cuker
24.08.06,16:34
Dobry den prajem,

kupujem byt a na nalehanie kupujuceho som pristal, ze zmluvu dame vypracovat notarke - jeho znamej. Zmluva bola vypracovana, zucastnili sme sa a zmluvu podpisali styria zucastneni, peniaze boli prevedene, vsetko ako ma byt. Na moje nemile prekvapenie mi dnes predavajuci povedal, ze suma ktoru si notarka uctovala je 20 000,-SK, uz aj s 3 tisicovou zlavou, akoze je znamy. Nezavazne som volal inemu notarovi, ktory ma ubezpecil ze suma za tieto cinnosti by nepresiahla 10 000,-SK.

Chcem sa spytat, ci je nejaky zakon ktory by obmedzoval tuto sumu, a ci je v tomto pripade sa mozne dozadovat prekalkulovania, ked uz je vlastne nehnutelnost predana? Cena za nehnutelnost bola 1 300 000,-SK.

Vpored dakujem za kazdu radu.
Danila
24.08.06,14:38
Kto si notárske služby objednal, ten peniaze zaplatí, nie? Alebo 50 na 50.
cuker
24.08.06,14:45
som na pochybach ci nahodou predavajuci nechce aby som uhradil celu sumu, alebo na druhej strane prave notarka vyrubila poplatky, o ktore ju nikto neziadal. Napriklad dost daraha polozka vraj byva Notarska zapisnica. Este vopred bola upozornena ze banka notarsku zapisnicu nevyzaduje. Preto som sa chcel spytat, ci existuju ine relevantne poplatky ktore by si mohla v danom pripade uctovat.
Orim
25.08.06,21:50
Neviem či hľadáte toto.


423/2002

Vyhláška Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky o odmene Notárskej komore Slovenskej republiky a o zmene a doplnení vyhlášky Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky č. 31/1993 Z. z. o odmenách a náhradách notárov v znení vyhlášky Minist.... (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:;)