alastor
24.08.06,12:34
Ahojte!

Chcel by som sa opytat, ci existuje zakon co by ukladal zamestnavatelovi povinnost poskytnut zamestnancovi toaletny papier na WC.

Ak ano, kde mam ohlasit jeho porusenie?

Dakujem.
Zoltán Kovács
24.08.06,10:36
Ahojte!

Chcel by som sa opytat, ci existuje zakon co by ukladal zamestnavatelovi povinnost poskytnut zamestnancovi toaletny papier na WC.

Ak ano, kde mam ohlasit jeho porusenie?

Dakujem.

Podľa mňa zákon na to neexistuje. Môže to riešiť interná smernica zamestnávateľa, alebo prípadne KZ podpísaná s odbormi.
alastor
24.08.06,10:40
KZ je koalicna zmluva? To mozem aj ja s tymi odbormi podpisat?
dana9
24.08.06,10:40
Podľa mňa, aj keď nie výslovne vo vzťahuk toaletnému papieru, to upravuje § 151ZP ods. 1 a 2, a to ako povinnosť ZĽ utvárať primerané pracovné podmienky ... vzhľad a úpravu sociálnych zariadení...
Teda, ide o to, aby soc. zariadenie bolo funkčné, tak bez toaleťáku to proste nejde.

A iste by mal výhrady aj hygienik.

dana:)
dana9
24.08.06,10:41
KZ je koalicna zmluva? To mozem aj ja s tymi odbormi podpisat?

kolektívna, vláda s toaleťákom nemá nič spoločné, okrem toho, že je tam pár "hajzlov" prepytuvjem :D :D :rolleyes: ;)
Tweety
24.08.06,10:42
KZ je koalicna zmluva? To mozem aj ja s tymi odbormi podpisat?
KZ- v tomto prípade myslené kolektívna zmluva.:eek:
alastor
24.08.06,10:44
Dakujem. :)))))
A kde sa mam teraz stazovat? Budova je velka. Mam to dat vediet vratnikovi, alebo riaditelovi niektoremu z ustavov co tu su?
dana9
24.08.06,10:46
Dakujem. :)))))
A kde sa mam teraz stazovat? Budova je velka. Mam to dat vediet vratnikovi, alebo riaditelovi niektoremu z ustavov co tu su?

Na začiatok by som to skúsila u priameho nadriadeného, keď nie, tak u osoby oprávnenej konať za ZĽ.

dana:)
Braňo
24.08.06,10:50
Osobne si myslím, že firma by mala mať toaletný papier na záchode, bez ohľadu na ekonomickú situáciu firmy a názory nadriadených. Rozhodne úroveň toaliet odzrkadľuje úroveň firmy. :cool:
Ibaka
24.08.06,10:52
Pozri si zákon 124/2006, §6,ods 3,písmeno b- zamestnávateľ je povinný...okrem iného... podľa vnútorného predpisu poskytovať umývacie, čistiace , dezinfekčné prostriedky, potrebné na zabezpečenie telesnej hygieny. A toaletný papier tam patrí.
alastor
24.08.06,10:52
No ja pracujem v statnom zariadeni - na univerzite. Nemam teda napisat radsej na ministerstvo socialnych zariadeni, prace a rodiny?
Tweety
24.08.06,10:54
kolektívna, vláda s toaleťákom nemá nič spoločné, okrem toho, že je tam pár "hajzlov" prepytuvjem :D :D :rolleyes: ;)Akožeby nie, veď aj oni potrebujú toaleťák, tam musí každý, aj naši vladári.:p
Ibaka
24.08.06,10:56
A ešte doplnok, : nie je určené že musí dostať toaletný papier do ruky alebo je dostupný a doplňovaný na WC. Je to vecou vnútorného predpisu.
dana9
24.08.06,10:58
No ja pracujem v statnom zariadeni - na univerzite. Nemam teda napisat radsej na ministerstvo socialnych zariadeni, prace a rodiny?

Celkom by ma zaujímala ich reakcia :p
alastor
24.08.06,10:59
Mam si teda chodit pytat papier od nadriadeneho? A ak mi da malo a ja budem sediet na zachode a budem potrebovat dalsi, tak kto mi preplati telefonat z mobilu?
Gabi03
24.08.06,11:00
A ešte doplnok, : nie je určené že musí dostať toaletný papier do ruky alebo je dostupný a doplňovaný na WC. Je to vecou vnútorného predpisu.

mimotemy Ešte aj na toto predpis?! :D
Práve sa rozbieha firma a tvorím všetky možné smernice od odpisov, cez majetok, inventarizáciu, registratúrny poriadok... a ešte tvoriť aj na toaletný papier?!!! :eek: :D
Tweety
24.08.06,11:00
Celkom by ma zaujímala ich reakcia :p Odpoveď by mohla byť asi v štýle, že musia zamestnať na výdaj WC papierikov nových štátnych zamestnancov.:mee::rolleyes:
Ibaka
24.08.06,11:01
Kontrola poskytovania OOPP a hygienických prostriedkov je v kompetencii Inšpekcie práce.
dana9
24.08.06,11:02
Odpoveď by mohla byť asi v štýle, že musia zamestnať na výdaj WC papierikov nových štátnych zamestnancov.:mee::rolleyes:


:D :D :D

aspoň budú mať kam preradiť tých, čo prepustia na iných ministerstvách :rolleyes:

dana:)
dana9
24.08.06,11:05
Mam si teda chodit pytat papier od nadriadeneho? A ak mi da malo a ja budem sediet na zachode a budem potrebovat dalsi, tak kto mi preplati telefonat z mobilu?

Fakt, v bývalej robote nám toaleťák štvrťročne prideľovali, celý veľký balík, bolo to dosť trápne, v kancelárii to nebolo kde skladovať a keď prišiel niekto cudzí, tak sa asi dosť divil. :rolleyes: Samozrejme, ženy ho minuli ze mesiac, a chlapi si ho nosili ešte aj domov. Tak tam prebiehal živý barterový obchod a na nástenke občas viseli inzeráty typu "vymením kávu za toaleťák ".:D :D

Ale interný predpis na to nebol.;)

dana:)
alastor
24.08.06,11:05
Este mam otazku ohladom pristupu na WC.
Na chodbe kde pracujem WC nie je. Musim prejst az do druheho kridla budovy. Tam je ale ina katedra a dvere si zatvaraju. Kluce zial nemam. Ako sa tam dostanem. Ak nejde niekto nahodou okolo, tak nemam inu moznost len ist na ine poschodie. Ako daleko ma byt taky zachod od mojej kancelarie?
dana9
24.08.06,11:07
Este mam otazku ohladom pristupu na WC.
Na chodbe kde pracujem WC nie je. Musim prejst az do druheho kridla budovy. Tam je ale ina katedra a dvere si zatvaraju. Kluce zial nemam. Ako sa tam dostanem. Ak nejde niekto nahodou okolo, tak nemam inu moznost len ist na ine poschodie. Ako daleko ma byt taky zachod od mojej kancelarie?
Tak toto asi naozaj nie je nikde upravené, ono sa to skôr počíta kapacitne, určitý počet ZC na jednu toaletu.

dana:)
alastor
24.08.06,11:09
Tak toto asi naouej nie je nikde upraveé, ono sa to skôr počíta kapacitne, určitý počet ZC na jednu toaletu.

dana:)

No, ale ked namam kluce, mam vzdy chodit za vratnikom, aby mi otvoril a pockal ma pred zachodom, kym vyjdem, aby mohol zas zamknut? Kto bude zatial na vratnici? Nemam obstarat nejaku docasnu nahradu?
alastor
24.08.06,11:17
A este mam jednu otazku.
kolko casu moze zamestnanec stravit na WC pocas pracovnej doby. Ak to nie je nikde ukotvene v zakonoch da sa to dost zneuzit, lebo niektory zamestnanci si tam robia osobne veci namiesto urcenych pracovnych povinnosti.
Tweety
24.08.06,11:17
No ja pracujem v statnom zariadeni - na univerzite. Nemam teda napisat radsej na ministerstvo socialnych zariadeni, prace a rodiny? Išla by som s mojím problémom za svojím priamym nadriadeným, on určite bude vedieť tento malicherný problém vyriešiť k spokojnosti, a ak nie on sám, tak na univerzite je tým určite niekto poverený, kto má v kompetencii takého problémy riešiť.:cool:
alastor
24.08.06,11:19
Išla by som s mojím problémom za svojím priamym nadriadeným, on určite bude vedieť tento malicherný problém vyriešiť k spokojnosti, a ak nie on sám, tak na univerzite je tým určite niekto poverený, kto má v kompetencii takého problémy riešiť.:cool:

