lotina
07.03.19,08:38
Dobrý deň, podával som DP typu B ako szčo. Minulý rok som si nárokoval daňový bonus, tak som poslal aj rodný list dieťaťa. Musím ho priložiť aj tento rok? Lebo účtovníčka mi vravela. že pokiaľ som ho už raz dal, tak nemusím, ale dajako sa mi to nezdá. Ďakujem za každú radu.
Žabinka
07.03.19,08:50
k daňovému priznaniu je potrebné priložiť prílohu rodný list, potvrdenie o prídavkoch, potvrdenie o návšteve školy (podľa veku dieťaťa)..
Záko o DzP, §37, ods.2/a)
predložením dokladu o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu na vyživované dieťa a potvrdením školy, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti57) sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom,125) alebo potvrdením príslušného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,
ods.3
Doklady uvedené v odseku 1 písm. a) a b) platia dovtedy, kým nedôjde k zmene údajov v nich uvedených. Potvrdenie školy o tom, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti57) sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom, platí vždy na školský rok, na ktorý bolo vydané.
ivka70
07.03.19,09:03
potvrdenie o pridavkoch nie je nutne ... len nahradza potvrdenie o navsteve skoly, ak ho rodic nema ....
bodliak
07.03.19,09:09
Jo, su to blbci, treba kazdy rok. A kazdy rok im davam ten isty rl_scan.jpg.
Žabinka
07.03.19,09:12
nemyslela som to tak že všetko súčasne treba priložiť..
pre istotu doplním odpoveď..
kn-alka
07.03.19,09:12
každý rok treba doložiť rodný list, daňováci predsa nepobežia do archívu hľadať rodný list :)
bodliak
07.03.19,09:21
Prečo do archívu ?
Podávame DP elektronicky, snáď si ho netlačia a nezakladajú do šanónu !!!
lotina
07.03.19,09:52
No nie som si istý, pretože mi účtovníčka tvrdí, že nerobí DP len mne a tým, ktorým robí a priložili rodné listy, tak pokiaľ nenastane zmena, ako sa tu už spomínalo, potiaľ už nedokladá ako prílohu rodné listy. A vždy bol daňový bonus vyplatený. Takže teraz som v pomykove. Kde by som si našiel o tom niečo bližšie, vie niekto poradiť?
kn-alka
07.03.19,14:30
mne minulý rok bolo treba dodatočne doložiť rodné listy, omylom som ich nepriložila a žiadali ich, pritom takisto rok predtým boli k DP priložené.
Žabinka
07.03.19,14:42
aj odo mňa..
kn-alka
07.03.19,19:40
lotina, nelamentuj nad tým, podaj tak, ako ti "kázala" účtovníčka, maximálne ťa DÚ vyzve aby si tie rodné listy doložil. Nič sa nestane.
lotina
08.03.19,07:32
ok. podal som. a uvidím. Ďakujem.