Ajdinka
11.03.19,10:53
Som vďačná za každú radu: ráno som zistila že kontajner narazil do môjho auta (mám ho asi týždeň), dosť velkú škodu mi spôsobil, po nočnej víchrici boli kontajnery po celej ceste pováľané, okrem môjho autá ešte bolo asi 5 áut poškodených, nahlásili sme to na políciu, boli - zdokumentovali to, že vraj na MsÚ to riešili a dali mi echo že vraj to máme cez poisťovnu riešiť, lebo oni nemajú žiadne tlačivo, čo sa mi zdá to divné, zisťujem aké mám možnosti (jedna z možnosti je havarijná - ale je tam spoluúčasť, neviem čo to znamená - teda či je to výhodné pre mna), no som zúfalá
Martuk
11.03.19,10:19
Ak mas havarijku, jednoznacne cez nu, najrychlejsie a najmenej stratove riesenie. Ak nebudes mat totalnu skodu, tak servisu zaplatis spoluucast a tu si budes nasledne uplatnovat u majitela resp spravcu kontajnerov. Poistne na dalsi rok by ti poistovna nemala dvihnut, nakolko nejde o skodu sposobenu tvojou vinou. Ale zalezi od toho, ako mas postavenu poistnu zmluvu.
Ajdinka
11.03.19,10:31
ak dobre rozumiem: dam si opravit auto, vystavi mi faktúru ktorú uhradí poistovna a len spoluúčasť (mám 5% tj. asi 150)uhradím ja a tých 150 e si budem vymáhať od mestského úradu? či ako?
Martuk
11.03.19,10:40
Daj si auto opravit do zmluvneho servisu tvojej poistovne cez kryci list (kryci list znamena, ze po schvaleni opravy poistovnou tato posle peniaze priamo servisu). K spoluucasti: z vysky skody sa najprv vyrata 5 %, ak bude percento mensie ako 150 eur, zaplatis 150 a zbytok zaplati poistovna. Ak bude percento vyssie ako 150 eur, zaplatis toto vyssie percento a zbytok poistovna.
Ajdinka
11.03.19,10:51
OK ďakujem