Vdaka. Asi sa obratim priamo na dekana a on uz bude vediet, co s tym.
mamina h.
24.08.06,11:21
pre brano:
hmmm, tvoja poloha gps sa mi nezda, 49 severnej sirky a 18 juznej (?!) dlzky?!
Ibaka
24.08.06,11:30
mimotemy Ešte aj na toto predpis?! :D
Práve sa rozbieha firma a tvorím všetky možné smernice od odpisov, cez majetok, inventarizáciu, registratúrny poriadok... a ešte tvoriť aj na toaletný papier?!!! :eek: :D

zapracuješ do iného predpisu, napríklad OOPP, stačí jednou vetou, že toaletný papier je pravideľne doplnaný na WC, aj inšpektor bude spokojný.
Tweety
24.08.06,11:34
zapracuješ do iného predpisu, napríklad OOPP, stačí jednou vetou, že toaletný papier je pravideľne doplnaný na WC, aj inšpektor bude spokojný. A čo tak interval?, lebo pravidelne môže byť aj raz denne,týždenne, mesačne, ročne:mee:,....
alastor
24.08.06,11:36
A čo tak interval?, lebo pravidelne môže byť aj raz denne,týždenne, mesačne, ročne:mee:,....

A co tak "podla potreby". Tu sa pravdaze mysli na velku potrebu tvojich zamestnancov. :cool:
Gabi03
24.08.06,11:41
Švanda, ale práve čo sa týka OOPP nemáme (hádam ani nepotrebujeme), lebo sme len kancelária. A čo sa týka BOZP a PO, práve tie nám vypracúvajú externe. :)
alastor
24.08.06,11:45
A aka ma byt vlastne kvalita toaletneho papieru na pracovisku?
Gabi03
24.08.06,11:48
Mám pocit, že alastor iné problémy ani nemá, iba s tým toaletným papierom a veciam s tým súvisejúcim :o
V akej sfére to vlastne pracuješ? Idem aj ja. :)
dana9
24.08.06,11:48
A este mam jednu otazku.
kolko casu moze zamestnanec stravit na WC pocas pracovnej doby. Ak to nie je nikde ukotvene v zakonoch da sa to dost zneuzit, lebo niektory zamestnanci si tam robia osobne veci namiesto urcenych pracovnych povinnosti.

Tak to uz je na hrane porusovania ludskych a osobnostnych prav :eek: ,myslim urcenie casu, kolko moze byt ZC na WC.
Ale tiez som pocula, ze v niektorych firmach maju na dverach kancelarii "evidenciu dochadzky", aby mali prehlad, co ich ZC robia pocas prac. doby, resp. kolko casu travia v kancli, a ak su prec dve hodiny tak ich teoreticky niekto moze prist vyspovedat. Ale to zavisi od typu roboty.

dana
alastor
24.08.06,11:56
Mám pocit, že alastor iné problémy ani nemá, iba s tým toaletným papierom a veciam s tým súvisejúcim :o
V akej sfére to vlastne pracuješ? Idem aj ja. :)

No, v zivote cloveka sa vyskytuju chvile, ked vestku svoju pozornost sustredi len na jednu vec. Ako ja teraz, kedze mi velmi treba... :o

Momentalne som zamestnany ako vyskumny pracovnik. Ako sa vsak mozem vedou, ked nemozem uspokojit zakladne fyzicke potreby. :mee:
Pepa
24.08.06,11:57
A aka ma byt vlastne kvalita toaletneho papieru na pracovisku?
No ale to už hádam stačí:D:D:D
Sledujem toto tu už hodnú chvíľu a mám pocit, že "výskumný pracovník" sa "zabáva". Myslím, že sú oveľa vážnejšie problémy ako to, či ti dá zamestnávateľ toaletný papier - akej hrúbky, dľžky, šírky a čo ja viem čo ešte:D Buď rád, že máš zamestnanie a že dostaneš výplatu. A tvoj problém by som ja riešila asi takto: daj si vyrobiť kľúč, neotravuj vrátnika, toaletný papier si dones z domu - ak ak na ten toaleťák nemáš pošli čislo účtu, uveď spotrebu toaletného papiera a ja ti pošlem primeranú čiastku. .
Gabi03
24.08.06,11:58
No, v zivote cloveka sa vyskytuju chvile, ked vestku svoju pozornost sustredi len na jednu vec. Ako ja teraz, kedze mi velmi treba... :o

Momentalne som zamestnany ako vyskumny pracovnik. Ako sa vsak mozem vedou, ked nemozem uspokojit zakladne fyzicke potreby. :mee:

To máš pravdu. Aj ja som pracovala "až" 1,5 mesiaca vo firme, kde sa ani dvere na toalete nedali zavrieť. A k tomu ako jediná ženská!
Ale riešiť kvalitu papiera?! :D
alastor
24.08.06,12:01
No ale to už hádam stačí:D:D:D
Sledujem toto tu už hodnú chvíľu a mám pocit, že "výskumný pracovník" sa "zabáva". Myslím, že sú oveľa vážnejšie problémy ako to, či ti dá zamestnávateľ toaletný papier - akej hrúbky, dľžky, šírky a čo ja viem čo ešte:D Buď rád, že máš zamestnanie a že dostaneš výplatu. A tvoj problém by som ja riešila asi takto: daj si vyrobiť kľúč, neotravuj vrátnika, toaletný papier si dones z domu - ak ak na ten toaleťák nemáš pošli čislo účtu, uveď spotrebu toaletného papiera a ja ti pošlem primeranú čiastku. .
No, ale to nie je sranda. Ja to tiez tak riesim, ale vies kolko krat zabudnem a nekupim ho. Potom musim odist z prace skor, hoc by som este rad nieco urobil. Kluc je najmenej. Radsej zidem o poschodie nizsie. Tam su zachody ovela krajsie. Dozadujem sa len svojich prav.

PS: Mam jemnu plet :D (ale to uz je len sranda)
Tweety
24.08.06,12:05
No, ale to nie je sranda. Ja to tiez tak riesim, ale vies kolko krat zabudnem a nekupim ho. Potom musim odist z prace skor, hoc by som este rad nieco urobil. Kluc je najmenej. Radsej zidem o poschodie nizsie. Tam su zachody ovela krajsie. Dozadujem sa len svojich prav.

PS: Mam jemnu plet :D (ale to uz je len sranda)
Ale tam, kde ho budeš používať:p, pleť nemáme, alebo sa mýlim? :p
alastor
24.08.06,12:09
Ale tam, kde ho budeš používať:p, pleť nemáme, alebo sa mýlim? :p

No je to mozne, ale aj tak nemam rad tie nekvalitne, co rezu ako lopuchy ;)
Zita5
24.08.06,12:11
A co tak "podla potreby". Tu sa pravdaze mysli na velku potrebu tvojich zamestnancov. :cool:

mimotemy Z čítania tejto témy si každý spraví úsudok ....pre mňa je to dosť veľký humor ...... scenár do relácie "SOS"..Papeky...Feky end Peky .

Je neskutočné čítať otázky od zadávateľa ...vysokoškolsky vzdelaného človeka -vedecko výskumného pracovníka .

Ak sa mýlim , tak sa vopred ospravedlňujem . Ale doposiaľ ma nepresvedčila vážnosť témy .

----------------------------------------------------------------------
zlezaradil To malo byť zaradené skôr - téma - "Srandičky"
Pepa
24.08.06,12:12
Ale tam, kde ho budeš používať:p, pleť nemáme, alebo sa mýlim? :p
Majka, výskumný pracovník by zrejme ešte riešil problém AKO používať toaletný papier. Ktohovie - kde ho chce používať. Vieš výskumník je výskumník.
Danila
24.08.06,12:12
No, v zivote cloveka sa vyskytuju chvile, ked vestku svoju pozornost sustredi len na jednu vec. Ako ja teraz, kedze mi velmi treba... :o

Momentalne som zamestnany ako vyskumny pracovnik. Ako sa vsak mozem vedou, ked nemozem uspokojit zakladne fyzicke potreby. :mee: Akí výskumní pracovníci, také vedecké poznatky- o h......, čo si práve zdokumentoval.
Nika
24.08.06,12:13
No, ale to nie je sranda. Ja to tiez tak riesim, ale vies kolko krat zabudnem a nekupim ho. Potom musim odist z prace skor, hoc by som este rad nieco urobil. Kluc je najmenej. Radsej zidem o poschodie nizsie. Tam su zachody ovela krajsie. Dozadujem sa len svojich prav.

