kahu
24.08.06,14:25
Ešte raz to som ja,

Mám faktúru od dodávateľa, ktorý je slovenská s.r.o., vyfakturoval mi dlažbu /nakúpený v Číne/ v USD, rozpísané na základ a DPH. Táto DPH prepočítaná kurzom sa iba odpočíta v r. 14, nedáva sa to aj do r. 04?
nevadí, že tá faktúra je v USD vyfakturovaná ako klasická slovenská, základ, DPH a spolu /len to nie je v SK ale v USD/. Troška mi to nesedí, naozaj sa tá DPH žiada od štátu?
Marianna01
24.08.06,14:57
Tak tomuto trošku nerozumiem?!?!?! :eek:

Asi napíš presne: ak Ty máš faktúru od slovenskej sročky, prečo Ťa zaujíma zdanenie iné, ako zdanenie, ktoré máš na faktúre od slovenského dodávateľa?
Na ňom je predsa ťarcha preclenia, odvodu DPH pri dovoze tovaru. Ty nakupuješ už od slovenského predajcu. Ak Ti fakturoval v USD, prosím, ak vám to obom vyhovuje. Ale Ty musíš brať do úvahy len a len zdanenie na území SR.
Teda, ak som správne pochopila túto dosť zmätočnú otázku.
Tweety
24.08.06,15:07
Ešte raz to som ja,

Mám faktúru od dodávateľa, ktorý je slovenská s.r.o., vyfakturoval mi dlažbu /nakúpený v Číne/ v USD, rozpísané na základ a DPH. Táto DPH prepočítaná kurzom sa iba odpočíta v r. 14, nedáva sa to aj do r. 04?
nevadí, že tá faktúra je v USD vyfakturovaná ako klasická slovenská, základ, DPH a spolu /len to nie je v SK ale v USD/. Troška mi to nesedí, naozaj sa tá DPH žiada od štátu? Ty máš tovar od dodávateľa so slovenským IČ DPH, fa je vystavená so slovenskou dph, to je správne. Aj v rámci Slovenska sa môže fakturovať v CM, ale musí tam byť podľa zákona dph aj v Sk. Nevidím v tejto faktúre nijaký problém. To, že tovar je z tretej krajiny je problém tvojho dodávateľa a nie tvoj.:cool: