imperator87
11.03.19,17:31
Zdravím nikde na internete som nenašiel odpoveď v prípade ak by som použil trocha hraničné termíny :) O čo teda ide - do nákladov môžem dať v danom roku len jeden telefón. Ale.. je možné dať do nákladov telefón v 31.12.2018 a následne druhý v 1.1.2019 ? Viete čo tým myslím - ten časový rozdiel je síce jeden rok a druhý rok ale prakticky je to jeden deň. Vadí to, nevadí to ? :)
ivka70
11.03.19,16:40
Preco by si mohol dat do nakladov len jeden telefon za rok? Mozes dat tolko telefonov, kolko so obhajis na pouzivanie na dosiahnutie zisku v podnikani. Rovnako je to aj s datumami v nakladoch.
Myslis si, ze danova kontrolor je idiot, ze si nevsimne pri kontrole ucelove spravanie pri zaradovani telefonov?
imperator87
11.03.19,16:45
Áno o tom viem - berme to tak, že som sám a obhájil by som asi len jeden ročne - myslel som to tak, či novým rokom začína "nové čisté" obdobie na náklady, alebo to takto jednoducho nefunguje :) v opačnom prípade by sa to bralo tak že je to kúpa druhého hoc sa síce jedná o ďalší rok...

Prečítal som aj tvoj doeditovaný príspevok - nemyslím si že je idiot ak sú nejaké pravidlá - napr "striktné rozčlenenie na roky". Samozrejme v každom roku by som mal len jeden telefón - ale asi sa to takto neberie :) Teda určite.
Tweety
11.03.19,16:50
Novým rokom nezačína tzv. nové čisté obdobie. Jednoducho, ak k podnikaniu niečo potrebuješ, tak si to obstaráš.
imperator87
11.03.19,16:58
Som tu nový tak neviem či som to dobre zaradil ako "otazku" ked sa tu nasledne k tomu aj diskutuje - aj ked teda konkrétnu odopoveď som chcel - nie len debatovať - každopádne jeden telefón ročne je si myslím v poriadku náklad - najlepšie je ak sa mení napr v akcii u operátora a podobne - ten prelom rokov som napísal naschvál iba preto aby som zdôraznil to čo sa pýtam a teda mi išlo o to "nové čisté obdobie". Ide o to, že sa môže naskytnúť napr nejaká výhodná akcia a pod. a síce to bude nový kalendárny rok, ale určite nie celý rok od poslednej kúpy - takže to je skôr taký reálnejší príklad, či sa v takomto prípade do tých nákladov dá dať.

Namiesto toho hraničného termínu by som dal reálnejšiu situáciu - jeden telefón by som mal zakúpený povedzme 20.12.2018 ale 24.11.2019 by bol výhodný black friday - je možné ho zakúpiť a dať do nákladov ?
veronikasad
11.03.19,17:21
Kludne môžeš mať aj dva telefony, ak si pri daňovej kontrole obhajiš, že potrebuješ k podnikaniu paušál u dvoch operátorov ...
Jarka 1
11.03.19,17:21
A ako naložíš s tým, ktorý si zakúpil 20.12.2018?
veronikasad
11.03.19,17:22
Venuj sa radšej podnikaniu ako špekulovaniu, aby si si na tie dva určite nie lacné MT zarobil ...
imperator87
11.03.19,17:36
Ďakujem za odpoveď nemusíš hneď tak útočne - pochopil som - príklady som dal schválne tak aby niekto hneď povedal to je blbosť alebo je to ok :)
veronikasad
11.03.19,17:37
To nebolo útočenie ... Odpoveď máš nižšie
Mila123
11.03.19,17:40
Imrperátor a nezabudni na osobnú spotrebu .....
imperator87
11.03.19,17:55
veronikasad : Jasné diki, veď radšej sa opýtať ako robiť blbosti za to nič nedám :P

Mila123 : Áno toto by malo byť oukej