PS: Mam jemnu plet :D (ale to uz je len sranda)

Skús naučiť svoje orgány zodpovedné za vykonávanie základných fyzických potrieb robiť tieto činnosti ráno pred odchodom do práce. :D
Danila
24.08.06,12:15
mimotemy Z čítania tejto témy si každý spraví úsudok ....pre mňa je to dosť veľký humor ...... scenár do relácie "SOS".

Je neskutočné čítať otázky od zadávateľa ...vysokoškolsky vzdelaného človeka -vedeckého pracovníka .

Ak sa mýlim , tak sa vopred ospravedlňujem . Ale doposiaľ ma nepresvedčila vážnosť témy .

----------------------------------------------------------------------
zlezaradil To malo byť zaradené skôr - téma - "Srandičky"Zitka, skôr Téma - Spoločenská katastrofa, ak to samozrejme nie je nejaký zablúdilec, čo videl univerzitu v televíznych novinách.
Zita5
24.08.06,12:22
Zitka, skôr Téma - Spoločenská katastrofa, ak to samozrejme nie je nejaký zablúdilec, čo videl univerzitu v televíznych novinách.


Danilka ...ale mňa to normálne poznačilo ...ja žasnem ....nakoniec budeme budovať tak , že vedľa každej kancelárie jedno WC.........no ja to nemôžem predýchať ....to si žiada smajla ...ale akého ......??????


Najlepšie riešenie prenosné WC.
alastor
24.08.06,12:24
No nic, ale problem ste mi pomohli vyriesit. To je hlavne :). DAKUJEEEM :D Tak vam prajem prijemny zvysok dna plny usmevu, radosti a pokoja.
Zita5
24.08.06,12:25
No nic, ale problem ste mi pomohli vyriesit. To je hlavne :). DAKUJEEEM :D Tak vam prajem prijemny zvysok dna plny usmevu, radosti a pokoja.


No aj my Tebe...........a prosím dorieš ten Tvoj problém ,aby si mal pleť stále krajšiu a krajšiu .Lebo sa mi zdá ,že bola okrajovo spomenutá aj pleť .
Danila
24.08.06,12:25
Zitka, pritom starší poraďáci neustále pripomínajú Etiketu porady. Reagovať na toto bol podľa môjho názoru veľký prešľap Poraďákov. Je to dehonestovanie tak mimoriadne obľúbenej a kvalitnej PORADY.
ucetni_fantozzi
24.08.06,12:30
...podla mna tema porovnatelna s tymi, ktore riesia na aky sposob pripravit brokolicu, ci aky pouzit prasok... ked uz sa na porade vytvoril priestor pre pelemele, tak co?
Zita5
24.08.06,12:30
Zitka, pritom starší poraďáci neustále pripomínajú Etiketu porady. Reagovať na toto bol podľa môjho názoru veľký prešľap Poraďákov. Je to dehonestovanie tak mimoriadne obľúbenej a kvalitnej PORADY.

Danilka , ale ja som to nepísala ako srandu, ale s vážnosťou ...ja žasnem nad takým niečim ...a do teraz sa nemôžem z toho spamätať .
Pepa
24.08.06,12:31
Zitka, pritom starší poraďáci neustále pripomínajú Etiketu porady. Reagovať na toto bol podľa môjho názoru veľký prešľap Poraďákov. Je to dehonestovanie tak mimoriadne obľúbenej a kvalitnej PORADY.
Treba pozrieť zadanie otázky - javila sa "normálne". Zvrhlo sa to až neskôr.
Danila
24.08.06,12:36
Treba pozrieť zadanie otázky - javila sa "normálne". Zvrhlo sa to až neskôr.15 rokov som si nosila toaleťák do práce kúpený za svoje, lebo ten čo som dostala, som mohla použiť tak na zabalenie ohorkov. A navyše viac ako 1 ks a bodka. Komu stačí 1 ks toaleťáku na mesiac? Ešte ste nepochopili, že to bol taký výskumný pracovník, ako ja kráľovná krásy?
dana9
24.08.06,12:46
Po niektorých príspevkoch si už pripadám ako hlupák, že som vôbec odpovedala :o


dana
Danila
24.08.06,12:53
Po niektorých príspevkoch si už pripadám ako hlupák, že som vôbec odpovedala :o


danaAlastorovi si nahrala na smeč Tvojim príspevkom č. 5. U Teba ma prekvapil. Ešte že je to slobodné fórum. Môžeš mi to vrátiť.
Gabi03
24.08.06,12:58
mimotemy Ja myslím, že táto téma sa mala už na prvej strane uzavrieť.
Ale za chviľu mám padla a aspoň pôjdem s úsmevom na perách domov. :D
Zita5
24.08.06,12:58
Poraďáci / čky prosím .......myslím , že už netreba písať v uvedenej téme príspevky..............v rámci našich vzťahov nie je potrebné už túto tému ďalej rozoberať .

Prosím .:)
ondrejvla
24.08.06,13:03
Este mam otazku ohladom pristupu na WC.
Na chodbe kde pracujem WC nie je. Musim prejst az do druheho kridla budovy. Tam je ale ina katedra a dvere si zatvaraju. Kluce zial nemam. Ako sa tam dostanem. Ak nejde niekto nahodou okolo, tak nemam inu moznost len ist na ine poschodie. Ako daleko ma byt taky zachod od mojej kancelarie?

...asi aby si stihol dobehnúť!
ondrejvla
24.08.06,13:11
No, v zivote cloveka sa vyskytuju chvile, ked vestku svoju pozornost sustredi len na jednu vec. Ako ja teraz, kedze mi velmi treba... :o

Momentalne som zamestnany ako vyskumny pracovnik. Ako sa vsak mozem vedou, ked nemozem uspokojit zakladne fyzicke potreby. :mee:

Vidieť, že si štátny zamestnanec! Použil si štátne peniaze, aby si sa dostal na net, tvojim výskumom je pravdepodobne dokonalé vyprázdnenie mozgu, ale pozor, nepoškriab si tým štátnym papierom unavenú pleť. A zvlášť pozor na nos, ten je citlivý! Že ti nie je hanba chlapče!
lenkak
24.08.06,15:17
Vlasta aj Vy ostatné, pousmejte sa nad neohrabanosťou iných.
ondrejvla
24.08.06,15:54
Vlasta aj Vy ostatné, pousmejte sa nad neohrabanosťou iných.

Veď by som sa aj - ale on mi ešte za moju odpoveď v tejto téme aj pridelil bod!!!
To je jediný, ktorý ma nepotešil, nakoľko téma na skôr rozhorčila ! Ale čo už, každý má nejakú hračku...
Tweety
24.08.06,15:56
Veď by som sa aj - ale on mi ešte za moju odpoveď v tejto téme aj pridelil bod!!!
To je jediný, ktorý ma nepotešil, nakoľko téma na skôr rozhorčila ! Ale čo už, každý má nejakú hračku... Neboj Vlasti, aj ja som dostala bodík, robí si z nás srandu:mee: Tiež o taký sra..... som nestála, ale čo už.:mee:
lenkak
24.08.06,16:15
a ja som bodík nedostala, ale neva...
Tweety
24.08.06,16:17
a ja som bodík nedostala, ale neva... A chýba Ti taký sr....? Nemá žiadnu hodnotu, tak ako to,kvôli čomu ten papier potrebujeme:rolleyes:.
lenkak
24.08.06,16:21
ja si srandu robím, zabávam sa na tejto téme.
Zita5
24.08.06,16:25
Myslím , že bodíkov bolo v tejto téme viac ......ja som dostala 2 .Síce neviem ako to systém povolil.

Nakoniec zistíme že v téme boli všetci ocenení .:rolleyes:
alastor
24.08.06,17:02
No, mrzi ma, ze to takto beriete :mee:
Viete, ja som doteraz chodil len na forum, kde si ludia vedia robit aj srandu. Nevedel som, ze toto je take vazne forum. Fakt som potreboval vediet tie zakony, nemozem za to, ze to niekoho tak uraza.
A najcudnejsie na tom je, ze sem este stale pisete a nenechate to proste tak.
Tak uz na to kaslite a nechajte tak. Ale ak vas to bavi, nic proti tomu neurobim.

