katkasabka
24.08.06,14:29
Pekné popoludnie.
Pracujem v MRP Win PU a pokúšam sa uhradiť zahr. fa.
Mám úhradu v hotovosti v SKK, a chcem sa opýtať:
- kurzový rozdiel mi vzniká rozdielom zaplatenej sumy a sumy zaúčtovanej faktúry ale mne nechce brať úhradu SKK v tabuľke úhrad.Zadám si menu SKK, tie okienka sa mi zmenia na
- prepočítaj SKK a prepočítaj do SK a nevyhodí mi ani ponuku vypočítať kurzový rozdiel a nechce mi brať úhradu ani do účt. denníka ani do pokladničnej knihy

poraďte prosím
ondrejvla
24.08.06,13:25
Pekné popoludnie.
Pracujem v MRP Win PU a pokúšam sa uhradiť zahr. fa.
Mám úhradu v hotovosti v SKK, a chcem sa opýtať:
- kurzový rozdiel mi vzniká rozdielom zaplatenej sumy a sumy zaúčtovanej faktúry ale mne nechce brať úhradu SKK v tabuľke úhrad.Zadám si menu SKK, tie okienka sa mi zmenia na
- prepočítaj SKK a prepočítaj do SK a nevyhodí mi ani ponuku vypočítať kurzový rozdiel a nechce mi brať úhradu ani do účt. denníka ani do pokladničnej knihy

poraďte prosím

Keby to bolo v Dos, poradila by som, ale vo Win - skús večer, keď tu bude Lenka.
lenkak
24.08.06,14:36
zadala si aj kurz do tab?
ešte sa ozvem, pošlem prílohu
katkasabka
25.08.06,04:56
Ahoj Lenka
zadala som kurz 1 SKK ku 1, lebo tam predsa nepatrí kurz CZ zo dňa úhrady.
vďaka a rada si počkám na tú prílohu.
katkasabka
25.08.06,08:34
Ak by mi vedel niekto s týmto pomôcť, budem mu vďačná.
lenkak
25.08.06,08:51
mala by si tam dať kurz aký mu prislúcha, potom klikneš na kurzový rozdiel, až po zapísaní kurzu sa Ti dá kliknuť aj na kurz. rozdiel už len ok.
lenkak
25.08.06,09:00
príloha pozri
katkasabka
25.08.06,09:20
Lenka, veľmi nechápem, lebo ty si mi ukázala iba ako tam zadať tú stratu vypočítanú logicky, ale je keď tam mám uhradiť napr. 100 Sk a zaplatila som 150 Sk, tak mne ten kurzový rozdiel tvori 50 Sk, však? a ja neviem ako tam mám zadať tú slovenskú úhradu. a keď tam dám napr. tú logickú kurzovú stratu, tak mi ju vlastne prepočíta kurzom a už to vychádza inak.
dúfam že si mi porozumela:)
katkasabka
25.08.06,09:27
A v prílohách vidno že tam už máš tu základnú čiastku uhradenú, a vyskočila tam s - tá kurzová strata, ale ja potrebujem normálne zadať tú celkovú úhradu.
Vlasta
25.08.06,10:05
Skúšala som to teraz, mne to zobralo, zadala som menu SKK, zadala čiastku v SKK a klikla som na prepočítať do Sk. Potom OK, kurzor mi skočil na uhrada v zahraničnej mene, mne konkretne v UDS, tam som dala 0, ešte raz OK už to vzalo aj do denníka.
katkasabka
25.08.06,10:36
Takouto variantou som to neskúšala a funguje to aj mne:) Konečne:) naozaj srdečná vďaka
ešteže vás tu mám