PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Daňové SZČO pri príjme nad 20 000€



janka771
11.03.19, 13:36
Dobrý deň, chcela som robiť manželovi DP za min.rok pausalkami,ale čítam že je to len do 20 000€ a čo teda v prípade,že príjem je vyšší ako 20 000€?je to normálny zivnostnik-zvarac.dakujem za odpovede

veronikasad
11.03.19, 13:40
zle čítaš, čítaj pozornejšie. sumou 20000€ sú obmedzené výdavky, ktoré predstavujú 60 % z príjmov.

Žabinka
11.03.19, 13:43
Ak daňovník dosahuje príjmy z podnikania (upravené v § 6 ods. 1 zákona o dani z príjmov) alebo príjmy z inej samostatnej zárobkovej činnosti (upravené v § 6 ods. 2 zákona), môže si uplatniť paušálne výdavky vo výške 60 % z úhrnu týchto príjmov, najviac do výšky 20 000 €.
píše sa o výdavkoch max. do 20000, nie príjem do 20000..;)
tu máš aj príklad ako sa počítajú výdavky ak vyjdu viac ako 20000..
https://www.podnikajte.sk/dan-z-prijmov/pausalne-vydavky-2019

Katy a R
11.03.19, 13:43
Niekde si čítala, že sa môžu len do príjmu 20 tisíc? - a kde?
Výdavky % z príjmu môžeš uplatniť hocikedy ... samozrejme - je tam strop - tak si každý musí zvážiť, či sa mu oplatia skutočné výdavky, alebo výdavky% z príjmov?
ak nemá skutočné výdavky - tak ani nemáš čo špekulovať - a použiješ☺
zze/2003-595/6/10

janka771
11.03.19, 14:45
Ďakujem