PS: Bodiky som daval za odpovede, ktore sa mi pacili a s ktorymi som suhlasil. No, nezda sa vam, ze to beriete prilis vazne?
Danila
24.08.06,17:13
No, mrzi ma, ze to takto beriete :mee:
Viete, ja som doteraz chodil len na forum, kde si ludia vedia robit aj srandu. Nevedel som, ze toto je take vazne forum. Fakt som potreboval vediet tie zakony, nemozem za to, ze to niekoho tak uraza.
A najcudnejsie na tom je, ze sem este stale pisete a nenechate to proste tak.
Tak uz na to kaslite a nechajte tak. Ale ak vas to bavi, nic proti tomu neurobim.

PS: Bodiky som daval za odpovede, ktore sa mi pacili a s ktorymi som suhlasil. No, nezda sa vam, ze to beriete prilis vazne?Prosím Ťa, len sa nám tu nerozplač. Za ten bodík by som Ti utrela slzičku.Nebojkaj, opatrne, vzhľadom na Tvoju zamatovú pleť.
alastor
24.08.06,17:17
Prosím Ťa, len sa nám tu nerozplač. Za ten bodík by som Ti utrela slzičku.Nebojkaj, opatrne, vzhľadom na Tvoju zamatovú pleť.

Nebojim, ani neplacem :). To som tam dal len kvoli dramatickejsiemu efektu :D
lenkak
24.08.06,17:19
.......ja neberiem príliš vážne, sú aj vážnejšie témy.
ondrejvla
24.08.06,17:21
.......ja neberiem príliš vážne, sú aj vážnejšie témy.

Lenka, máš pravdu, ak nejde o život, ide tu len o to jeho ...
Viera123
24.08.06,17:34
Prepáčte, že vstupujem do debaty, ale podľa mňa si z vás alastor riadne uťahuje. Veď si to prečítajte celé. Vždy hľadá ďalšie a ďalšie hlúposti, ako na seba upútať a čo príspevok, to väčšia blbosť...
ondrejvla
24.08.06,17:38
Prepáčte, že vstupujem do debaty, ale podľa mňa si z vás alastor riadne uťahuje. Veď si to prečítajte celé. Vždy hľadá ďalšie a ďalšie hlúposti, ako na seba upútať a čo príspevok, to väčšia blbosť...

Vieš, moja nebohá stará mama hovorievala : - aký človek, taká reč!
Pán Werich zasa - "Kde blb tam nebezpečno!"
dana9
24.08.06,17:41
mimotemyNerozumiem, keď ste všetci presvedčení, že je to troll, prečo ho kŕmite, veď ho v tom podporujete.:confused: Táto téma by nebola zahltená,nebyť toľkých kritizujúcich príspevkov.

Okrem toho, mne tie otázky až také divné neprišli, (keď to porovnám s otázkami typu "chcem začať podnikať, ako sa to robí?.. a pod.") a to že niektoré boli myslené na odľahčenie neznamená, že pýtajúci sa nemá realny problém. Okrem toho,aj odpoveď na hlúpu otázku môže raz niekomu pomôcť, keď si to zadá do vyhľadávača a prispôsobí okolnostiam.

dana:)


http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_trollmimotemy
Melnick
24.08.06,17:57
Pekný dlhometrážny toaleťák sa tu kotúľa.:D :D :D
Danila
24.08.06,18:02
mimotemyNerozumiem, keď ste všetci presvedčení, že je to troll, prečo ho kŕmite, veď ho v tom podporujete.:confused: Táto téma by nebola zahltená,nebyť toľkých kritizujúcich príspevkov.

Okrem toho, mne tie otázky až také divné neprišli, (keď to porovnám s otázkami typu "chcem začať podnikať, ako sa to robí?.. a pod.") a to že niektoré boli myslené na odľahčenie neznamená, že pýtajúci sa nemá realny problém. Okrem toho,aj odpoveď na hlúpu otázku môže raz niekomu pomôcť, keď si to zadá do vyhľadávača a prispôsobí okolnostiam.

dana:)


http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_trollmimotemyAlastor určite nie je troll, a možno si len na chvíľu odskočil z pozície Guest, aby si zažartoval........nech mu je dožičené.....
karol.za
24.08.06,18:15
Alastor určite nie je troll, a možno si len na chvíľu odskočil z pozície Guest, aby si zažartoval........nech mu je dožičené.....

ahojte
možno že alastor nežartoval a chce vyriešiť daný problém,bolo by dobré keby sa obrátil na nadriadeného aby zabezpečil nové sociálne zariadenie / viď obrázok/ a problém s toaletným papierom by bol vyriešený

klik na priložený obrázok
s pozdravom karol
:):):):):)
lenkak
24.08.06,18:16
zdá sa, že je problém dokonale vyiešený. Karol za toto máš u mňa bodík.
Takto ma rozosmiať. Moc ďakujem.
Zita5
24.08.06,18:34
ahojte
možno že alastor nežartoval a chce vyriešiť daný problém,bolo by dobré keby sa obrátil na nadriadeného aby zabezpečil nové sociálne zariadenie / viď obrázok/ a problém s toaletným papierom by bol vyriešený

klik na priložený obrázok
s pozdravom karol
:):):):):)


Karolko , vidím , že ochrania zdravia a bezpečnosť pri práci je u Teba na prvom mieste , čoho dôkazom je aj tento zlepšovací návrh.Tu sa jednoducho nedá nezareagovať a Tvoj zlepšovák odignorovať.

P.S. Síce som prosila poraďákov , aby sme sa do tejto témy už nezapájali .....ale verte , že to sa nedá v tomto prípade.
Danila
24.08.06,19:21
Karolko , vidím , že ochrania zdravia a bezpečnosť pri práci je u Teba na prvom mieste , čoho dôkazom je aj tento zlepšovací návrh.Tu sa jednoducho nedá nezareagovať a Tvoj zlepšovák odignorovať.

P.S. Síce som prosila poraďákov , aby sme sa do tejto témy už nezapájali .....ale verte , že to sa nedá v tomto prípade.Zitka, veď sme ťa najskôr poslúchli. A keďze už to je o zlepšovákoch, tak vede zdar. Len nám kdesi ten výskumník odkvacol. Bodaj by nie, keď Karol maká za neho.
willma
24.08.06,19:30
Myslím , že bodíkov bolo v tejto téme viac ......ja som dostala 2 .Síce neviem ako to systém povolil.

Nakoniec zistíme že v téme boli všetci ocenení .:rolleyes:
Baby aj chlopi asi ste to nesprávne pochopili, to pridelenie bodíkov bolo za to že dokážete aj v takejto téme o toaletnom papieri kvalifikovane odpovedať.:p Ja by som to ale po prečítaní tiež zaradila do témy SRANDIČKY.;)
Melnick
24.08.06,20:59
Baby aj chlopi asi ste to nesprávne pochopili, to pridelenie bodíkov bolo za to že dokážete aj v takejto téme o toaletnom papieri kvalifikovane odpovedať.:p Ja by som to ale po prečítaní tiež zaradila do témy SRANDIČKY.;)
A celkom trefne,keď je reč o toaletnom papieri.
pavel9
25.08.06,02:38
Pozri si zákon 124/2006, §6,ods 3,písmeno b- zamestnávateľ je povinný...okrem iného... podľa vnútorného predpisu poskytovať umývacie, čistiace , dezinfekčné prostriedky, potrebné na zabezpečenie telesnej hygieny. A toaletný papier tam patrí.


Mám dojem, že veľmi málo zamestnávateľov zabúda na vnútorné predpisy. Nechápu asi, že vydaním takého predpisu sa vlastne sami chránia. Tento predpis ale nesmie byť v rozpore zo zákonmi a iných záväzných predpisov, lebo by bol neplatný.Bol by som veľmi zvedavý, koľko zamestnávateľov má vydaný aj napr. pracovný poriadok.

