niko.presov
05.03.19,23:38
Viete mi poradit, ako najlepsie umiestnit nabytok do tejto izby, aby ostalo co najviac mesta na chodenie a nevyzeralo to nahadzane?
Potrebujem umiestnit - manzelska postel, velka skrina, pisaci stolik, stolik na TV,
afrikánka
05.03.19,23:01
Rozmery postele, skrine...v-š-hl
bodliak
06.03.19,05:27
To máš 3 metrovy radiátor pred balkónom ?
ivka70
06.03.19,07:13
v podlahe, bezne pred francuzskym oknom
afrikánka
06.03.19,07:18
A nie balkon, ale logia
Dáša_
06.03.19,07:22
nakoľko tam chceš dostať aj televízor, tak asi nie je veľa možností. Z postele by malo byť vidieť na dvere. Takže posteľ na dlhú stenu oproti dveram, televízor na stenu oproti. Skrine najlepšie na krátku stenu oproti balkónu, najlepšie na celú dlžku. A písací stolík niekde ku balkonu. Tak by som to asi urobila ja
ivka70
06.03.19,07:23
napr. takto
buchač
06.03.19,07:25
Dáši...telka do spálne nepatrí...teda aspoň podľa mňa.
Dáša_
06.03.19,07:27
nie, nepatrí. ale je v zadaní
vicktor
06.03.19,08:32
Postel do kuta diagonalne od dveri. Skrine na protilahlu stenu od dveri, stoliky oproti posteli. (Ale ja by som TV tam tiez neumiestnil.)
bodliak
06.03.19,09:12
Tak keď už, tak telku na strop :-)
afrikánka
06.03.19,09:38
Mimo zadania, niečo umiestnení postelí...

Napriek omu, že polohu postele a nábytku často podceňujeme, v skutočnosti môže mať takáto "zbytočnosť" na kvalitu nášho spánku značný vplyv. Ak spálňu rekonštruujete alebo sa práve púšťate do jej zariaďovania, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami, na ktorých vám poradíme kam svoju posteľ umiestniť a k akej svetovej strane je vhodné ju situovať. Verte, že zásady feng-šuej sa v tomto prípade neoplatí podceňovať.

IDEÁLNE UMIESTNENIE POSTELE
Ak to priestorové riešenie vašej spálne dovolí, snažte sa posteľ situovať do osi, ktorá prechádza stredom vášho bytu. Ak je to aspoň trošku možné, snažte sa v spálni vyvarovať všetkým rušivým elementom. Nepleťte si túto oázu pokoja s pracovňou a vyvarujte sa umiestneniu elektronických zariadení (počítač, televízia, rádio a pod.). Vyhýbať by ste sa mali tiež zrkadlám alebo lesklým plochám, ktoré môžu odrážať životne dôležitú energiu v miestnosti. Teraz sa však už pozrime na samotné umiestnenie postele, ktoré môže váš spánok ovplyvniť nemalou mierou. Vaša hlava smeruje k severu: trpíte nespavosťou? Potom situujte svoju posteľ na sever. Takéto umiestnenie sa odporúča najmä starším ľuďom alebo malým deťom, ktorým prepožičia pocit pokoja a bezpečia.

Vaša hlava je smerom na juh: ak máte takto situovanú svoju posteľ, potom sa môžete pomerne často budiť a ráno sa cítiť nevyspatí a celí dolámaní. Dôsledkom následnej podráždenosti prameniacej z nekvalitného spánku môžu byť búrlivé hádky a nezhody medzi partnermi. Dlhodobé praktizovanie tejto polohy sa neodporúča. Je však ideálna pre povzbudenie vášne a atraktivity.

Vaša hlava je smerom na východ: ideálna poloha pre mladých ľudí, ktorým prepožičiava pocit svetlých zajtrajškov a skutočnosť, že majú všetko doposiaľ ešte stále pred sebou. Táto poloha je ideálna na budovanie kariéry a usporiadanie vlastných vecí.

Vaša hlava je smerom na západ: jedna z ideálnych polôh, vďaka ktorým bude váš spánok veľmi kvalitný a uspokojivý. Táto poloha - hoci to znie akokoľvek čudne - môže zlepšiť dokonca vaše finančné príjmy a milostný život. Všeobecná spokojnosť však môže viesť k postupnej lenivosti. Preto nezaspite "na vavrínoch" a občas svoju posteľ presmerujte k energickejším polohám.

Vaša hlava je smerom na severovýchod: táto poloha je krátkodobo vhodná najmä pre osoby, ktoré trpia nedostatkom motivácie či sa nachádzajú v útlmovej životnej fáze. Keďže sa jedná o pomerne agresívnu polohu, neodporúča sa dlhodobo.

Vaša hlava je smerom na juhovýchod: ak sa rozhodnete posteľ umiestniť v izbe týmto smerom, potom sa môžete pripraviť na rastúcu kreativitu a nemalé budúce zisky. Poloha podporuje aktívny rast a nemenej aktívny život.

Vaša hlava je smerom na juhozápad: obozretnosť a mierumilovné vzťahy - tak presne toto charakterizuje nasledujúcu polohu. Ak však budete spať dlhodobo s nohami smerom na severovýchod, os, ktorú zviera severovýchod a juhozápad, môže urobiť váš život značne nestabilným, o čo nestojí s najväčšou pravdepodobnosťou nikto z nás.

