bianka117
10.03.19,13:12
Prosím Vás, som spoluvlastnička domu aj s matkou, sestrou/podielove vlastníctvo, matka 1/2, ja a sestra kazda 1/4/. Býva s nami aj sestrin dospelý 24 ročný syn, ktorý sa k nám nechová slušne. Akým spôsobom sa mu dá zrušit trvalý pobyt, stačí keď ho odhlasi jeden člen rodiny na urade, teda ja alebo moja matka? Lebo moja sestra /jeho matka/ ho odhlasit nechce. Zije u nas prakticky zadarmo. Máme vôbec nejaké právo, aby u nás nebýval?
dakujem
Katy a R
10.03.19,13:54
Budú chcieť súhlas všetkých spoluvlastníkov . A zase - pozri na to zo sestrinej strany - má vlastné dieťa vyhodiť? - či?
A aj keď by sa vám podarilo zrušiť mu trvalý pobyt, vaše problémy to ešte nevyrieši - on tam môže bývať so svojou mamkou aj naďalej:)
Vzťahy je najlepšie medzi sebou si poriešiť ..... predpokladám, že aj so sestrou sa delíte o výdavky?
marleau
10.03.19,18:25
výdavky plaťte podielovo, sestra nech platí polovicu
afrikánka
10.03.19,19:01
Aj keď to nesúhlasí s vlastníckymi podielmi, áno, máš pravdu, je to spravodlivé riešenie
bianka117
14.03.19,07:31
dakujem za odpoved, ide o to, že je problém od nich dostať aj príspevok na energie a podobne. Najlepšie zadarmo žiť a ešte je aj agresívny. Je to zložite
Katy a R
14.03.19,07:39
nuž ale toto ti zrušenie TP nevyrieši! Treba iné riešenie - vzťahy sú bohužiaľ zložité - a nielen u vás