A teraz k danej téme.
Ak by došla návšteva do tejto spoločnosti,firmy, kde tieto , podľa mňa normálne poskytnutie hygienických potrieb zamestnávateľ neposkytne, to si má na tieto účely hygieny priniesť mydlo, uterák, toaletný papier?! Alebo by si to išla "vyfasovať" do skladu, alebo nebodaj k štatutárovi spoločnosti?
Elena Navrátilová
25.08.06,02:47
Ja teda neviem, nechcem sa nikoho dotknúť ani uraziť, ale aj ten nick sa mi zdá po prehádzaní písmeniek tiež veľmi podobný k názvu témy. Ale tu vidno tú súdržnosť poraďákov. A v konečnom dôsledku sranda musí byť aj keď toaletný nebude, nie? Prajem pohodový dníček.
abel
25.08.06,05:03
alastor, keďže si sa na nás kancelárskych krysiach dobre pobavil, našla som pre teba riešenie. Skús to s tými tvojimi výskumnými pracovníkmi riešiť takto:
http://video.google.com/videoplay?docid=-8126248962762951939
Origos
25.08.06,05:19
Ahoj!
Vy nieže nepotrebujete, ale ako adminnistr. zamestnanci máte nárok na nasledujúce OOPP: ochranný krém na ruky, ochranný plášť(keprový), pri používaní starších typov monitorov - ale naozaj starých - aj na ochranné okuliare polarizačné. Tieto kedysi nahradzovali polarizačným filtrom.
abel
25.08.06,05:26
Origos, nič v zlom, ale alastor si z nás vystrelil a zbytočne mrhať každú minútu na to, aby si mu hľadal pomoc. Dúfam, že si na nás spomenie aj v období daňových priznaní, frájo.:cool:
jana stecova
25.08.06,05:37
mimotemy Ešte aj na toto predpis?! :D
Práve sa rozbieha firma a tvorím všetky možné smernice od odpisov, cez majetok, inventarizáciu, registratúrny poriadok... a ešte tvoriť aj na toaletný papier?!!! :eek: :D


Táto debata o toaletnom papieri je smiešna, veď je normálne,že na toalete ten papier jednoducho musí byť.
Gabi03
25.08.06,05:43
Táto debata o toaletnom papieri je smiešna, veď je normálne,že na toalete ten papier jednoducho musí byť.

Práve preto sa tu rozbehla táto debata (síce sa to potom zvrtlo inam...), pretože nie pre každého zamestnávateľa je to také normálne.
Danila
25.08.06,19:49
Táto debata o toaletnom papieri je smiešna, veď je normálne,že na toalete ten papier jednoducho musí byť.Musí, ako musí, Občas/?/ sa kradne, kde sa dá. A pokiaľ sa ja pamätám, toaleťák a mydlo mi vydala hospodárka len proti podpisu/ ako prílohu k zúčtovaniu/, keď už sme tí účtovníci. Takže bol v zásuvke, a nie na toalete.
karol.za
27.08.06,11:56
ahojte
Nedá mi,aby som sa nevrátil k danej téme,otázku toaletného papiera a jeho kvality sa dúfam nám podarilo vyriešiť,ale nakoľko niekoľko otázok,ktoré zadal
alastor,zostalo nezodpovedaných a ako vidno tieto moc zaujímajú dotazujúceho ako napr.:preplatenie telefónneho hovoru,vzdialenosť sociálneho zariadenia od jeho kancelárie,dĺžka pracovnej doby ktorú tam môže stráviť,ako zariadiť aby mal prístup na toto zariadenie /dá si urobiť kľúč a tento mu preplatia-však sa zvyšia náklady tejto inštitúcie a ostane menej peňazí na jeho výskum/ a mnoho podobných otázok.

Navrhujem aby sa náš výskumník alastor obrátil priamo na pána dekana a dal mu prečítať tieto príspevky a navrhol by mu aby mu do jeho teplučkej kancerálie zabezpečil pracovné kreslo ako je na priloženom obrázku.Osobne si myslím,že pán dekan by takúto investíciu schválil,lebo keby si prečítal príspevky svojho výskumníka pochopil koľko času venuje tejto otázke zo svojho pracovného času výskumníka a pochopil by,že na takomto pracovnom kresle by sa výskumník mohol celú svoju pracovnú dobu venovať len a len výskumu prospešného nám všetkým.

V prípade ,že nášmu výskumníkovy pán dekan takéto pracovné kreslo zabezpečí,doporučujem mu aby pred odchodom do zamestnania nejedol jedlá z ktorých ,,vzdúva a sú z nich vetry,, ,lebo potom by vo svojej kancelárii nemal len tepľúčko,ale aj voňavo s príchuťou jedla ktoré konzumoval.

s pozdravom karol
:):):):):)
Elena Navrátilová
27.08.06,17:07
Ja doporučujem vykonávať potrebu na takýchto zariadeniach, snáď zabudneš, že nemáš nafasovaný toaletný papier.
Elena Navrátilová
28.08.06,04:17
Ani toto nie je ktovie aká výhra.
Eulalia
28.08.06,06:10
No, myslím, že ste mu to s tými poslednými obrázkami pekne vrátili. A my ostatní sme mali aspoň možnosť sa zasmiať.:D ;) :p
Paula
28.08.06,06:13
Keď už srandičky, tak pridám i ja.
Elena Navrátilová
28.08.06,07:57
No tak Ty si to vystihla. Možno práve aj on považuje prácu hotovú až keď to je aj papierovo vybavené.:D
Danila
28.08.06,08:14
Keď už srandičky, tak pridám i ja.Paula, konečne sa Ti alastora podarilo objaviť. Aký je rozkošný..........
Eulalia
28.08.06,09:08
Paula, konečne sa Ti alastora podarilo objaviť. Aký je rozkošný..........

Danilka :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D trafila si kliniec po hlavičke:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D: D:D:D:D:D:D:D:D
bezradná
28.08.06,09:38
Asi pred hodinou som počula v rádiu, že ešte stále zaostávame :eek:v spotrebe papiera na osobu za Európou, možno nás alastor chcel motivovať k vyšším výkonom v tejto oblasti:confused:

PS: To sa už zistilo, kde robí vedeckú činnosť? Čo keď pre harmanecké papierne?!
Elena Navrátilová
28.08.06,09:50
Skôr mi to pripadá, že ten výskum robil on sám a ako jeden z dôvodov vyzistil fakty uvedené v jeho príspevkoch, tzn. nie sú vybavené toalety toaletným papierom, toalety sú vzdialené od kancelárii, nedostupné, nevie kde sú kľúče a za tú nízku spotrebu toaletného papiera môžu samozrejme zamestnávatelia, lebo zamestnanci sú nútení pomáhať si ako vedia. Ešte že sú takí vynaliezaví.:p ;)
kukučka
28.08.06,14:08
chlapec sa snaží a vy mu takto :eek: myslím, že mu krivdíte :D :D :D
Paula
28.08.06,14:11
chlapec sa snaží a vy mu takto :eek: myslím, že mu krivdíte :D :D :D

To je supéééééééééééér:D :D :D
kukučka
28.08.06,14:15
:D koluje po nete ako najlepší pracovník mesiaca
Elena Navrátilová
28.08.06,14:23
Ale k takémuto WC nemusí byť ani kľúč.:eek: Nieto ešte behať po schodoch.
Bieda donúti, nie?;)
karol.za
28.08.06,16:03
ahojte
V jednej z otázok sa alastor dotazoval na kvalitu toaletného papiera,nakoľko má jemnú pleť-zamatovú a asi by mu niektoré typy toaletného papiera vadili.
Podarilo sa mi nájsť výrobok,ktorý by vyhovoval jeho pleti.
Dúfam ,že sa mu podarí nahradiť pohyblivú súčiastku svojou vlastnou súčiastkou.Však on ako výskumník to nejako vyskúma ako sa to dá.
s pozdravom karol
:):):):):)
willma
28.08.06,16:29
A postrehli ste, že odkedy sa začali sypať kvalifikované rady ALASTOR sa už neukázal? Žeby to šiel testovať a zavádzať do praxe?:D
Elena Navrátilová
28.08.06,16:33
Ale, to bude len tak, akože má čo písať. Veď ten jeho nick mi vieš čo pripomína, keď sa poprehadzujú písmenká? Osr.. ta. Takže podľa mňa v tom bol kus humor a zámer. Ale to je môj názor. On nebol od prvého dňa pod týmto nickom na porade. Myslím, že bol inde.
willma
28.08.06,16:36
V poprehadzovaných písmenkách som bola vždy slabá ale názor mám rovnaký.
Elena Navrátilová
28.08.06,16:39
To ja mám také nápady, že by jeden žasol.
willma
28.08.06,16:45
mimotemy ale iba troška :Elenka mrkni pol očkom na "výpoveď z nájmu bytu" je tam pokračovanie .
Tweety
28.08.06,16:55
ahojte
V jednej z otázok sa alastor dotazoval na kvalitu toaletného papiera,nakoľko má jemnú pleť-zamatovú a asi by mu niektoré typy toaletného papiera vadili.
Podarilo sa mi nájsť výrobok,ktorý by vyhovoval jeho pleti.
Dúfam ,že sa mu podarí nahradiť pohyblivú súčiastku svojou vlastnou súčiastkou.Však on ako výskumník to nejako vyskúma ako sa to dá.
s pozdravom karol
:):):):):)

