Wolfova
07.03.19,11:03
Dobrý deň, mám umývačku riadu Beko DIS 5831 už cez 2 roky a často sa mi stáva, že keď umývačka doumýva, ostane prázdna, riad suchý čistý - všetko ok. Po niekoľkých hodinách umývačku otvorím a je v nej voda. Podotýkam, že trysky, príp. naložený riad je suchý, takže predpokladám, že voda sa tam nedostáva cez napúšťanie. Stretli ste sa už niekedy s takým problémom? Ako ste to riešili? Ďakujem
evaj63
07.03.19,18:02
Moja má 9 rokov, stalo sa mi to 2x. Odvtedy ju častejšie pustím prázdnu, len s čističom na umývačky. a je to ok.
Nandrolon
07.03.19,18:22
... vodny kamen ... Uz parkrat mi v kancli prepustala nerezova konvica.
sosak
08.03.19,06:33
Pravdepodobne máš neodborne namontovanú hadicu určenú na vypúšťanie vody z umývačky do odpadu. Áno, voda sa môže dostať do umývačky riadu aj cez odpadovú hadicu. Treba si prečítať návod na inštaláciu a podľa toho zapojiť. Ak je odpadová hadica zapojená na odpad z drezu, existuje prípojný diel s gumenou klapkou, ktorá bráni prechodu vody spätne do umývačky keď sa púšťa voda v dreze.
Alebo použiť medzidiel na sifón zo spádom.
vicktor
08.03.19,07:44
Noze to lepsie vysvetli - voda vytekala na stol? Potom je konvica derava.
Mame tvrdu vodu, ale ani pracka, ani umyvacka, ani konvica vodu neprepusta.
Nandrolon
08.03.19,08:16
Je to celonerezová konvica v kancli a voda vytekala niekde v oblasti toho vypínača čo je dole alebo hneď nad ním cez ten prechod nerezom čo je tá mierka na vodu, normálne na stôl. Ak pozriem dovnútra, je tam taký umelohmotný čuplík, ktorí ide do nerezu. Mala vtedy asi 1 rok, odvtedy ju používame už asi ďalšie 2-3 roky a nič.
Pri tom čupliku boli také "šupiny vodného kameňa", ktoré po octovom vare zmizli a prestala tiecť. Celkom zaujímavý úkaz.
Podľa mňa je to spôsobené tým, že plast, ktorý prechádza cez nerez má inú tepelnú rozťažnosť ako nerez a urobila sa tam štrbinka, kde vnikli kryštály vodného kameňa a prestalo to tesniť a začalo tiecť. Normálne sa z nej asi deci vylialo na stôl a zem.
keď som kupoval nerezovú domov, tak som kúpil takú, aby tam nebola kombinácia nerez a plast, teda vypínač je hore a nemá žiadnu mierku. Kombinovať tieto odlišné materiály v nádobe, kde je voda, ktorá vrie je na facku.
Wolfova
08.03.19,10:35
Ďakujem