblasti evidencie pacientov.

...a sestra ?
Nuž, jeden nik nevie, aké dostala príkazy práve v tejto oblasti...
Jan Hrko
02.03.19,19:27
no veď to! má zákaz...
ivka70
03.03.19,11:32
Sestra nemoze robit opis ani nic preposielat, to moze len lekar.
marleau
03.03.19,15:17
kedysi, keď som mal ešte zdravotnú dokumentáciu, tak som ju mal stále doma
Katy a R
03.03.19,15:33
Janko - neviem, ako by sa ti páčilo, keby ti napr sekretárka v čase šéfovej dovolenky dala výpoveď z PP?
Hádam už toľko vydržíte ;) či? Ak by bolo treba súrne ošetrenie - to zastupujúci lekár urobí. ☺ Uzavrela zmluvu s doktorkou - tak aj ukončiť zmluvný vzťah musí s ňou!
Jan Hrko
03.03.19,16:20
ja nechcem od sestričky nič, len aby odo mňa prevzala ten výmenný lístok kde je adresa lekára, kde treba dokumentáciu zaslať...lenže ona má od doktorky zákaz....pretože doktorka chce každého odchádzajúceho pacienta osobne vidieť a vychutnáť si ho....
babka - ježibabka
03.03.19,16:27
Ja keď som robila zmenu lekára, tak som osobne podpísala, že u neho končím. Tak asi to poslať nemôže. Však oni to zrejme musia nahlásiť poisťovni,.