No, jeho pleti by možno aj vyhovoval, ale neviem, ako by to bolo s tým šteklením v partiach, kde sa používa.:p:p:p:p:p
Elena Navrátilová
28.08.06,16:56
To by sa nám tu musel zverejniť a vysvetliť. Veď je to na dobrej úrovni.
lenkak
28.08.06,16:59
spravili sme si tému na pokračovanie? Som mala čo robiť, kým som sa sem na koniec dostala. A to som ani prílohy neotvárala. Pomaly sem budem chodiť ako na Mentos...
Tweety
28.08.06,16:59
To by sa nám tu musel zverejniť a vysvetliť. Veď je to na dobrej úrovni.
Určite to zverejní to, že sa odmlčal, neznamená, že sa tomu aj naďalej nevenuje. Možno budeme všetci ešte prekvapení, akú výskumnú prácu nám predloží. :p:p:p:p:p
Elena Navrátilová
28.08.06,17:02
Bože nestraš. Vieš čo som sa nahľadala kadejakých WC misiek?
Elena Navrátilová
28.08.06,17:03
Asi aj častejši, keď sa nám tu zjaví s niečím novým a dôležitejším. Ja som len rozmýšľala nad tou závislosťou. Tiež to tam vyzeralo podobne.
karol.za
30.08.06,17:52
Ahojte
Náš výskumník sa nám nejako stratil,možno aby nemusel zháňať kľúče si rovno svoju kanceláriu presťahoval na miesto kam i kráľ chodí peši,možno nevie ako si zariadiť svoju novú kanceláriu aby mohol byť s nami ,,v obraze,, tak mu pripájam jeden návrh ako si to zariadiť.
Dúfam,že tento návrh zrealizuje a my sa budeme môcť tešiť na jeho ďalšie ,,odborné,, otázky.
s pozdravom karol
:):):):):)
kukučka
30.08.06,18:37
Karol musím ťa pochváliť za odborný a navyše obetavý prístup k tak náročnej výskumnej úlohe
Paula
30.08.06,19:10
náš výskumnícky dorast......alebo sleduje burzu? :confused:
abel
31.08.06,11:04
Alastor v plnom nasadení výskumu...
Elena Navrátilová
31.08.06,11:17
Ja by som skôr povedala, že to je jeho sen, aby mali na výskumnom pracovisku takéto komfortné toalety. Ale ak stál za modela, no ďakujem, riadne ho to zmohlo.:D ;)
abel
31.08.06,11:34
A este mam jednu otazku.
kolko casu moze zamestnanec stravit na WC pocas pracovnej doby. Ak to nie je nikde ukotvene v zakonoch da sa to dost zneuzit, lebo niektory zamestnanci si tam robia osobne veci namiesto urcenych pracovnych povinnosti.
V našom výskumáku sme to už vyriešili internou smernicou: Príliš mnoho času sa trávi na toaletách. V budúcnosti sa budeme riadiť postupom chodenia na toalety podle abecedného poradia. Napríklad: všetci zamestnanci, ktorých meno začíná na A (Alastor, pôjdeme spolu) pôjdu na toaletu medzi 8:00 a 8:20, zamestnanci s menom začínajícím na B mezi 8:20 a 8:40 atď. Pokiaľ nie ste schopní ísť v pridelenom čase, budete musieť počkať do nasledujúceho dňa, keď na vás príde rada. V naliehavých prípadoch je možné vymeniť si "čas" so spolupracovníkom. Vedúci oboch zamestnancov musí schváliť túto výmenu písomne. Okrem toho je stanovený 3 minutový limit pre dobu strávenú na toaletách. Po uplynutí troch minút sa ozve alarm, toaletný papier bude vtiahnutý dovnútra a dvere sa otvoria. :D
Gabi03
31.08.06,11:36
V našom výskumáku sme to už vyriešili internou smernicou: Príliš mnoho času sa trávi na toaletách. V budúcnosti sa budeme riadiť postupom chodenia na toalety podle abecedného poradia. Napríklad: všetci zamestnanci, ktorých meno začíná na A (Alastor, pôjdeme spolu) pôjdu na toaletu medzi 8:00 a 8:20, zamestnanci s menom začínajícím na B mezi 8:20 a 8:40 atď. Pokiaľ nie ste schopní ísť v pridelenom čase, budete musieť počkať do nasledujúceho dňa, keď na vás príde rada. V naliehavých prípadoch je možné vymeniť si "čas" so spolupracovníkom. Vedúci oboch zamestnancov musí schváliť túto výmenu písomne. Okrem toho je stanovený 3 minutový limit pre dobu strávenú na toaletách. Po uplynutí troch minút sa ozve alarm, toaletný papier bude vtiahnutý dovnútra a dvere sa otvoria. :D

Dobré :D

Len mňa by potešilo, keby sa alastor ozval, že ako to s ním pokračuje ďalej. :(
Elena Navrátilová
31.08.06,11:38
Možno kompetentný pracovníci z výskumného pracoviska chodia na poradu a zariadili osve pre neho WC v zmysle pravidiel EÚ. ;)Teraz si tam alastorko užíva a užíva. Nechce sa mu odtiaľ ani na poradu. beťárovi.:D ;)
Danila
31.08.06,14:44
Práve som stretla alastora, ktorý Vás všetkých srdečne pozdravuje, ďakuje za bohatú účasť na jeho náročnej bádateľskej ceste a tak sa mi zdá, že výskumnú úlohu ukončil. Ak som si dobre všimla, tak toaleťák vymenil za zátku.
Elena Navrátilová
31.08.06,14:50
Danilka, to si sa s ním stretla na odbornom vyšetrení? Ako Ty vieš čo nosí na takom neverejnom mieste? No som zvedavá ako sa z toho vykrútiš. Keby si bývala nad nami tak aj portviš chytíš do ruky pri takom výbuchu smiechu čo tu bol. Škoda, že som nevedela o takom vzácnom stretnutí, ale pre každý prípad budem nosiť aspoň kotúč so sebou, aby som mu mohla poskytnúť.:D ;)
Danila
31.08.06,14:57
Danilka, to si sa s ním stretla na odbornom vyšetrení? Ako Ty vieš čo nosí na takom neverejnom mieste? No som zvedavá ako sa z toho vykrútiš. Keby si bývala nad nami tak aj portviš chytíš do ruky pri takom výbuchu smiechu čo tu bol. Škoda, že som nevedela o takom vzácnom stretnutí, ale pre každý prípad budem nosiť aspoň kotúč so sebou, aby som mu mohla poskytnúť.:D ;)Za to ohováranie vlastného pracoviska ho tak hnali, že takmer stratil gate.
Elena Navrátilová
31.08.06,14:58
Ešte že si taká šikovná vykrúcačka. Si dobrá!:D ;)
Danila
31.08.06,15:12
Ešte že si taká šikovná vykrúcačka. Si dobrá!:D ;)Elenka my účtovníci sa musíme vykrúcať celý život. Najskôr pred šéfmi, ktorí nemajú o účtovníctve ani dunctu. Potom pred auditormi, aby sme sa povykrúcali z tých nezmyslov, z ktorých sme sa nevykrútili pred šéfstvom. No a potom sa vykrúcame pred daniarmi, a to už je teda aj doľava aj doprava aj kazačok. Takže toto je šport náš každodenný.A to sme ešte aj cigaretku zvládli. A keďže ja už skoro nefajčím, tak mám lepší dych a lepšie sa mi vykrúca.
Elena Navrátilová
31.08.06,15:14
Dnes tu sledujem čoraz lepšie správy. Len aby tento deň dlhšie trval. Už sa teším na super správy.:) :p
liba2
31.08.06,17:53
Mam si teda chodit pytat papier od nadriadeneho? A ak mi da malo a ja budem sediet na zachode a budem potrebovat dalsi, tak kto mi preplati telefonat z mobilu?Prepáčte, nechodila som v auguste na poradu tak dobieham zameškané, ale toto nemá chybu........
:D :D :D :D :D :D :D :D
Danila
31.08.06,18:58
Prepáčte, nechodila som v auguste na poradu tak dobieham zameškané, ale toto nemá chybu........
:D :D :D :D :D :D :D :DJasné, že to nemá chybu, veď alastor je vedátor....Už našiel aj riešenie na úsporu toaleťáku....
Elena Navrátilová
01.09.06,03:59
No tak tu nám intenzívne pomáha hľadať kolegu alastora aj Rexo. Možno takýto toaletný overený rokmi by bol najlepší. V konečnom dôsledku, ak na výskumno ústave mali problém s rozkrádaním na WC, je tu aj riešenie.
abel
02.09.06,11:21
Ďalšia z možností, ako šetriť
Paula
02.09.06,11:26
Elenka, ušetrila by som veru:D , ja sa pavúkov bojííííííííííííííííííííííí m:eek:
Danila
02.09.06,11:33
Ja mám pocit, že sa stal zo mňa vedecký pracovník. Objavila som alastorov syndróm.
Paula
02.09.06,11:37
Ja mám pocit, že sa stal zo mňa vedecký pracovník. Objavila som alastorov syndróm.

