berushka83
08.03.19,11:52
Potrebujem poradiť ohľadom spevnenia stropu, resp. podlahy v hornej izbe. Izba má rozmer cca 4,25 x 4,5 m. Betónová plotňa je hrubá cca 10 cm. Strop je prehnutý. V rohoch stropu sme namerali rozdiely 6 cm, 7 cm, 2 cm a 4 cm. Je potrebné upevniť I profily? Aké, v akom počte a v akom rozostupe?
bodliak
08.03.19,11:14
Statik a projekt ! Stropná konštrukcia nie je recept na parené buchty...
vicktor
08.03.19,11:35
Na to sa neda odpovedat len-tak. Zavolajte odbornika (odbornikov) na miesto cinu.
mackoivan
19.03.19,06:31
Ja som jednému s podobným problémom podmuroval strop s tehlami , ktoré sa len vysparovali a prelakovali. Dĺžka múru 1.2 m. Samozrejme v mieste kde pod múrom bol základ. Týmto spôsobom sa dá strom málo aj nadvihnúť. Estetický to vyzerá dobre.
buchač
19.03.19,06:36
Hm...ale vzhľadom k udaným rozmerom izby by si neviem predstaviť, ako by s tým múrom v strede vyzerala....vznikli by dve malinkaté kumbáliky.
buchač
19.03.19,06:44
Skús si vypočítať sám, že o čom to je...to nie je hranie gorotiek.
...a v konečnom dôsledku TY (plus rodina) budeš pod tým stropom chodiť.
https://www.instaluj.cz/nosnik#
mackoivan
19.03.19,06:50
Zbytočne vyhodené peniaze. V D Micinej sa jednému prehol strop o 10 CM . Neostávalo nič iné len nanovo podoprieť , tým aj nadvihnúť a na ten nestabilný nanovo nabetonovat nový železobetónový strop . Ľudia zabúdajú dávať striedavo oceľové prúty s ohybmi a dávajú len rovné. Ten spodný strop sa potom prisroboval k tomu na ňom. Ten vrchný už pre istotu predimenzovali. Je tomu už 40 rokov a nie sú s tým žiadne problémy.
chandler
19.03.19,06:51
je odvazne hladat odpoved na takuto vec na internete, ale dat to do temy domacnost, to uz je ..... :) Icka 160 tam treba dat, kazdy meter, aj hustejsie.
mackoivan
19.03.19,07:01
Máš pravdu , v mojom prípade to bola miestnosť. 7 m dl. Ja by som dal I profily zhora a prišroboval prehnuty strop o tie ička.
mackoivan
19.03.19,07:22
Áno ička, ale dal by som ich zhora. Zatahovanim matic sa strop nadvihne a ička sa predpnú na vhodnú nosnosť. Lebo aj u nich pri zaťažení dôjde k prehnutiu. Je tam rozpätie 4 m.
chandler
19.03.19,07:45
cisto teoreticky, ano, suhlasim. prakticky to budu robit ludia co o tom nemaju ani sajnu a dopadlo by to katastrofalne :) ked budu icka zospodu aj ked to spravia zle tak tie Icka nedovolia stropu spadnut. samozrejme strop treba odlahcit a skusit nadvihnut kvoli prehnutiu tych Icok.
bodliak
19.03.19,11:45
Fakt jednemu z Dolnej Micinej ? Tak aby to dali do ucebnic, nie ?
bettylou
20.03.19,04:31
kolko poschodí máš nad sebou?