cleonka
11.03.19,17:38
Dobrý večer. Musí sa živnostník podnikajúci od 11.12.2018, ktorý má faktúru vystavenú v 12/2018 zaplatenú až v roku 2019 a odvody platí za december v januári 2019 elektronicky prihlásiť a podať DP ako SZČO a zamestnanec alebo stačí podať DP zo závislej činnosti v papierovej forme osobne keďže do toho dátumu bol zamestnancom alebo nezamestnaným.
veronikasad
11.03.19,17:56
DP typu A môže podať v papierovej forme

Doplnenie :

Živnostník je povinný podať DP typu B elektronicky. Vykáže stratu, ktorú si umorí v najbližšom zdaňovacom období, v ktorom vykáže zisk.
cleonka
11.03.19,18:07
Teraz som prišla na to, že má v 12/2018 zaplatený výdavok za prenájom priestorov v ktorých podniká. Ani v takomto prípade nemusí podať DP ako SZČO - paušálne výdavky budú síce nulové ale v daňovej evidencii nebude treba odoslanú faktúru a prijatú a zaplatenú faktúru evidovať???
veronikasad
11.03.19,18:14
Si robíš srandu ? Prečítaj si nadpis témy
cleonka
11.03.19,18:19
Ospravedlňujem sa doklad o zaplatení prenájmu bol vypadnutý zo zložky a prijatá faktúra nie je priložená. Prepáčte
veronikasad
11.03.19,18:22
Tak oprav názov témy.
cleonka
11.03.19,18:30
ďakujem za doplnenie
Katy a R
11.03.19,21:48
Keďže je szčo, ktorá neukončila svoju činnosť - tak jednoducho je povinná len elektronicky komunikovať! Inak sa s ním DU (FS) baviť nebude! A ak by podal Ačkové priznanie papierovo - tak ho vôbec nezoberú do úvahy!
Ale v jednom máš pravdu - povinne musíme priznávať iba príjmy - výdavky len dobrovoľne - a ak teda nechce vykázať stratu - tak nemusí . Ale keďže má príjem aj z § 5 (a hádam viac, ako 1900) - tak podať DP aj tak (elektronicky) musí .
A nikdy nevieš - že či sa mu tá strata v budúcnosti nezíde???