pavučinka
04.03.19,13:38
Dostal som predvolanie na súdne pojednávanie, v ktorom mi bolo oznámené, že moja účasť na ňom nie je nutná. (kvôli hospodárnosti konania...)Predchádzajucich konaní asi 5-tich som sa poctivo zúčastňoval.Na nete bolo uvedené (čo som si zistil),že sa bude jednať o pojednávanie bez rozhodnutia. (vyporiadanie spoluvlastníctva).Všetko teda nasvedčovalo,že ešte nebude vyhlásený rozsudok,tak som sa nezúčastnil (súd asi 100 km od bydliska) a ani ostatní žalovaní neprišli.Prítomný bol len žalobca so svojim advokátom.Prekvapenie bolo,keď mi na mail prišla zápisnica z tohto pojednávania a v nej aj vynesený rozsudok! Je to v poriadku? Možno sa nejako brániť, napadnúť to ? (okrem odvolania sa voči rozsudku? )
buchač
04.03.19,12:54
Odhliadnuc od zistenia (nemal byť vynesený ortieľ), máš nejaký pocit, presvedčenie, atď,...že ak by si sa zúčastnil pojednávania, tak by bol vynesený rozsudok v tvoj prospech ?
sosak
04.03.19,14:46
To máš tak keď ľavá ruka nevie čo robí pravá. Dohodneš sa s protistranou :https://www.porada.sk/t313124-stiahnutie-odvolania.html#post3070375 a čo si myslíš že súd bude pojednávať ešte 5 rokov? Konanie skončilo vynesením rozsudku, na ktorom bola predložená písomná dohoda na ktorej ste sa dohodli a súd o nej nemal žiadne informácie. Preto na predvolaní bolo napísané že tvoja účasť nie je potrebná.
pavučinka
04.03.19,17:28
žiadna dohoda s protistranou nebola !Keby som bol na pojednávaní mohol som ešte argumentovať nejakými faktami a možno rozsudok mohol byť iný. Pojednávanie malo byť bez rozhodnutia-tak to bolo prezentované na nete.Súd zavádzal? Stále nechápem prečo moja účasť nebola nutná.
sosak
04.03.19,20:09
Mal si nejaké nové fakty, prípadne dôkazy, ktoré si za 5 pojednávaní nepredložil súdu?
profesional
05.03.19,10:26
Veď sa môžeš odvolať.

V rámci koncentračnej zásady si mal predložiť tvrdenia a dôkazy, ktoré si mal.