PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Elektronická komunikácia a príležitostný predaj handmade



kapadelta
11.03.19, 06:19
Ahojte,
mám pridelené DIČ kvôli príležitostnému predaju vlastných výrobkov (handmade) na jarmokoch, čiže činnosť vykonávam na základe autorského zákona. Živnosť nemám. Neviete mi náhodou poradiť, či mám povinnosť elektronickej komunikácie s daňovým úradom? Inak za rok 2018 som z tejto činnosti nemala žiadne príjmy. Mala som príjem len podľa §5.
Srdečne ďakujem.

ivka70
11.03.19, 06:31
Mas povinnost elektronickej komunikácie s daňovým úradom.

kn-alka
11.03.19, 08:09
ak máš za rok 2018 príjem len podľa §5, podávaš len DP typu A, v poznámkach by som uviedla, že nemám príjmy ani výdavky zo živnosti. K tomu nemusíš podávať elektronicky, stačí len písomne.