:D :D :D :D
Gratulujem :) .Žeby to bolo na Nobelovku?;) To by bola česť pre Praďákov , mať vo svojich radoch objaviteľa:) .
Danila
02.09.06,12:59
:D :D :D :D
Gratulujem :) .Žeby to bolo na Nobelovku?;) To by bola česť pre Praďákov , mať vo svojich radoch objaviteľa:) .Všetko, čo som dnes v dokladoch mojich klientov našla, bolo na rovnaké použitie. Čiže, nie na h.... ale trpelo to alastorovým syndrómom.
Elena Navrátilová
02.09.06,13:53
Možno mal len alastor problém ako dieťa práve v takomto prostredí a preto má teraz obavy z nedobehu... Náhodou keď sme už začlenení do vyspelej Európy, tak tieto problémy nám nechcú tolerovať. Preto by som ja, ako vedecký pracovník navrhla druhú variantu. Mal by niekto niečo proti? Myslím, že silnejšie osadenstvo isto nenamieta.
Paula
03.09.06,14:11
výskumnícky dorast pri relaxe
Eulalia
04.09.06,07:32
výskumnícky dorast pri relaxe

Všimnite si, čo to ten dorast číta, konečne vieme, prečo sa tu alastor nemá čas ukázať:D:D:D:D:D
Paula
09.09.06,17:45
dá sa aj efektívne "tvoriť" :D
Elena Navrátilová
09.09.06,18:14
No tak toto sa mi páči. Teraz po zvýšení cien za vypálenie. Hneď by som si ich prisvojila za účelom rošírenia živnosti.:D ;)
karol.za
10.09.06,17:14
dá sa aj efektívne "tvoriť" :D

Ahojte
Z priloženého obrázku je vidno že dotyčný zamestnaci-pracovníci efektívne tvoria a držia sa budovateľského hesla: ,,ani kvapka na zmar,, .Ale či používajú aj toaletný papier nieto z obrázku zrejmé???
s pozdravom karol
:):):):):)
Paula
10.09.06,17:18
Ahojte
Z priloženého obrázku je vidno že dotyčný zamestnaci-pracovníci efektívne tvoria a držia sa budovateľského hesla: ,,ani kvapka na zmar,, .Ale či používajú aj toaletný papier nieto z obrázku zrejmé???
s pozdravom karol
:):):):):)

Im netreba, keď si na obrázok klikneš, uvidíš, že majú nepretržitú prevádzku :D
Zásobovanie pravdepodobne zhora.
Elena Navrátilová
10.09.06,17:38
No sa mi zdá, že to, že sa tu už kolega alastor neukázal je vyriešené.
Paula
13.09.06,19:43
-----------
Elena Navrátilová
14.09.06,04:36
-----------

Také ako na Slovensku.
Paula
16.09.06,16:03
Prepáčte citlivejšií poraďáci niektoré slovká, ale nedalo mi....musela som to prilepiť :rolleyes:
Paula
18.09.06,16:30
..............
Elena Navrátilová
18.09.06,16:35
http://www.gify.nou.cz/muzi1_soubory/53.gif

Tak toto je blízko realite, lebo ani tu nie je toaletný papier, ale zase asi ťažko by výskumníci fasovali takýto pracovný oblek, však?
Ivana Š
18.09.06,16:37
Možno keby výskumník spreneveril korunky (príp. doláre, eurá, ...) určené na výskum
Elena Navrátilová
18.09.06,16:38
http://www.gify.nou.cz/muzi3_soubory/166.gif

No a tenot kolega je menej náročný. Kľudne sa zaobíde aj bez toaletného papiera.
Ivana Š
18.09.06,18:51
bv_alexandra
19.09.06,07:56
/klik na obrázok/
bv_alexandra
19.09.06,13:23
Ivana Š
19.09.06,18:27
:D:D:D Dajte si obrovský pozor na spánok! (na pracovisku)
Paula
22.09.06,21:56
............
Elena Navrátilová
23.09.06,05:55
http://www.pohladnice.sk/pictures/18/small/1634434.jpg


Tak takýto toaletný papier by asi nikto nefasoval.:D
Paula
23.09.06,11:57
ten príspevok nado mnou sa mi páááááááááči:D
r_kuli
26.09.06,10:22
Tak neviem či sa zákony naozaj týkajú všetkých, alebo ... Pracujem v štátnej správe a ak si nekúpim toaletný papier sama, tak tam sám nepribudne a o mydle ani nehovorím. Správcom budovy je úrad a okrem neho tam sídlia aj iné organizácie. Tak kde je pes zakopaný:confused:
Elena Navrátilová
29.09.06,12:02
http://www.gify.nou.cz/r_wc_soubory/w13.gif

No možno by nebolo od veci fasovať toaletný papier aj s podávačom.:D
willma
29.09.06,12:07
Tak neviem či sa zákony naozaj týkajú všetkých, alebo ... Pracujem v štátnej správe a ak si nekúpim toaletný papier sama, tak tam sám nepribudne a o mydle ani nehovorím. Správcom budovy je úrad a okrem neho tam sídlia aj iné organizácie. Tak kde je pes zakopaný:confused:
Nie je to snáď pokus o vrátenie témy na vážnu úroveň?:D
Elena Navrátilová
29.09.06,12:09
http://www.gify.nou.cz/r_wc_soubory/w10.gif

Aj takto sa skúšal hľadať ten toaletný papier,alebo až takto? Ale by som aj zabudla dôvod návštevy zariadenia pri takomto kukuči.:D
abel
29.09.06,12:52
abel
29.09.06,12:54
abel
29.09.06,12:56
Ak sa pozriete bližšie, tiež chúďa nemá toaleťák - nezodpovední nadriadeníhttp://www.oddych.sk/obrazky/obrazky/3023-2.jpg
Elena Navrátilová
29.09.06,12:57
http://www.oddych.sk/obrazky/obrazky/2990-14.jpg

No to by bolo fasovania, čo? Úžasné.:p Keď sa obzrie, neviem či predchádzajúce úsilie bolo dostatočné.:D
Elena Navrátilová
29.09.06,12:57
Ak sa pozriete bližšie, tiež chúďa nemá toaleťák - nezodpovední nadriadeníhttp://www.oddych.sk/obrazky/obrazky/3023-2.jpg

Ale má teplú obuv a hlavne vysokú obuv.:D
Elena Navrátilová
02.10.06,16:51
Melnick
02.10.06,17:45
Elenka ,nejak si sa nám zahľadela do tých porcelánových......:D :D :D :D :D
Paula
02.10.06,17:53
..................
Elena Navrátilová
03.10.06,04:58
Elenka ,nejak si sa nám zahľadela do tých porcelánových......:D :D :D :D :D

To vieš, vždy som túžila po mise z rúžového porcelánu ako má Morika šáločky. :mee: ;)
AlaNR
03.10.06,08:29
Tá smerová tabuľa mi pripadá, že je na tom istom stĺpe...
Marianna01
03.10.06,15:38
http://www.oddych.sk/obrazky/obrazky/2984-1.jpg

