jarmila4
24.08.06,15:28
došla mi DF z MR v EUR, ktorú som zúčtovala kurzom NBS, avšak spoločnosť nemala dostatok peňazí a tak DF uhradil zamestnanec zo svojho devízového účtu a čo ďalej?
Účtovanie 321/333 ako záväzok voči zamestnancovi, ktorý vyplatím až bude mať spoločnosť dostatok prostriedkov a to kurzom predaj-devízy komerčnej banky v deň úhrady DF z jeho účtu a zároveň účtovanie KR pri DF?
ondrejvla
24.08.06,14:36
došla mi DF z MR v EUR, ktorú som zúčtovala kurzom NBS, avšak spoločnosť nemala dostatok peňazí a tak DF uhradil zamestnanec zo svojho devízového účtu a čo ďalej?
Účtovanie 321/333 ako záväzok voči zamestnancovi, ktorý vyplatím až bude mať spoločnosť dostatok prostriedkov a to kurzom predaj-devízy komerčnej banky v deň úhrady DF z jeho účtu a zároveň účtovanie KR pri DF?

Navrhujem :
- priložiť prefotený výpis z DÚ zamestnanca, že úhrada prebehla,
- urobiť zápis, z akého dôvodu uhradil zamestnanec záväzok spoločnosti voči dodávateľovi,
- na základe týchto dokumentov interným dokladom zaúčtovať úhradu
zahr.DF a záväzku voči zamestnancovi,
- ja by som to neriešila cez účet 333 - netýka sa žiadnych záväzkov z titulu pracovnej zmluvy, ale cez účet 379/A.
Danila
24.08.06,15:43
Doplnila by som to pre istotu zmluvou o pôžičke zamestnanca firme. Dôvod - zaplatenie zahraničnej faktúry, spôsob prijatia pôžičky - ako záväzok za úhradu dodavateľskej zahraničnej faktúry, poprikladala k dokumentom ako píše Vlastička.