Vaša hlava je smerom na severozápad: s najväčšou pravdepodobnosťou budete patriť medzi vedúce osobnosti alebo v sebe túto charakteristiku v blízkej dobe objavíte. Poloha je spojená s dlhším a hlbším spánkom a hodí sa najmä pre staršie osoby so skúsenosťami a autoritou, ktorí tieto prednosti dokážu múdro využiť
misoft
06.03.19,09:44
mimotemy
Ešte:
Vaša hlava je smerom hore: s najväčšou istotou budete patriť medzi veľmi zamestnaných ľudí, pretože už spíte aj postojačky.
:D:D:D
vicktor
06.03.19,10:09
Ja spavam stale rovnako, ale manzelka kazdu noc inak - strieda vychod, zapad, sever, juh.
afrikánka
06.03.19,10:11
Až tak?
vicktor
06.03.19,10:13
Len tak.
Postele do "kombinovanych" smerov orientovane nemame.
Ale vnucikovia sa vedia aj takto otocit, aj ked neumyselne.
alaya1
06.03.19,10:20
Ja som niekde citala, ze nie je dobre spat oproti dveram, neviem, co je na tom pravdy, nikdy sme tak postel nemali.
Dáša_
06.03.19,10:26
myslene je priamo oproti dverám, lebo vraj tak sa uklada mrtvy. cez dvere ide nohami napred
afrikánka
06.03.19,10:29
Aj ja myslím, že takéto rozmiestnenie je najprijateľnejšie, ale vzhľadom na rozmery izby pokladám za dôležité, aké je otváranie dverí na skrini, jej hĺbka a šírka postele...aby potom zostalo "slušné" miesto na pracovný stôl a stoličku.
alaya1
06.03.19,10:32
fuha :) ...tak to som nevedela preco :)
afrikánka
06.03.19,10:36
Áno, tak sa hovorí, že nohami napred
afrikánka
06.03.19,12:25
105474...už poznám naspamäť, tak sa mi totiž neustále zobrazuje, je už takmer zbytočné preverovať, kto je autor.
BUCHAČ
Brániť sa tým, že mi akosi blbne ntb a kombinujem príspevky s mobilom, je zbytočné. Dala som iba pre zaujímavosť...ale to on nerozoznáva, vidí iba nick, ktorý musí za každú cenu mínuskovať. Ty že máš zmysel pre humor?! Mám z teba dojem, že máš veľký až chorobný problém s "nenávisťou". Nevieš to v sebe potlačiť, riešiť?
Načo zopár ľudí sústavne bezhlavo prenasleduješ a mínuskuješ?
Nebezpečne sa totiž začínaš podobať na Amstrada, žeby si ním aj bol? V noci si do vtipov podstrčil brutálne video pitbulov, ako trhajú mačku. Naozaj nechutné, bolo to pod mojím príspevkom, potom si zmazal. A to nie je jeden prípad, takých podlých úskokov som zaznamenala viac. Ty nevieš žiť bez konfliktov, vyberieš si zopár obetí a dobíjaš sa negatívnou energiou, z toho funguješ...je mi ťa naozaj ľúto.
Nech je už akokoľvek, na odpustenie treba charakter, ale ten tebe zjavne chýba.
willma
06.03.19,12:35
ja by som pracovný stôl skôr ku oknu dala
buchač
06.03.19,12:37
Nespamuj...mám možnosť hodnotiť, nuž hodnotím.

Zvyšok neriešim....respektíve nechcem riešiť a vypisovať.
afrikánka
06.03.19,12:41
Ani nemusíš, za ten čas čo som na Porade som ťa dobre spoznala.
ivka70
06.03.19,13:00
to zavisi od toho, na co sluzi, ak na pracu s pocitacom, tak radsej do kuta, ak ajna pracu s papiermi, tak sa da na druhu stranu TV ...zavisi aj od jeho velkosti :)
vicktor
06.03.19,13:12
Boli tri profesie. ktore chlapov zmenili na pijanov - stavbari, banici a vojaci z povolania.
Mozno to ma suvislost a nasledky.
vicktor
06.03.19,13:31
Ak je tam naozaj podlahovy radiator, tak asi nie.
Dalsia otazka je kde sa vychadza na balkon / lodziu - blizsie ci dalej od dveri do spalne.
afrikánka
06.03.19,13:37
Ak by to bolo zapríčinené alkoholom, tak triezvy by nebol takto sústavne naladený, nie to je iné...povaha, ktorá je doslova handicapom a nepríjemnou skutočnosťou pre najbližších.
Mám to vo svojej blízkosti, tak viem o čom hovorím. Príznaky, chovanie totožné, ide o staršiu ženu
misoft
06.03.19,13:46
vicktor (Dnes 14:12) Boli tri profesie. ktore chlapov zmenili na pijanov - stavbari, banici a vojaci z povolania.
Mozno to ma suvislost a nasledky.
-----------------------------------------------------
Očuj..... neprovokuj.......
afrikánka
06.03.19,13:51
Výnimky potvrdzujú pravidlo, dúfam, že nie...trafená hus zagága