PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Polovičný úväzok/ NČZD



faskolienka
11.03.19, 17:02
Doteraz sme mali zamestnankyňu HPP na plny úväzok -520€.. a od roku 2019 podpísala VYHLÁSENIE na uplatnenie NČZD ... teraz na začiatku marca sa urobila zmena pracovného času na polovičný úväzok- 260€.
Ako to ovplyvní toto vyhlásenie od marca?
Ďakujem.

Tweety
11.03.19, 17:02
Nijako.

faskolienka
11.03.19, 17:07
Môžem poprosiť bližšie info.
Môže ostať všetko naďalej ako doteraz?
Uplatňovať mesačne?

Tweety
11.03.19, 17:09
Uplatníš tak, ako doteraz, mesačne. Veď ho podpísala, tak sa treba ním riadiť. Zmenil sa len úväzok, nie uplatňovanie NČZD.

faskolienka
11.03.19, 17:11
Ďakujem

veronikasad
11.03.19, 17:16
Poberá daňový bonus na dieťa ?

faskolienka
11.03.19, 17:28
Nie, uplatňuje si jej manžel,

Mila123
11.03.19, 17:33
ach jaj........bolo by vhodné kuknúť si podmienky na NČZD podľa § 11 ZDP (595/2003 Z. z. v planom znení) a nikde nie je podmienka mať plný úväzok.......

veronikasad
11.03.19, 17:36
Vo vyhlásení nemusíš robiť žiadnu zmenu.

Pri poberaní DB na dieťa by sa v niektorých mesiacoch, keď čerpá dovolenku, mohlo stať, že by jej nárok na DB nevznikol, lebo mzda nedosiahla 1/2 mesačnej min.mzdy.

faskolienka
11.03.19, 17:36
Ach jaj.... ďakujem.
Študovala som to, nevidela som tam tuto podmienku, preto sa uisťujem.
Ďakujem ešte raz.

Mila123
11.03.19, 17:39
ja som ťa nechcela uraziť, ale predsa má logiku, že má nárok na NČZD aj ten, ktorý zarobí čo i len 1 € mesačne ale i ten čo zarobí aj 1000€ (ak sa nebavíme o poberateľoch PSD či SD) ......štát predsa nepýta dane od nízko zarábajúcej osoby

faskolienka
11.03.19, 17:40
Ďakujem krásne, ste milá.
Prajem pekný večer.

faskolienka
11.03.19, 17:43
Áno jasne, mohlo mi to dôjsť. Len som začiatočník, tak všetko preverujem aj 3x.
V pohode. Diky za objasnenie.