Toto je úúúúúžasné :D:D:D:D:D

už dávno som neotvorila túto tému, o čo som to prišla!!!! teraz musím doháňať... :D:D:D
Elena Navrátilová
03.10.06,17:35
http://www.gify.nou.cz/mangosi3_soubory/44.gif

Možno keby zamestnávateľ do každého WC postavil "stojan s takýmto toaletným" asi by ani nemal kto protestovať.:p :D
Paula
06.10.06,18:16
....................
Tweety
06.10.06,18:19
:p
....................
Vidím, že je tu smutno za alastrom. Ktovie, čo chudák teraz robí?:p
Elena Navrátilová
07.10.06,05:15
http://smajlici-1.ic.cz//hygiena/2/012.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//hygiena/2/004.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//hygiena/2/020.gif

Aj takto sa zvykne tráviť čas.:D Ibaže ten toaletný papier ako si nikde nevidieť.;)
Nika
07.10.06,08:11
http://smajlici-1.ic.cz//hygiena/2/012.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//hygiena/2/004.gifhttp://smajlici-1.ic.cz//hygiena/2/020.gif

Aj takto sa zvykne tráviť čas.:D Ibaže ten toaletný papier ako si nikde nevidieť.;)

Presne takto je to u nás.......:) Sme 6-členná domácnosť a môj manžel najradšej číta noviny na WC.........................:mad:
Paula
09.10.06,14:19
opäť som kúštik "uletela" od slušnosti :rolleyes:
kukučka
09.10.06,15:29
sebestačný..
kukučka
09.10.06,15:31
nemusel by nikde :D
Elena Navrátilová
09.10.06,16:16
Myslím, že pátranie po nezvestnom alastorovi úspešne ukončila kukučka vyššie zverejnenými fotografiami.:D
kukučka
09.10.06,18:13
:D :D :D :D :D
lenkak
13.10.06,18:18
Elena Navrátilová
13.10.06,18:31
Že by bol napokon toto alastorko? Ja neviem, tie fotografie tak skresľujú...:D ;) Ale to meno by mu veru pasovalo ako r.. na šerbel.;) :rolleyes:
Marianna01
13.10.06,19:20
Presne takto je to u nás.......:) Sme 6-členná domácnosť a môj manžel najradšej číta noviny na WC.........................:mad:

Táto téma je už aj tak dosť zvrhlá, tak si dovolím vložiť trošku menej slušný vtip (mimochodom z detstva, o to lepší, snáď ho každý nepozná...:o)

V škole sa pýta pani učiteľka, ako oteckovia doma pomáhajú. Prihlási sa Anička:" Môj otecko, keď príde z roboty, mamičke vynesie smeti, poumýva po večeri riad a uloží nás do postele." Pani učiteľka chváli:"Výborne Anička, máš šikovného otecka. A tvoj, Jožko?" "Môj otecko, keď príde z práce, povysáva koberce, vyvenčí psa a pomôže mamičke navariť večeru." Učiteľka:"Výborne, Jožko, aj Ty máš šikovného ocka. No a čo tvoj, Móricko?" "Môj otecko, keď príde z roboty, zoberie noviny a 3 hodiny sedí na záchode." Učiteľka:"A čo tam, preboha, tak dlho robí?" Móricko:" No asi s..e, lebo čítať nevie!"


Tak si zisti, čo je v tom u Teba... :D (dúfam, že si sa neurazila ;))

Mimochodom, kde sa hľadajú oteckovia, čo toto všetko doma robia...? :cool::cool::cool:
bezradná
24.10.06,06:36
Možno tu už boli tieto obrázky, ja som ich dnes ráno dostala v jednom balíku - tak to prikladám
1.časť
bezradná
24.10.06,06:38
Možno tu už boli tieto obrázky, ja som ich dnes ráno dostala v jednom balíku - tak to prikladám

pokračovanie - 2. časť
Nika
25.10.06,13:45
Tak si zisti, čo je v tom u Teba... :D (dúfam, že si sa neurazila ;))

Mimochodom, kde sa hľadajú oteckovia, čo toto všetko doma robia...? :cool:
:cool::cool:


Neurazila :) . Asi premýšľa nad tým čo všetko doma robí (ako oteckovia v tom tvojom vtipe), lebo čítať vie.... ....:D
Paula
24.11.07,20:43
Spomínate si na jednu z najkrajších mrníkovitých tém?
Elena Navrátilová
25.11.07,05:19
Spomínate si na jednu z najkrajších mrníkovitých tém?To bolo asi prvá taká... ale tá si skutočne to d tam aj zaslúži. :D Nie je mrdník ako mrdník.. :D
Paula
18.01.08,19:04
...........................
liba2
18.01.08,19:16
:D :D :D :D :D Paulínka, zabodovala si s tým obrázkom :)
Paula
18.01.08,19:23
Libuška, na obrázok som naďabila vďaka nespavosti:D
Paula
09.02.08,21:22
myšacie kúpele .
endrju
09.02.08,21:24
myšacie kúpele .
Pauli, aj dnes bojuješ s nespavosťou? ;) :rolleyes:
Paula
09.02.08,21:26
tak tak tak :D .
Eulalia
10.02.08,05:36
myšacie kúpele .


Pauli, aj dnes bojuješ s nespavosťou? ;) :rolleyes:


tak tak tak :D .
Myslím, že obaja tú nespavosť zaháňate na Porade:D Pauli, ale ten fór je super:D
endrju
10.02.08,11:53
Myslím, že obaja tú nespavosť zaháňate na Porade:D...

Taktaktak. Pred chvíľou som vyliezol z pelechu nespavého ;) :D :cool:
Paula
10.02.08,11:58
Toto som omylom minule dala do srandičiek, ale už idem metliť ;)
kukučka
03.02.14,09:15
Jedna z naj tém na Porade, navrhujem čítať od začiatku. :)
willma
03.02.14,10:15
100% súhlas :D
Tweety
03.02.14,10:16
Zase po rokoch je toaleťák v kurze? Či ste sa len terazky zobudili.:---
willma
03.02.14,10:21
no včera bola reportáž, že sa dražil toaleťák z čias socíku
Tweety
03.02.14,10:21
To teda bol tvrdý, ešte triesky z neho bolo na ňom cítiť. Ale je dobre, že toaleťáky nikdy nevýjdu z módy, čo by sme bez nich robili.
willma
03.02.14,10:22
no aj riadne šmykľavý - nedala si pozor a prst bol v ......... :D
misoft
03.02.14,12:02
A keď nebol toaleťák, tak i lopúch bol dobrý...... :D.
Z Jánošííík-a (RND) :
Starý Jánošík: "Ludé, zemíram. No prv, než mosím ít, ešče mosím ít. Sú tam lopuchové listy?"
alaya1
03.02.14,12:04
no aj riadne šmykľavý - nedala si pozor a prst bol v ......... :D

fajne sa na nom dalo hrat na hrebeni :)
kukučka
03.02.14,12:04
a pani Dagmar Jánošíková: A šetri!
misoft
03.02.14,12:12
a pani Dagmar Jánošíková rodená Gráfenbergerová : A šetri!
:D
willma
03.02.14,13:58
no jednoducho TOP téma :D, Vidno, že sa zas a opäť chytáme :D
Tweety
03.02.14,13:59
Vieš, topiaci sa aj stebla chytá.
buchač
03.02.14,14:00
no aj riadne šmykľavý - nedala si pozor a prst bol v ......... :D

fajne sa na nom dalo hrat na hrebeni :)

...pred alebo po ....
alaya1
03.02.14,14:12
pocas.
misoft
03.02.14,15:33
Vieš, topiaci sa aj stebla chytá.
Louis de Funes....... :D
lujza.j
03.02.14,15:45
Tweety
03.02.14,15:49
buchač
03.02.14,15:57
Ahojte!

Chcel by som sa opytat, ci existuje zakon co by ukladal zamestnavatelovi povinnost poskytnut zamestnancovi toaletny papier na WC.

Dakujem.

Zamestávateľ by mal poskytnúť niečo takéto...
http://www.xdarceky.sk/bmz_cache/e/e47bf65c96e4af2eecb79d0cb50f50ff.image.75x75.jpg http://www.xdarceky.sk/bmz_cache/f/f122f510b6c9d68090bccfa24ffbbfe5.image.75x75.jpght tp://www.xdarceky.sk/bmz_cache/9/9105c460a3f0c463026188e57fdc31b7.image.145x200.jpg
Peggynka
04.02.14,07:20