Fero11
10.03.19,16:26
Znamy si pred nedavnom vybavil eID a citacku Bit4id. Nejako to do PC nainstaloval a fungovalo mu to (neviem ako dlho mu to fungovalo). Teraz mu to prestalo fungovat. Preinstalovali sme to, ale stale to nejde.
Vyhodil som drivery od citacky, odinstaloval vsetok balast co sa tyka eID obcianskeho, restartoval PC.
Na https://www.slovensko.sk/sk/na-stiahnutie je aplikacia nazvana https://www.slovensko.sk/static/all/apps/instalatoraplikacii.exe (instalatoraplikacii.exe). To je asi 4.4 MB exe subor, ktory instaluje vsetok balast ktory je potrebny pre eID (vratane ovladacov Bit4id a gemalto).
Takze som to nainstaloval a vzdy ked sa chcem prihlasit, tak mi vyhodi toto https://imgur.com/a/YqUizxK
Skusal som to preinstalovat viac krat (instalacia prebehla vzdy OK) ale na portal sa nedokazem prihlasit, vzdy koncim s hlaskou (vid obr. vyssie).

Ja pouzivam linux a v linuxe som to nainstaloval bez problemov. Skusil som este aj win 7 (dualboot (ale nepouzivam)) a tam to fungovalo tiez (a obidva typy citaciek).

Google na tu chybu absolutne nepozna odpoved.
Jedinu moznost vidim v reinstall win (resp. obnova zo zalohy), ale ma v PC vselijaky soft + nejake dokumenty k softu, ktore nevie kde a ako sa ukladaju, takze reinstall nie je na mieste.

Potrebuje to proste vyriesit cim skor aby mohol komunikovat s uradmi, ale nedari sa.

Nestretol sa niekto s podobnou chybou ?
Žabinka
10.03.19,15:49
a má nainštalovanú novú verziu aplikácie eID?
Fero11
10.03.19,15:51
No vsetko ma nove, lebo som to instaloval cez ten instalatoraplikacii.exe a to je aplikacia, ktora instaluje online zo servera a tam maju predpokladm vsetko aktualne
Žabinka
10.03.19,15:54
a ako má nastavené spustenie aplikácie eID? pri inštalácii sa pýta či spustiť pri štarte automaticky, treba zakliknúť, ak nie, treba spustiť dvojklikom na ikonu eID..
Fero11
10.03.19,16:25
Ked som to skusal na svojom PC (linux aj win7) tak to hned vyhodilo numericku klavesnicu na orazovku, kde som zadaval BOK. Ked je eID pri starte zakazana, tak ju zapnem rucne ked je povolena, tak to nabiehalo vzdy aj ked som sa nechcel nikde hlasit.
Myslel som si niekde nie je ina chyba, niekde v cache, ci to nebude treba precistit, ale nejak do toho nevidim, asi bude najlepsie fakt ten reinstall
Žabinka
10.03.19,17:26
skús napísať na servicedesk@slovensko.sk, popíš problém a prilož sken obrazovky kde bude konkrétna chybová hláška.. niekedy reagujú celkom rýchlo..
Xanti
10.03.19,17:41
Skúšala si im niekedy písať, lebo ja áno. Dva krát s dvoma rozličnými otázkami a odpoved bola tá istá. Akurát vytočili do nepríčetna a pekne som im vynadala, kým napísali osobne a nebola to automatizovaná odpoved.
Žabinka
10.03.19,17:46
ja si s nimi často dopisujem, keďže podávam žiadosti o schválenie JDV elektronicky.. a často im čosi nefunguje.. párkrát som musela napísať aj ako mi huba narástla, lebo nikto nereagoval..
misoft
10.03.19,17:48
Treba verziu 3.1.2. pre Win a 3.0.2 pre Linux (aktualizácia v Linuxe automaticky nefunguje)
https://www.opytajsauctovnika.sk/nova-verzia-aplikacie-eid-klient-na-podpisovanie/
Ďalej - framework.NET - poslednú verziu.
Žabinka
10.03.19,17:51
ešte mi napadlo, píšeš síce pred nedávnom, ale aj tak sa opytam.. čo je to pred nedávnom? netýka sa ho výmena certifikátov v eID na polícii?
Mária27
10.03.19,18:27
Mne to ponúklo aktualizáciu v tomto týždni.
Žabinka
10.03.19,18:41
mne ponúklo na jednom pc aktualizáciu hneď pri zapnutí pc, na druhom ktorý mam v práci mi nešlo prihlásiť sa a vtedy ma upozornilo že je nová verzia eID..
Mária27
10.03.19,20:48
práve o tom hovorili v TV - viacerí sa už týždeň sťažujú
pavol54
10.03.19,20:54
no ja som musel opustiť líšku a používať expoler, a pýtalo naištalovať verziu EACMW3,0,2 a už to ide
vanessa2
11.03.19,06:28
tiež som mala problémy s tým všetko som si nainštalovala a eID aplikacia mi nešla spustiť, počítač som musela zaniesť do softverovej spoločnosti,ktorá si s ním najskôr tiež nevedela rady. Napokon mi museli robiť preinaštalovanie viacerých súvorov ,aby mi to vôbec išlo. Tak len dufam,že to je v priadku už...
Fero11
11.03.19,15:41
skusal som Google chrome. FF a IE a nic. Ale mam nove zistinia, ze je vadna RAM, takze cisto teoreticky je pravdepodobne chyba v ram