hanelle
06.03.19,16:21
Ahojte, prosím Vás, osobné auto mám prihlásené na SR. Budem však meniť trvalý pobyt zo SR do ČR. Má to nejaký vplyv na PZP? Treba auto tu odhlásiť a nahlásiť v Česku?
buchač
06.03.19,15:42
Máte auto? Aj tu vás čakajú papierovačky

...
Dôležité upozorniť, že akúkoľvek zmenu v rámci vášho motorového vozidla ste povinný nahlásiť aj v poisťovni, v ktorej máte uzatvorené povinné zmluvné poistenie, prípadne havarijnú poistku.
...
...
ivka70
06.03.19,16:03
A co auto, to bude hlasene kde a na koho?
Martuk
06.03.19,16:54
ako napísal buchač, treba naklusať do poisťovne, v ktorej máš momentálne poistené auto, vysvetliť situáciu a nech ti poradia, prípadne prezistia a potom poradia.
hanelle
06.03.19,16:55
Auto je na mňa, zatiaľ. Preto zisťujem čo ďalej...či nebude jednoduchšie prepísať ho na niekoho z rodiny, kto tu na SR ostáva a ja si ďalej budem riešiť trvalý pobyt v ČR
Katy a R
06.03.19,17:21
No záleží - ako sa rozhodneš, že kde bude auto v evidencii? zatiaľ nemusíš riešiť PZP -- veď vybavenie trvalého pobytu asi nebude za týždeň - či?
Ak chceš to auto zaevidovať v ČR - tak samozrejme budeš musieť uzavrieť PZP tam.
Ak ho chceš na niekoho prepísať doma (mamka) - tak ten nový majiteľ už musí mať uzavreté svoje PZP u policajtov pri prepise.
- no a takisto zmeny - STK, EK.
ivka70
06.03.19,19:17
Auto bud musis prepisat do CR alebo na niekoho z rodiny. Ak ho budes pouzivat v CR, je povinnost ho najneskor po 6 mesiacoch prepisat. U nas ci v CR to tak neriesia, Rakusania za to veselo. Pokutuju, aj susedia nahlasia.
ivka70
07.03.19,06:04
lenze akonahle zrusi trvaly pobyt na SK, mus auto prepisat do 15 dni
Katy a R
07.03.19,07:53
na prepis a nové pzp mu stačí 1 deň - a pzp sa dá urobiť aj na diaľku;) - pri PC;), aj pri prepise sa môže dať zastupovať.
viem, že veľa ľudí nerieši vôbec zmenu TP - možno tak robia až po prvej cestnej kontrole, resp po nejakej pokute??? (ale to už je o inom)
ivka70
07.03.19,08:01
jasne, len primarne musi riesit, co s autom, kde a na koho bude evidovane, PZP uz adekvatne k tomu