anonym13
10.03.19,10:32
Dobrý deň. 30.10.218 som predal auto. Predajno=kúpnu zmluvu mám spísanú,na obecnom úrade mám zápis na splnomocnenie prepisu auta,ktoré som odovzdal kupujúcemu. Kedže z poistky mi nevracali peniaze,šiel som sa opýtať do poisťovne a zistilo sa,že auto nieje vôbec prepísané. Ako mám ďalej postupovať. Ďakujem za radu.
misoft
10.03.19,09:52
Vyzvať ho, aby konečne prepísal. Samozrejme, pokuta za neskorý prepis nech si znáša sám. Inak všetky pokuty, nezaplatené poistné - budú od teba vymáhať, lebo oficiálne si TY majiteľom.
Alebo to vyriešiť typickým slovenským spôsobom - jednu poriadnu po hube mu dať a dokopať ho na DI.
hanelie
10.03.19,10:05
(riadna nezodpovednosť zo strany majiteľa )
pri predaji MV rovno po podpísaní zmluvy a odovzdaní peňazí treba ísť na DI v mieste bydliska a vozidlo odhlásiť z evidencie, doklad o odhlásení resp kópiu opečiatkovaného TP treba zaslať do poisťovne s tým, že vozidlo bolo predané - tým dňom poisťovňa MV PZP zruší, je vecou kupcu, kde si dá MV poistiť
hanelie
10.03.19,10:08
kupec nie je na vine, on len využíva bývalého majiteľa napr. aj v tom, ak by spôsobil dopravnú nehodu - uf tie "nedozerné " následky
bodliak
10.03.19,15:00
Je v záujme predávajúceho vozidlo odhlásiť z evidencie na meno kupujúceho. Ak to neurobí, tak tu sú následky...
Katy a R
10.03.19,15:08
Ja by som najskôr poradila (keď už si neodhlásil sám, ale dal si splnomocnenie) - že treba si naozaj overiť, či auto nie je prepísané. Lebo na stránke SKP (poisteniePZP) sa občas stane, že tam nie sú aktuálne údaje.
Overoval si to u policajtov, alebo si skontroloval nového majiteľa - že či má nový TP na svoje meno? či len v poisťovni?
A čo sa týka vrátenia nespotrebovaného poistného - tak to musíš požiadať písomne (majú na to formuláre), ty sám - aj doložiť! A nie čakať, že ti to len tak vrátia;)